Китай де-факто приєднався до "авіаційних" санкцій

СВІТ
27.02.2023, 16:03
"Аерофлот - поки літаємо"
"Аерофлот - поки літаємо"

Китай не дає росії гарантії, він ще й відмовляється пускати у свій повітряний простір літаки з подвійною реєстрацією

Міністерство транспорту рф вважає, що через фактичне приєднання Китаю до "авіаційних" санкцій перевезення між росією та Піднебесною можуть у 2023 році скоротитися порівняно з 2019 на 60-70%.

Про це йдеться у листі заступника голови Мінтрансу рф Валентина Іванова главі "Опори росії" Олександру Калініну, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Укрінформ.

Найбільший у світі аеропорт
Найбільший у світі аеропорт "Пекін - Дасін"

Пекін відмовляється давати гарантії, що не накладатиме арешт на літаки на вимогу третіх країн у рамках західних санкцій, пояснює Мінтранс.

Китай входив до десятки найпопулярніших напрямків для російських авіакомпаній, навіть коли їм було відкрито польоти до Європи. Тепер, коли західні країни закрили свій повітряний простір для російських перевізників, різко можуть скоротитися і польоти до КНР.

У 2019 році на рейсах між Китаєм та рф російські авіакомпанії перевозили близько 3 млн осіб. У 2023 році їх кількість може впасти до 0,9-1,2 млн, прогнозує Іванов у листі.

Крім того, що Китай не дає росії гарантії, він ще й відмовляється пускати у свій повітряний простір літаки з подвійною реєстрацією, додав Іванов.

Своєю чергою президент Асоціації експлуатантів повітряного транспорту (АЕВТ) Володимир Тасун пояснював, що через це приблизно половина літаків, які є у розпорядженні російських авіакомпаній, не можуть здійснювати рейси до Китаю. За його словами, йдеться про більш ніж 480 літаків, які зареєстровані на Бермудах і в Ірландії та не були повернуті власникам після введення санкцій. Ці лайнери примусово зареєстрували в росії, тому вони мають подвійну реєстрацію. 

Читайте також:
Світ
Планується, що вильоти здійснюватимуться три рази на тиждень на літаках Boeing 787.
02.01.2020, 16:52
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
07:00
Світ
Поразка України у війні стане «поворотним моментом в історії», коли Захід «остаточно втратить свою післявоєнну гегемонію».
вчора, 11:23
Світ
За всіх часів у всьому світі адепти лівих ідеологій займалися привласненням чужого майна. Цього вимагає всюдисуща їхня «соціальна рівність».
12 квітня, 21:45
Світ
Заокеанський популіст, який подав приклад Володимиру Зеленському, готовий торгувати чужою власністю. Спершу продасть Україну, затим Європу.
12 квітня, 19:23
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19