Одкровення Вови «Морди»: Кримінальний авторитет витратив на свободу майже 50 мільйонів доларів, а «Хайят» таки купили представники партії

УКРАЇНА
14.11.2014, 09:20
Одкровення Вови «Морди»: Кримінальний авторитет витратив на свободу майже 50 мільйонів доларів, а «Хайят» таки купили представники партії

Бізнесмен Володимир Дідух, відомий також як кримінальний авторитет Вова «Морда», заявив, що свого часу дав ВО «Свобода» 48 мільйонів доларів на розвиток політсили. Гроші на утримання осередків партії, мітинги і зарплату функціонерам, за словами Дідуха, він не давав особисто лідеру партії Олегу Тягнибоку, а передавав через народного депутата України від «Свободи» Ігоря Кривецького.

«Тягнибоку особисто гроші не давав, давав Пупсу (прізвисько Ігоря Кривецького, - ред.). Щоб не сказали, що гроші на партію дав кримінальний авторитет. Таким чином, Пупс передавав як від себе мої гроші. Я перекривав фінансування всієї партії », - розповів Володимир Дідух газеті« Експрес »в інтерв'ю, опублікованому 13 листопада, передає ОРД з посиланням на Zaxid.net.

За його словами, він почав фінансувати партію ще тоді, коли свободівці починали як депутати в місцевих радах, і були «голі й босі».

«Це було спочатку 500 тисяч доларів, потім мільйон, потім два, потім три, потім по вісім давалося. Всього разом 48 мільйонів доларів. Були часи, коли з Тягнибоком я бачився щодня в «Фешн-клубі», - розповів Вова «Морда».

Він також заявив, що фактично допоміг «Свободі» народитися. Однак, після того, як партія «продала» націоналістичну ідею, з якою виграла вибори до парламенту, через яку люди їм повірили, фінансування припинив.

«Коли вони зійшлися з людьми Януковича, наприклад, з Курченко, я сказав: він на мільярди, під виглядом транзиту, ввозить в країну бензин, а потім топить його всередині країни без сплати податків. Мочіть його. Ви повинні зупиняти такі схеми, ви ж опозиція. А Пупс мені сказав: «Він нам більше грошей дає». І так наші відносини почали ламатися. І у Сивковича вони брали гроші, і в інших. А коли вони посадили в крісло генпрокурора Махницького, то взагалі страшно говорити, що почалося. «Свобода» почала брати гроші скрізь і за все. Без Пупса там ніхто кроку не робив », - пояснив Дідух.

Володимир Дідух також розповів, що «Свобода», зокрема в особі Ігоря Кривецького, вела справи з одіозним олігархом Дмитром Фірташем: «Вони можуть зараз від Фірташа відмовлятися, а якщо на маму Пупса була записана власність Фірташа, то як вони можуть відмовлятися?» .

За його словами, гроші, які він витратив на «Свободу», вимагає від партійних функціонерів повернути назад. До того ж, за словами Дідуха, грошей у свободівців вистачає.

«Вони, будучи у владі, взяли 600 мільйонів. Подивіться, які він (Пупс - ред.) готелі купив - «Жорж» у центрі Львова, «Хайят» - в центрі Києва, банки скупили. 200 мільйонів доларів дали тільки за «Хайят».

Нагадаємо, Володимир Дідух - багаторічний фігурант кримінальної хроніки у львівській пресі. Вперше його затримали за підозрою в рекеті 1994 року. Тоді він отримав умовний термін і відсидів кілька років у СІЗО.

Кілька разів на нього робили замах, один в 2012 році, коли в центрі Львова обстріляли його автомобіль. Тоді загинув водій, а сам Дідух отримав важкі поранення: кулі потрапили в шию і голову. У 2014 році Володимир Дідух на позачергових парламентських виборах балотувався до Верховної Ради за списками партії «Громадянський рух України».