Китайські вчені навчилися керувати об’єктами на відстані

14.09.2023, 09:25
Китайські вчені навчилися керувати об’єктами на відстані

“Проектування та експериментальна перевірка прототипу вже ведуться”

Китайським ученим вдалося створити прототип пристрою для віддаленого керування об’єктами за допомогою магнітного поля.

Про це повідомляє видання South China Morning Post.

За словами дослідників, напрямок їх досліджень дали епізоди з голлівудських «Зоряних воєн», де джедаї можуть притягувати або відштовхувати предмети за допомогою «поштовху сили».

Раніше вважалося, що використання магнітного поля для віддаленого впливу на предмети – напрямок безперспективний, оскільки напруженість самого поля швидко падає зі зростанням відстані.

Вчені з КНР стверджують, що їм вдалося вирішити цю проблему та силове поле на відстані 1 кілометр у космосі буде достатньо потужним, щоб відштовхнути або відхилити великий об’єкт, запобігаючи його зіткненню з кораблем.

“Проектування та експериментальна перевірка прототипу вже ведуться”, – заявив керівник проекту, науковий співробітник Чжан Юаньвень з Національного університету оборонних технологій Китаю.

За словами вчених, їх пристрій є «магнітною рушницею», що створює кільця плазми, які поширюються по осі стовбура зброї і безпосередньо впливають на об’єкти за допомогою магнітного поля. Принцип дії установки аналогічний застосовуваним плазмовим двигунам.

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14