Китай «анексував» частину території Московії.

ПОЛІТИКА
01 вересня, 08:05
Китай «анексував» частину території Московії.

У Москві ганебно промовчали

Кремль не наважився коментувати публікацію офіційної карти Китаю, де острів Уссурійський оголошено територією КНР.

Жодного слова про ситуацію з картою, яка була представлена на початку тижня, не сказав на щоденних брифінгах і прессекретар Кремля дмітрій пєсков.

Промовчали офіційний представник МЗС марія захарова і заступник голови Ради безпеки дмітрій мєдведєв, який раніше загрожував ядерним апокаліпсисом усім, хто зазіхне на територіальну цілісність Московії.

Як один прикусили мови депутати держдуми, які у особистих телеграм-каналах та в ефірі пропагандистського ТБ пропонували скидати ядерні бомби на недружні Московії країни.

Китайська карта, яка регулярно публікується з 2006 року, викликала протести лише у низки азіатських держав, зазначає CNN.

  • Філіппіни назвали її «що порушує міжнародне право» через включення до юрисдикції Китаю своїх територіальних вод у Південно-Китайському морі.
  • Протест висловив МЗС Малайзії, який також виявив, що його акваторії позначені на карті як китайські.
  • "Територією Китаю" виявився індійський штат Аруначал-Прадеш, що викликало гнів в індійському МЗС.

«Ми заявили рішучий протест дипломатичними каналами через так звану «стандартну карту» Китаю, в якій закріплені претензії на території Індії», — заявив міністр закордонних справ Аріндам Бакчі.

Китайський державний «Картографічний сервіс стандартних карт» 29 серпня представив комплект географічних карток на 2023 рік, де помітив територією КНР Великий Уссурійський острів на річці Амур.

Згідно з угодою між московією та Китаєм 2008 року, острів був розділений між двома країнами.

Нова офіційна карта Китаю відзначає цілий острів як східну точку китайської території.

У пояснювальній записці наголошується, що «карта складена відповідно до національних стандартів оформлення кордонів Китаю та інших країн світу».

Великий Уссурійський острів займає площу від 327 до 350 квадратних кілометрів, залежно від рівня води у річці. З початку ХІХ століття між Московією та Китаєм йшла довга боротьба за контроль над ним, але у 1920–1930-ті роки острів був «взято під охорону» радянськими військами.

Після розпаду Радянського Союзу острів залишився під юрисдикцією Московії. Китай виявляв особливий інтерес до цієї території, заперечуючи її статус із 1964 року.

Читайте також:
Економіка
На тлі російської агресії проти України між Брюсселем і Пекіном зростає напруження. В Європі побоюються монополії китайської промисловості.
12:51
Політика
Необхідно чітко продемонструвати, що кордони в Європі не можна змінювати силою.
09 грудня, 16:16
Опінії
Нас у США тепер не підтримують не лише республіканці, але й демократи.
07 грудня, 16:30
Політика
Це боляче визнавати, але нам потрібні нові наративи для світу. Бо ті, що працювали перший рік великої війни — зараз уже не діють.
06 грудня, 16:05
Війна
Демократи в США не переконали республіканців допомогти Україні.
06 грудня, 10:05
Світ
Таке рішення прийняли після того, як Біньямін Нетаньяху наказав шпигунським агентствам розробити план ліквідації членів ХАМАСу.
05 грудня, 17:35