Канцлер Німеччини Шольц пообіцяв надати Україні системи протиповітряної оборони IRIS-T
На відміну від ПЗРК типу "Starstreak", "Mistral" обіцяний ЗРК "IRIS-T SLM" має низку переваг.
Уряд Німеччини вирішив надати Україні зенітні ракети IRIS-T для оборони повітряного простору, а також системи радіолокації для виявлення артилерії противника.
Про це під час виступу у Бундестазі оголосив канцлер Олаф Шольц, повідомляє Reuters.
«Уряд вирішив, що ми постачатимемо найсучаснішу систему протиповітряної оборони, яку має Німеччина у формі IRIS-T», – заявив Олаф Шольц.
Як уточнює DW, це зенітний комплекс з ракетами класу «повітря-повітря» малої дальності, оснащеними інфрачервоною головкою самонаведення, що охолоджується. Його розробили шість країн-членів НАТО під проводом Німеччини. В якій кількості буде постачання канцлер не сказав.
Раніше німецьке видання Bild повідомляло, що Німеччина розглядає можливість постачання Україні системи IRIS-T SLM.
Чому це важливо для України
IRIS-T (англ. Infra Red Imaging System Tail / Thrust Vector-Controlled) — ракета класу «повітря-повітря» малої дальності, оснащена інфрачервоною головкою, що охолоджується, самонаведення. Розробка велася під керівництвом Німеччини кооперацією з 6 країн-учасниць, як заміна AIM-9 Sidewinder.
Тактико-технічні характеристики
- Довжина: 2,936 м
- Діаметр: 0,127 м
- Розмах крила: 0,350 м
- Стартова вага: 87,4 кг
- Дальність пуску: ~25 км
- Стеля: до 20 км
- Швидкість польоту: до 3 М (1020 м/с або 3672 км/год)
- Бойова частина: осколково-фугасна
- Маса БЧ: 11,4 кг
- Підривник: активний радіолокаційний
- Двигуна установка: РДТТ
Модифікація
IRIS-T SL (англ. IRIS-T Surface Launch) — варіант IRIS-T, адаптований для умов наземного запуску, передбачається використовувати як доповнення до американських ракет PAC-3 системи ПРО MEADS.
На відміну від ПЗРК типу "Starstreak", "Mistral" обіцяний ЗРК "IRIS-T SLM" має низку переваг.
Це вже дуже серйозний сучасний ЗРК, основою якого є його ракети, зроблені на базі авіаційних ракет "Повітря-Повітря" "IRIS-T" з інфрачервоною головкою самонаведення.
Серйозність в тому, що пуск цих ракет для більшості літаків непомітний.
Літаки та вертольоти можуть помітити ці ракети тільки візуально.
По висоті враження ці ракети перекривають всі висоти, у яких працює авіація, отже перелетіти їх варіант. У зв'язку з тим, що СПЗ "Віраж- планшет", що стоїть на озброєнні ЗСУ, дозволяє здійснювати цілевказівку без включення радара, що входить до складу комплексу, і підсвічування станцією ракеті не потрібне, то й вдарити ракетою "Повітря-РЛС" у відповідь або на випередження у ворогів не вийде.
Ну і з усього арсеналу засобів ураження найточніші, а, значить, і найнебезпечніші ракети, це ракети з ІЧГСН. Промахуються вони рідко.
Тому заява Олафа Шольца має викликати серйозне занепокоєння у ворогів, які й так вже бояться залітати в повітряний простір України.