Кім Чен Ин обіцяє путіну «повну і безумовну підтримку»

ПОЛІТИКА
13.09.2023, 13:06
Кім Чен Ин обіцяє путіну «повну і безумовну підтримку»

путін обіцяв російську допомогу з космічними супутниками після того, як Північна Корея цього року провалила дві спроби своїх запусків.

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин на зустрічі з кремлівським бункерним щуром повторив, що його режим підтверджує «повну і безумовну підтримку» дій владіміра путіна в час війни Московії проти України.

Зустріч відбулася під час рідкісного закордонного візиту Кім Чен Ина на російському космодромі на Далекому сході Московії.

Кім Чен Ин назвав російську війну «священною боротьбою Московії проти гегемоністських сил задля захисту свого суверенітету й інтересів безпеки».

«Ми постійно висловлювали нашу повну і безумовну підтримку всіх рішень президента і російського керівництва. І я хочу запевнити вас, що ми завжди будемо разом з росією у боротьбі проти імперіалізму», - заявив північнокорейський диктатор.

владімір путін, промовляючи до преси, сказав, що обговорював з Кім Чен Ином зокрема економічну співпрацю, гуманітарні питання і становище в регіоні.

Окремо путін обіцяв російську допомогу з космічними супутниками після того, як Північна Корея цього року провалила дві спроби своїх запусків.

Але міжнародна увага зосереджена на військовій співпраці Московії і Північної Кореї (КНДР), а особливо на тому, що названо російськими намаганнями отримати зброю і зокрема боєприпаси.

США, Велика Британія, Японія і Південна Корея у спільній заяві 31 серпня заявили, що «росія веде переговори з КНДР щодо потенційних угод про значну кількість боєприпасів кількох типів для використання проти України».

Американські джерела ще раніше повідомляли про підозрюване постачання російській стороні північнокорейських артилерійських боєприпасів, зокрема продаж зброї для приватної військової компанії «Вагнер».

Москві вказують на те, що військова співпраця з Північною Кореєю суперечить санкціям Організації Об’єднаних Націй, за які не раз голосувала сама Московія.

Санкції діють відповідно до майже десятка резолюцій Ради Безпеки ООН затверджених після першого північнокорейського випробування ядерної зброї 2006 року.

Підозри про військову співпрацю Московії з Північною Кореєю зросли після візиту російського міністра оборони Сергея Шойгу в КНДР у липні.


У Міністерстві оборони США вважають, що візит делегації КНДР на чолі з північнокорейським лідером Кім Чен Ином до Росії буде зосереджений на переговорах щодо озброєння. Про це заявив під час брифінгу у вівторок, 12 вересня, речник Пентагону Пет Райдер.

"Ми знаємо, що зустріч має відбутися, ми розуміємо, що вона буде зосереджена на переговорах щодо озброєння. І вкотре ми закликаємо Північну Корею виконати свої попередні публічні зобов’язання не постачати зброю росії, що призведе лише до продовження непотрібної війни в Україні", - сказав Райдер.

Візит Кім Чен Ина до росії прокоментували також у Державному департаменті США, наголосивши, що у Вашингтоні стежать за результатами зустрічей північнокорейського лідера в рф і вживатимуть відповідних заходів у разі необхідності.

"Будь-яка передача зброї з Північної Кореї до Росії порушила б численні резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, це було б ознакою відчайдушного стану, в якому опинилася російська влада за півтора року у цій війні, що безуспішно ведеться проти України", - заявив на брифінгу 12 вересня речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

За оцінками оглядачів, Північна Корея сподівається отримати від Московії економічну допомогу і військові технології в обмін на північнокорейські артилерійські боєприпаси для російської війни проти України.

Кім Чен Ин раніше вже відвідував Московію. Вперше він зустрічався з путіним у 2019 році.

Він подорожує спеціальним потягом, уникаючи використання літаків, як це робили попередні лідери Північної Кореї.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Артилерійські снаряди, які продавали індійські виробники зброї, перенаправлялися європейськими покупцями в Україну.
вчора, 11:18
Світ
Ініціатива має примарні шанси завершитися імпічментом президента.
17 вересня, 16:44
Війна
Американські та європейські урядовці підштовхують Україну до реалізації альтернативного завершення війни. Чи буде це аналогом Мінських угод?
12 вересня, 20:31
Політика
Головні заяви кандидатів в президенти США на дебатах.
11 вересня, 09:17
Політика
Подія відбувається за вісім тижнів до офіційного дня виборів, але лише за кілька днів до початку дострокового голосування в деяких штатах.
10 вересня, 17:11
Політика
Чому Зеленський вирішив оновити Кабмін, але залишив прем'єра Шмигаля
05 вересня, 11:05