Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном

СВІТ
12 січня, 11:57
Карабах ніколи не отримає «особливого статусу», — Алієв після зустрічі з Путіним і Пашиняном
Фото: Kremlin.ru

Азербайджан просуває власну "дорожню карту" після перемоги у другій Карабаській війні, яка тривала всього 44 дні торік восени.

Про це стало відомо після оприлюднення стенограми тристоронньої зустрічі Ільгама Алієва, Владіміра Путіна і Ніколи Пашиняна на офіційному сайті президента Азербайджана.

Лідери двох кавказьких республік за посередництва Кремля узгодили план виконання режиму припинення вогню, відновлення економічних, торговельних і транспортних зв'язків, процес обопільного відкриття кордонів, але вирішити долю військовополонених їм так і не вдалося.

За словами Пашиняна, конфлікт у Нагірному Карабасі поки залишається до кінця неврегульованим, адже "Баку вперто не бажає надавати особливого статусу регіону".

Між тим, Алієв прокоментував тристоронню зустріч так: «Те, що ми зібралися за столом переговорів, свідчить про налаштованість сторін підвести риску під тими подіями, які відбувалися у вересні-листопаді минулого року. Саміт був дуже корисним і, я вважаю, плідним, оскільки за його результатами ми підписали заяву. Я впевнений, що вірменська сторона не бажатиме перегляду мирної Декларації від 9 листопада 2020 року, а наші народи нарешті знайдуть волю та мудрість думати про майбутнє й мир».

Підбиваючи підсумки саміту Путін заявив, що учасники домовилися сприяти спільному розвитку Карабаху без подальшого застосування зброї, а так звані російські "миротворці" продовжать виконувати місію з дотримання безпеки та порядку.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вірмени опублікували відео спалення азербайджанського військовослужбовця.

вибір редакції
Читайте також:
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.
02 вересня, 12:16
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48
Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.
27 серпня, 12:04
Ні, ці "особливо обдаровані" таки це зробили...
05 серпня, 08:12