Китай запускає десятки систем ШІ, щоб конкурувати з ChatGPT
Понад 70 великих мовних моделей штучного інтелекту були запущені в Китаї.
Китайські технологічні фірми хочуть наздогнати компанії в США і Європі в гонитві за домінування в системах ШІ. Baidu є однією з китайських компаній, які запустили чат-боти зі штучним інтелектом минулого тижня після того, як отримали схвалення пекінських регуляторів для запуску таких продуктів на ринок.
Серед них фірма SenseTime, що розпізнає обличчя, і стартапи штучного інтелекту Baichuan Intelligent Technology, Zhipu AI та MiniMax. Робін Лі сказав, що Ernie 3.5, остання версія чат-бота Baidu зі штучним інтелектом, має вдвічі більшу швидкість обробки, ніж попередня версія, і на 50% ефективніша. Він також повідомив, що Baidu незабаром випустить нову версію.
США, Китай і Євросоюз наразі є основними конкурентами у розробці систем штучного інтелекту. Китай прагне кинути виклик домінуванню США та стати лідером у сфері ШІ до 2030 року. Натомість у Європейському Союзі органи влади зосереджуються на способах визначення можливостей, які пропонує штучний інтелект етичним шляхом на благо людей, згідно з дослідженням, фінансованим ЄС.
Зараз у Європі налічується понад 1600 компаній-стартапів, які спеціалізуються на розробці систем штучного інтелекту. Великі гравці на цьому ринку працюють у Великобританії, Німеччині та Франції. Основні центри знаходяться в Лондоні, Берліні, Парижі, Мадриді, Стокгольмі, Амстердамі, Копенгагені, Барселоні та Дубліні.
Європейські держави вкладають значні кошти в системи штучного інтелекту. Наприклад, уряд Франції хоче виділити понад 1,7 мільярда євро протягом наступних п’яти років на розвиток ШІ.
Очікується, що глобальний ринок генеративного штучного інтелекту, зокрема розробників великих мовних моделей, перевищить 35 мільярдів доларів з 2022 по 2027 рік, зрости майже на 33%, згідно з дослідженням провідної установи.