Кількість пластика в океані стає більшою за популяцію китів

СВІТ
05.06.2023, 18:34
Кількість пластика в океані стає більшою за популяцію китів
Фото: Google

Дослідники вкотре приголомшили невтішною звісткою, так, до 2060 року у водах світового океану китів буде значно менше, аніж пластику.

Такі відомості оприлюднив Центр сталого розвитку авторитетного банку "Credit Suisse" для сесії профільного комітету Організації Об'єднаних Націй, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Співробітники фінансової установи зі Швейцарії спільно з американськими, британськими та французькими науковцями встановили, якщо не вжити додаткових заходів для боротьби із відходами, – XXI століття стане останнім для існування найбільших у світі морських ссавців.

«Загальний обсяг пластику, який щорічно викидається людством, до 2060 року зросте майже вдвічі. Тобто, із 350 мільйонів тонн до 670 мільйонів тонн. Всього за останні 60 років ми всі стали використовувати на 5000% більше пластику. Завдяки цьому зростали показники ВВП», – пояснили автори дослідження від банку "Credit Suisse".

Водночас британські та американські науковці уточнюють, що блакитна мідія із виду Mytilus edulis поглинає мікропластик та інші забруднювачі разом зі своєю звичайною їжею, ізолюючи шкідливі речовини у власних фекаліях.

Таким чином, вказані безхребетні істоти можуть допомогти вирішити вищенаведену проблему, але для цього доведеться у кожному конкретному випадку та місцевості випускати у воду понад мільйон молюсків.

«Для того, аби наш експеримент став дійсністю і покращити стан справ у світовому океані необхідні відповідні фінансові вливання. Ми сподіваємося, що не тільки  "Credit Suisse", а й інші банки, які мають бездоганну міжнародну репутацію посприяють нам у цьому», – прокоментувала ситуацію еколог морської лабораторії в Університеті Плімута пані Пенелопа Ліндек.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що більшість прісних водойм планети зменшилися у розмірах і ця проблема може призвести до нестачі питної води для населення.

Читайте також:
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03