Казахстан дарує бойову техніку Таджикистану

СВІТ
10.11.2021, 10:23
Казахстан дарує бойову техніку Таджикистану
Фото: KazInform

А Україні так звані західні партнери, особливо Німеччина з Францією, всіляко противляться постачати необхідне нам озброєння.

Законотворці Казахстану за ініціативи президента Касима-Жомарта Токаєва одноголосно ухвалили рішення безоплатно передати військову техніку сусідньому Таджикистану.

Відповідний документ схвалено депутатами Мажлісу (нижньою палатою парламенту) та викладено міністерством юстиції середньоазійської країни, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Передача бойової техніки та супутнього для армії обладнання відбуватиметься у рамках підписаної й ратифікованої раніше двосторонньої урядової Угоди про надання безоплатної військово-технічної допомоги.

Як зазначив заступник міністра оборони Казахстану Руслан Шпекбаєв, подібний дружній крок його країни свідчить про підтримку миру та стабільності у регіоні, особливо на тлі здобуття талібами влади в Афґаністані.

«Ухвалення вказаної угоди зумовлене необхідністю зміцнення безпеки у Центральної Азії та спрямоване на сприяння розвитку ЗС Таджикистану. Ми радо надамо всю необхідну поміч нашим південним сусідам», – зазначив Руслан Шпекбаєв.

Натомість на Сході Європі спостерігається протилежна картина – Берлін і Париж відмовляються постачати Києву летальне озброєння, навіть попри тривалу 8-й рік російську агресію та окупацію наших земель, а Лондон із Вашинґтоном задорого продають застарілу для їхніх армій техніку.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на початку вересня цього року у Туреччині відбулася церемонія закладки корабля типу "ADA" для потреб Військово-морських сил Збройних Сил України.

Читайте також:
Політика
Туреччина має надію на досягнення згоди між Азербайджаном та Вірменією стосовно Зангезурського коридору, який буде корисним для регіону.
21 липня, 21:18
Політика
путіну краще не випробовувати терпіння президента США. Китаю, Індії та Бразилії слід відмовитися від дешевої російської нафти.
21 липня, 10:33
Війна
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.
21 липня, 08:23
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
20 липня, 21:03
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
13 липня, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12