Кістка в горлі, або реалії Соледара у російсько-українській війні

Опінії
12.01.2023, 12:07
Ілюстративне фото: ранок у Соледарі
Ілюстративне фото: ранок у Соледарі

Соледар це форпост який впевнено ламає зуби ПВК "Вагнер" і в цілому рф

Кореспондент Міжнародного відділу NYT в Лондоні

У східноукраїнському місті Соледар у середу тривали інтенсивні бої, попри заяву засновника найманців, які ведуть наступ Росії там, що його війська захопили контроль над містом.

Ранкове повідомлення Генерального штабу Збройних сил України в середу не свідчило про завершення битви за соляне місто Соледар. А Міноборони росії та кремль не підтвердили заяву найманців «Групи Вагнера» про падіння Соледару, заявивши, що місто поки що лише заблоковане.

У щоденному брифінгу міністерства в середу сказано, що його десантники "заблокували Соледар з півночі та півдня", а його штурмові підрозділи "ведуть бої в місті". Речник кремля дмитро пєсков закликав журналістів дочекатися офіційних повідомлень про те, чи було захоплене місто, додавши, що «тактичні успіхи, безумовно, дуже важливі, оскільки вони мають досить дорогу ціну».

Кістка в горлі, або реалії Соледара у російсько-українській війні_1

Напад є частиною ширшого поштовху росії в районі міста Бахмут , який москва вважає важливим для досягнення своєї мети окупації всього східного Донбасу України. У Бахмуті та навколо нього головною силою стала група Вагнера, яка завербувала до своїх лав полонених, і бої були жорстокими.

Підприємець, який заснував Групу Вагнера, євген пригожин, є давнім союзником президента росії володимира путіна, але також публічно критикував міністерство оборони росії та дедалі відвертіше після того, як у вересні визнав, що він є засновником тіньової компанії. організації. Бійці групи також були залучені для підтримки військових кампаній Кремля в Африці та на Близькому Сході .

Попри те, що кремль висловлював застереження, російський Перший канал — одна з двох головних державних телевізійних мереж — у середу протрубив у своєму новинному репортажі, що російські війська досягли «стратегічно важливої ​​перемоги на Донбасі», заявивши, що «Соледар знаходиться під контролем». КОНТРОЛЬ."

У звіті, в якому не згадується група Вагнера, говориться, що російські війська пробилися через «лабіринт підземних твердинь», щоб захопити Соледар. «Тепер дорога відкрита до інших важливих міст», — сказав ведучий.

Близько першої години ночі в середу Роберт Мадьяр, командир української повітряної розвідувальної групи, заявив у своєму зверненні в додатку для обміну повідомленнями Telegram, що українські сили все ще утримують місто, хоча він визнав, що бій був жорстоким. «Правда — це пекло», — написав він , додавши, що заяви про те, що росія взяла Соледар, є «психологічним тиском і пропагандою».

Кістка в горлі, або реалії Соледара у російсько-українській війні_3

Якби Соледар таки впав, захоплення цього відносно невеликого муніципалітету стало б першою помітною перемогою росії за кілька місяців після низки принизливих втрат. Україна змінила хід війни, захопивши Харківську область у вересні, а потім місто Херсон у листопаді, успіхи набагато більші.

Військові експерти кажуть, що хоча взяття Соледара було б значним, це не означало б, що місто Бахмут ось-ось потрапить до рук росії. Україна суттєво зміцнила свої позиції в Бахмуті та його околицях, приблизно в 10 милях від нього, створюючи величезну перешкоду для подальшого просування москви.

Інститут вивчення війни, вашингтонська дослідницька група, у вівторковому аналізі дійшла висновку, що навіть якщо росія захопить Соледар, Україна зможе захистити та поповнити запаси солдатів у Бахмуті.

«Реальність блокового контролю над місцевістю в Соледарі затьмарюється динамічним характером міських боїв», — йдеться в аналізі, хоча в ньому зазначається, що "російські сили в основному намагалися досягти значних тактичних успіхів у районі Соледару протягом місяців".

У дописі в Telegram пригожин стверджував, що його війська контролювали весь Соледар, хоча додав, що бої тривають. «У центрі міста утворився котел, в якому точаться міські баталії», – сказав він.

Питання, яким чином невелике соледобувне містечко з довоєнним населенням у 10 000 осіб стало центром такого тривалого нападу сил Вагнера, залишається відкритим. Найважливішим фактором є, мабуть, те, що пан пригожин і його найманці, які там воюють, мають отримати з точки зору репутації.

Читайте також:
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11
Світ
95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.
04 грудня, 13:44
Війна
10 головних запитань про війну в Сирії.
04 грудня, 10:45
Економіка
Комуно-олігархічна система, що склалася після 24.VIII.1991, нежиттєздатна й небезпечна. Нам варто від аграрної вертатися у промислову зону.
01 грудня, 09:23