Канада та США стурбовані результатами виборів у Гонконзі

СВІТ
21.12.2021, 07:03
Канада та США стурбовані результатами виборів у Гонконзі
Фото: google

Світову демократію бентежить перемога пропекинських кандидатів

У понеділок міністри закордонних справ Канади, Австралії, Нової Зеландії та Великобританії, а також державний секретар США виступили зі спільною заявою у відповідь на недільні вибори в Гонконзі, оскільки Китай прийняв резолюцію про внесення поправок до законів, які гарантують, що тільки пропекінські патріоти можуть керувати містом.

«Ми… висловлюємо нашу серйозну занепокоєність щодо розмивання демократичних елементів виборчої системи Особливого адміністративного району. Дії, які підривають права, свободи та високий рівень автономії Гонконгу, загрожують нашому загальному бажанню у досягненні успіху цим мегаполісом», — йдеться у заяві.

Законодавці були призначені переважно пропекинськими органами, щоб зміцнити їх, становлячи більшість. Усі кандидати також були перевірені пропекинським комітетом, перш ніж вони могли бути висунуті.

Лідер Гонконгу Керрі Лам заявила у понеділок, що вона «задоволена» результатами, незважаючи на низьку явку. Цікаво, чи запровадить Захід якісь санкції проти цього рішення?

Хоча у питаннях діалогу з Китаєм Америка та Європа намагаються бути максимально чемними та дипломатичними.

Читайте також:
Світ
Джиммі Лай був метою Китаю протягом десятиліть, тепер він постав перед судом
13.12.2022, 11:35
Світ
Два гонконзькі університети демонтували пам'ятники, присвячені різанині на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році.
24.12.2021, 15:24
Світ
Atlantic Council представив сценарії того, як може змінитися світ протягом десятиліття.
вчора, 15:43
Світ
Біржа Bybit зазнала найбільшого зламу в історії криптовалют
вчора, 14:21
Світ
Президент США Дональд Трамп оголосив про звільнення голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльза Брауна.
вчора, 11:51
Світ
Ця агенція надає дозвіл на запуски ракет космічній компанії Маска.
вчора, 09:46