Ердоган показує Зеленському майстер-клас зі звільнення від «зовнішнього управління»

СВІТ
25 жовтня, 10:27
Ердоган показує Зеленському майстер-клас зі звільнення від «зовнішнього управління»
Фото: TRT

Влада Туреччини продовжує демонструвати свою власну суб'єктність у міжнародній політичній арені; нам є чого повчитися у турків.

Так, наприкінці минулого тижня Реджеп Тайїп Ердоган дав вказівку міністерству закордонних справ оголосити персонами non grata послів 10 країн, інформує провідне турецьке видання "Sabah".

Йдеться про дипломатичних представників США, Франції, Німеччини, Канади, Фінляндії, Данії, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії та Швеції, які закликали владу Туреччини звільнити 64-річного правозахисника Османа Кавалу, звинуваченого у спробі державного перевороту ще у 2016 році.

«Спільну заяву послів варто вважати нахабством і втручанням у внутрішні справи Туреччини. Тому я дав вказівку нашому міністрові закордонних справ негайно прирівняти перерахованих дипломатів до осіб, що представляють особливу небезпеку для нашої державної та національної безпеки. Нехай вони дізнаються і зрозуміють, що Туреччина не буде миритися з їхніми нахабними заявами. У той день, коли вони не знатимуть і не зрозуміють Туреччину, вони поїдуть і нехай», – заявив Реджеп Тайїп Ердоган.

Прикметно, що політичні оглядачі відразу взялися порівнювати з Україною, де західні посли мають значний вплив на Офіс Президента, Кабінет Міністрів і Верховну Раду, постійно вказуючи, кого призначати на які посади, а кого карати, приміром, за небажання ставати частиною гомодиктатурної системи.

Варто згадати останні дії Зе-влади, які йдуть усупереч або на шкоду інтересів українському народу, але певно "радують" західне лобі в особі послів:

  • постачання блакитного палива Молдові у борг за умови, що гроші надійдуть не пізніше лютого 2022 року (існує версія, що це своєрідний хабар за викрадення судді Миколи Чауса, а також прохання наших західних партнерів із ЄС);
  • "завезення" на прохання США понад 5000 афґанських (нібито) біженців до України та розміщення їх у притулках за кошт вітчизняних платників податків (на хвилинку, це витрати у сотні мільйонів гривень на рік), тоді як переселенці з тимчасово окупованого Криму і деяких районів Донеччини й Луганщини такого привілею не мають уже 8-й рік;
  • сумнівна медична реформа, яку вимагали перш за все посли та західне лобі, що завдала непоправної шкоди всій системі охорони здоров'я України (наслідки можна побачити на тлі неконтрольованої коронавірусної пандемії);
  • леґалізація вирубки лісів і вивезення так званого кругляка до ЄС, знову ж таки, на прохання західного лобі, яке не перший рік обіцяє нам членство у цій міждержавній ґеополітичній континентальній структурі;
  • штучно створені наглядові ради, котрі de jure контролюють усі стратеґічні державні компанії, а de facto виконують замовлення транснаціональних корпорацій, сидячи на зарплаті з нашого з вами бюджету;
  • покупка списаних на заході кораблів та іншої бойової техніки, щоби порадувати партнерів і допомогти їм з проблемою утилізації застарілих технологій, тоді як держзамовлення до вітчизняних заводів так і не надходять (чи не є це перетворенням України на сировинну відстійну яму колективного Заходу? – прим. ред.).

Це тільки невелика частина тих випадків, відверто цинічних зі сторони США і ЄС, де нам вказують як жити та що має робити Офіс Президента, до складу якого входять "слуги неукраїнського народу" і котрі радо виконують "завдання" партнерів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями громадян Ізраїлю та РФ викрили на створенні шпигунської мережі у Туреччині, але в Україні побачити від СБУ щось подібне – це на межі фантастики.

вибір редакції
Читайте також:
Туреччина не буде стороннім спостерігачем за російською агресією, котра 8-й рік триває в Україні, як би того не хотів Кремль.
вчора, 11:02
Хотілося б порадити так званим західним партнерам тримати свою думку при собі й не вказувати українцям, як боронити нашу Батьківщину.
28 жовтня, 10:45
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.
02 вересня, 12:16
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48