Китай відправив у космос першого цивільного астронавта
Три астронавти Shenzhou-16 вилетіли з Центру запуску супутників Цзюцюань у вівторок вранці, попрямувавши до космічної станції Tiangong.
Екіпаж у складі Цзін Хайпен, Чжу Янчжу та Гуй Хайчао замінить астронавтів Шеньчжоу-15 , які з листопада перебувають на нещодавно збудованій китайській космічній станції Tiangong, щоб розпочати власне п’ятимісячне перебування на її борту. Це п'ята пілотована місія Китаю на космічну станцію з 2021 року.
Серед членів екіпажу Шеньчжоу-16 Гуй, професор Університету Бейхан, який навчався в Канаді. Він став першим цивільним китайцем, який здійснив політ у космос. Усі інші астронавти були членами Народно-визвольної армії Китаю.
Гуй проводитиме наукові експерименти, тоді як Цзін і Чжу керуватимуть космічним кораблем та проведуть технічні випробування — заявило на прес-конференції в понеділок Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA), представляючи екіпаж.
Цзін, командир місії, є ветераном космосу, який був серед першої команди астронавтів Китаю в 1998 році та вже виконав три пілотовані польоти. Ця місія знаменує собою перші космічні польоти для Чжу та Гуя, обох народжених у 1986 році.
Вибір Ґуї для екіпажу викликав неабиякий інтерес у китайських онлайн-ЗМІ не лише через його посаду першого цивільного астронавта, а й через аксесуар, який він носив на офіційних фотографіях, який зазвичай не можна побачити на тих, хто прямує у космос, – окуляри.
На своїй прес-конференції в понеділок CMSA також підтвердив план Китаю здійснити пілотовану посадку на Місяць до 2030 року.