Китайська підтримка московії псує відносини Берліна та Пекіна

СВІТ
22.06.2024, 14:55
Robert Habeck, left, with Zheng Shanjie in Beijing on June 23.
Robert Habeck, left, with Zheng Shanjie in Beijing on June 23.
Фото: Sebastian Christoph Gollnow/picture alliance/Getty Images

ЄС не накладав би обмежень, якби не допомога КНР Москві, - зазначи Віцеканцлер ФРН Хабек.

Віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек заявив, що підтримка Китаєм Росії у війні проти України є основною причиною погіршення економічних відносин між Берліном та Пекіном. За його словами, КНР має розуміти, що безпекові інтереси ФРН та ЄС вже безпосередньо постраждали через війну, передає Bloomberg його слова на відкритті заходу щодо німецько-китайської співпраці у сфері зміни клімату та зеленої трансформації у Пекіні.

Європа та Німеччина не зменшували б свою залежність від Китаю щодо сировини та найважливіших товарів, якби Пекін не підтримував російську агресію, сказав Хабек Чжену Шаніє, голові Національної комісії розвитку та реформ КНР. Чжен виступив зі вступним словом на заході.

Німецький віцеканцлер підтвердив готовність ЄС говорити з Китаєм про мита, запроваджені Європою на імпорт китайських електромобілів. Він підкреслив, що це не «загальні» штрафні збори, а диференційовані компенсаційні тарифи, які ретельно вивчалися протягом дев’яти місяців.

«Це не покарання, це компенсація за надані переваги», — підкреслив Хабек.

Нагадаємо, Financial Times повідомляли про плани Європи ввести мита на імпорт електромобілів з Китаю. На такому рішенні наполягає Брюссель. Тарифи мають принести понад 2 млрд євро на рік. При цьому у Німеччині попереджали, що цей крок може призвести до торговельної війни з Пекіном, яка обійдеться дорого для ЄС.

Офіційно мита набудуть чинності 5 липня. При цьому у ЄС кажуть, що не введуть тарифи, якщо Китай відмовиться від субсидій. У Пекіні погрожують подати позов до Світової організації торгівлі та вжити заходів у відповідь.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Туреччина має надію на досягнення згоди між Азербайджаном та Вірменією стосовно Зангезурського коридору, який буде корисним для регіону.
21 липня, 21:18
Політика
путіну краще не випробовувати терпіння президента США. Китаю, Індії та Бразилії слід відмовитися від дешевої російської нафти.
21 липня, 10:33
Війна
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.
21 липня, 08:23
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
20 липня, 21:03
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
13 липня, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12