Кількість пластика в океані стає більшою за популяцію китів
Дослідники вкотре приголомшили невтішною звісткою, так, до 2060 року у водах світового океану китів буде значно менше, аніж пластику.
Такі відомості оприлюднив Центр сталого розвитку авторитетного банку "Credit Suisse" для сесії профільного комітету Організації Об'єднаних Націй, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Співробітники фінансової установи зі Швейцарії спільно з американськими, британськими та французькими науковцями встановили, якщо не вжити додаткових заходів для боротьби із відходами, – XXI століття стане останнім для існування найбільших у світі морських ссавців.
«Загальний обсяг пластику, який щорічно викидається людством, до 2060 року зросте майже вдвічі. Тобто, із 350 мільйонів тонн до 670 мільйонів тонн. Всього за останні 60 років ми всі стали використовувати на 5000% більше пластику. Завдяки цьому зростали показники ВВП», – пояснили автори дослідження від банку "Credit Suisse".
Водночас британські та американські науковці уточнюють, що блакитна мідія із виду Mytilus edulis поглинає мікропластик та інші забруднювачі разом зі своєю звичайною їжею, ізолюючи шкідливі речовини у власних фекаліях.
Таким чином, вказані безхребетні істоти можуть допомогти вирішити вищенаведену проблему, але для цього доведеться у кожному конкретному випадку та місцевості випускати у воду понад мільйон молюсків.
«Для того, аби наш експеримент став дійсністю і покращити стан справ у світовому океані необхідні відповідні фінансові вливання. Ми сподіваємося, що не тільки "Credit Suisse", а й інші банки, які мають бездоганну міжнародну репутацію посприяють нам у цьому», – прокоментувала ситуацію еколог морської лабораторії в Університеті Плімута пані Пенелопа Ліндек.
Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що більшість прісних водойм планети зменшилися у розмірах і ця проблема може призвести до нестачі питної води для населення.