Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном

СВІТ
12 січня, 11:57
Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном
Фото: Kremlin.ru

Азербайджан просуває власну "дорожню карту" після перемоги у другій Карабаській війні, яка тривала всього 44 дні торік восени.

Про це стало відомо після оприлюднення стенограми тристоронньої зустрічі Ільгама Алієва, Владіміра Путіна і Ніколи Пашиняна на офіційному сайті президента Азербайджана.

Лідери двох кавказьких республік за посередництва Кремля узгодили план виконання режиму припинення вогню, відновлення економічних, торговельних і транспортних зв'язків, процес обопільного відкриття кордонів, але вирішити долю військовополонених їм так і не вдалося.

За словами Пашиняна, конфлікт у Нагірному Карабасі поки залишається до кінця неврегульованим, адже "Баку вперто не бажає надавати особливого статусу регіону".

Між тим, Алієв прокоментував тристоронню зустріч так: «Те, що ми зібралися за столом переговорів, свідчить про налаштованість сторін підвести риску під тими подіями, які відбувалися у вересні-листопаді минулого року. Саміт був дуже корисним і, я вважаю, плідним, оскільки за його результатами ми підписали заяву. Я впевнений, що вірменська сторона не бажатиме перегляду мирної Декларації від 9 листопада 2020 року, а наші народи нарешті знайдуть волю та мудрість думати про майбутнє й мир».

Підбиваючи підсумки саміту Путін заявив, що учасники домовилися сприяти спільному розвитку Карабаху без подальшого застосування зброї, а так звані російські "миротворці" продовжать виконувати місію з дотримання безпеки та порядку.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вірмени опублікували відео спалення азербайджанського військовослужбовця.

Читайте також:
До Києва з робочим візитом прибув генеральний секретар Міжнародної організації тюркської культури (TÜRKSOY) Дюсен Касеінов.
25.12.2020, 11:23
Міністр закордонних справ України закликав американський уряд допомогти розігнати "некерований" Конституційний суд.
08.12.2020, 12:35
Угорська сторона вдалася до прямої агітації за партію угорців.
26.10.2020, 16:12
Голова Палестинської національної адміністрації й лідер руху ФАТХ засудив нормалізацію ізраїльсько-суданських відносин.
24.10.2020, 15:15
Аби на континенті знову настав довготривалий мир, європейським країнам слід мати партнерські відносини з РФ.
29.09.2020, 13:47
Фінляндія, Швеція та Норвегія мають намір посилити тристоронню військову співпрацю на Півночі Європи.
25.09.2020, 11:24