Китайські компанії виграли в Україні тендерів на понад 10 мільярдів

ПОЛТАВА
03.09.2018, 09:13

За час існування сервісу Prozorro (з 2016 року) українські держкомпанії уклали угоди з компаніями із Китаю на загальну суму 10,02 млрд гривень. Про це повідомляє видання «Наші гроші».

Флагманом по співробітництву з китайцями виявилось АТ «Укргазвидобування» – загальна сума угод складає 7,55 млрд гривень. Найбільше вони замовляли послуги з буріння свердловин — у компанії «Xinjiang Beiken Energy Engineering Co., Ltd» - на 5,32 млрд гривень, та «Zhongman Petroleum and Natural Gas Group Corp., Ltd» –на 0,78 млрд гривень.

Додатково фірма «DP-master manufacturing co.,ltd» отримала 0,91 млрд гривень за бурильні труби. Решту 0,27 млрд гривень за різне устаткування отримали чотири компанії: «Yantai jereh petroleum equipment&technologies co ltd», «Wuhan Longway Petroleum Technology Co., Ltd», «Daqing United Technologies Petroleum Equipment Co., ltd», «Dezhou United Petroleum Technology Corp».

На другій сходинці Адміністрація морського порту «Южний», яка за два роки замовила китайській фірмі «China Harbour Engineering company Ltd.» послуги з поглиблення портів на 1,93 млрд гривень.

Цікаво, що на третьому місці опинилась ДФС, яка нещодавно замовила рентгенівські комплекси для сканування вантажівок на митницях на 0,47 млрд гривень у «Nuctech company limited».

Решта 60 млн гривень припадає на дрібні підряди китайців у ДП «Антонов», заводів «Електроважмаш», «Зоря» – «Машпроект», «Завод хімічних реактивів» Інституту монокристалів, «Генератор», «Імпульс» та Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України.

Загалом, за два роки в «Прозорро» оприлюднені дані про тендерні угоди на 1,70 трлн гривень. Таким чином підряди з китайцями наразі складають 0,5% від загальної суми публічних закупівель.

Читайте також:
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
вчора, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
вчора, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
25 вересня, 09:42