Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном

СВІТ
12 січня, 11:57
Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном
Фото: Kremlin.ru

Азербайджан просуває власну "дорожню карту" після перемоги у другій Карабаській війні, яка тривала всього 44 дні торік восени.

Про це стало відомо після оприлюднення стенограми тристоронньої зустрічі Ільгама Алієва, Владіміра Путіна і Ніколи Пашиняна на офіційному сайті президента Азербайджана.

Лідери двох кавказьких республік за посередництва Кремля узгодили план виконання режиму припинення вогню, відновлення економічних, торговельних і транспортних зв'язків, процес обопільного відкриття кордонів, але вирішити долю військовополонених їм так і не вдалося.

За словами Пашиняна, конфлікт у Нагірному Карабасі поки залишається до кінця неврегульованим, адже "Баку вперто не бажає надавати особливого статусу регіону".

Між тим, Алієв прокоментував тристоронню зустріч так: «Те, що ми зібралися за столом переговорів, свідчить про налаштованість сторін підвести риску під тими подіями, які відбувалися у вересні-листопаді минулого року. Саміт був дуже корисним і, я вважаю, плідним, оскільки за його результатами ми підписали заяву. Я впевнений, що вірменська сторона не бажатиме перегляду мирної Декларації від 9 листопада 2020 року, а наші народи нарешті знайдуть волю та мудрість думати про майбутнє й мир».

Підбиваючи підсумки саміту Путін заявив, що учасники домовилися сприяти спільному розвитку Карабаху без подальшого застосування зброї, а так звані російські "миротворці" продовжать виконувати місію з дотримання безпеки та порядку.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вірмени опублікували відео спалення азербайджанського військовослужбовця.

Читайте також:
Українські дипломати й надалі готові вдаватися до подібної відповіді.
27 квітня, 16:04
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко перебуває з офіційним робочим візитом у Баку.
16 квітня, 08:59
Описуючи ситуацію в Україні, Мельник назвав її катастрофічною.
15 квітня, 17:07
"Спроба РФ нав’язати Україні образ «агресора» вже провалилася".
06 квітня, 17:44
Міністр закордонних справ Фінляндської Республіки Пекка Гаавісто закликав країни-члени НАТО підтримувати тісні відносини з Кремлем.
26 березня, 08:42
Пекін вітає "власну стійку позицію" Будапешта щодо санкційної політики Європейського союзу в уйґурському питанні.
24 березня, 09:33