Китай відправив у космос першого цивільного астронавта

СВІТ
30 травня, 07:48
Китай відправив у космос першого цивільного астронавта
Фото: cnn

Три астронавти Shenzhou-16 вилетіли з Центру запуску супутників Цзюцюань у вівторок вранці, попрямувавши до космічної станції Tiangong.

Екіпаж у складі Цзін Хайпен, Чжу Янчжу та Гуй Хайчао замінить астронавтів Шеньчжоу-15 , які з листопада перебувають на нещодавно збудованій китайській космічній станції Tiangong, щоб розпочати власне п’ятимісячне перебування на її борту. Це п'ята пілотована місія Китаю на космічну станцію з 2021 року.

Серед членів екіпажу Шеньчжоу-16 Гуй, професор Університету Бейхан, який навчався в Канаді. Він став першим цивільним китайцем, який здійснив політ у космос. Усі інші астронавти були членами Народно-визвольної армії Китаю.

Гуй проводитиме наукові експерименти, тоді як Цзін і Чжу керуватимуть космічним кораблем та проведуть технічні випробування — заявило на прес-конференції в понеділок Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA), представляючи екіпаж.

Китай відправив у космос першого цивільного астронавта_1

Цзін, командир місії, є ветераном космосу, який був серед першої команди астронавтів Китаю в 1998 році та вже виконав три пілотовані польоти. Ця місія знаменує собою перші космічні польоти для Чжу та Гуя, обох народжених у 1986 році.

Вибір Ґуї для екіпажу викликав неабиякий інтерес у китайських онлайн-ЗМІ не лише через його посаду першого цивільного астронавта, а й через аксесуар, який він носив на офіційних фотографіях, який зазвичай не можна побачити на тих, хто прямує у космос, – окуляри.

На своїй прес-конференції в понеділок CMSA також підтвердив план Китаю здійснити пілотовану посадку на Місяць до 2030 року.

Читайте також:
Політика
Поки діди та батьки захищають Неньку від російської навали нелюдів, сини з доньками борються проти насадження владою содомії.
02 вересня, 21:31
Світ
Звуки вибухів можна було почути в районі сирійської столиці перед світанком у неділю, повідомляють державні ЗМІ та жителі Дамаска.
13 серпня, 11:30
Світ
Twitter змінив свій офіційний дескриптор у рамках поточного ребрендингу. Як наслідок, оригінальний дескриптор @Twitter тепер неактивний.
26 липня, 10:30
Кримінал
Затримано 26-річного чоловіка з Небраски, який видавав себе за 17-річного і відвідував середню школу понад 50 днів.
22 липня, 06:53
Світ
Серія вибухів прогриміла на російському сховищі боєприпасів в окупованому Криму, змусивши тисячі жителів прилеглих районів тікати.
19 липня, 21:39
Світ
Командування ООН вважає, що особа перебуває під вартою після того, як перетнула територію Північної Кореї без дозволу.
18 липня, 22:32