Китай може виграти російсько-українську війну без жодного пострілу

ПОЛІТИКА
17 лютого, 06:03
Китай може виграти російсько-українську війну без жодного пострілу
Фото: Twitter

Ексміністр закордонних справ Литовської республіки назвав головного вигодонабувача конфлікту в Європі. Як не двино, ним виявилася КНР.

Гострі звинувачення на адресу комуністичного режиму у Пекіні колишній урядовець Ґабріелюс Ландсберґіс зробив під час цьогорічної Мюнхенської безпекової конференції, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Наголошується, що Китай не стоїть осторонь доленосних для всього світу подій.

«Вкотре я залишаю Мюнхенську конференцію з безпеки у пригніченому настрої. Серед усього цього галасу представники уряду США повідомили про свої плани щодо Європи, тому все стає ясніше. Але все не дуже добре», — прокомоментував ситуацію Ґабріелюс Ландсберґіс.

Ексочільник МЗС Литви попереджає, у разі, якщо Європа не зможе вистояти, Україна буде змушена покладатися лише на себе та на меншу групу партнерів, які продовжують надавати підтримку. Загрози для колективної європейської безпеки значно зростуть, адже не лише Москва має намір розхитати й розсварити Старий світ.

«Прогнозую, що слідом за путіним стане сміливішим і Сі Цзіньпін, а це означає нові війни в Україні, Молдові, Сакартвело та інших країнах. Не виключаю й агресію проти Тайваню та Південної Кореї. Технічно Європа цілком здатна адаптуватися та відповісти на ці виклики, але питання залишається у політичній волі чи її відсутності. Нерішучість приведе лише в одному напрямку, і це буде негарно. Китай чекає свого часу і шукає спосіб вийти переможцем, це тривожно.

Якщо США та ЄС не запропонують і не гарантують Україні безпеку, КНР може втрутитися, використовуючи свої важелі впливу на РФ. Вони навіть можуть запропонувати вигіднішу угоду, ніж запропонована Дональдом Трампом. Україна має що запропонувати Китаю в обмін на безпеку — відновлення, порти, сільськогосподарську продукцію, але і в Європі знайдуться ті, хто підтримає цю пропозицію», — додав Ґабріелюс Ландсберґіс.

Колишній голова литовської дипломатії запропонував лідерам Старого світу власну альтернативу. Вона полягає у спільному, взаємовигідному відновленні міці континенту після ще однієї руйнівної війни, причому починати треба зараз, не чекаючи уявного перемир'я на фронтах російсько-українського бойовища.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як Захід (і ЄС, і США) свідомо надто повільно допомагає Україні. У Брюсселі та Вашинґтоні постійно позірно розповідають про свою боротьбу, але не надають належного рівня підтримки Києву.

Читайте також:
Політика
Не можна вимагати від жертви йти на поступки агресору, бо тоді кожен автократ захоче змінити світ. Україна потребує допомоги всього Заходу.
18 лютого, 12:35
Політика
47-й президент США наговорив багато жахливих слів, але поки не підтвердив їх справами. Чи правда настільки шалений уявний трампівський план?
17 лютого, 12:36
Політика
У голові 47-го президента США вирує потужний безлад, який виходить назовні. Слід розуміти, що поки немає ніякого плану від Дональда Трампу.
13 лютого, 13:46
Світ
Нова американська влада не відчуває того, що щодня на собі відчувають українці. Марко Рубіо було б корисно наслідувати Бориса Джонсона.
05 лютого, 08:27
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46
Світ
Зміцнення безпеки підданих Його королівської величності означає протистояння росії. Туманний Альбіон замислився над ремілітаризацією.
12 січня, 11:45