Китайський зонд успішно достався поверхні Місяця

СВІТ
01.12.2020, 19:36
Китайський зонд успішно достався поверхні Місяця
Фото: ВВС

Мета китайської місії – зібрати та доставити на Землю близько 2 кілограмів космічного пилу або гірських порід.

Китай заявив про успішну посадку космічного зонда Chang'e-5 на поверхню Місяця. Китайська робототехніка починає збирати місячний ґрунт, щоб доставити його на Землю.

Про це повідомляє агентство BBC News.

Очікується, що найближчі декілька днів китайський зонд буде досліджувати навколишню територію та збирати зразки місячного пилу і гірських порід. Для виконання цього завдання зонд обладнаний спеціальними приладами, зокрема, камерою, спектрометром, совком та дрилем.

Мета китайської місії – зібрати та доставити на Землю близько 2 кілограмів космічного пилу або гірських порід. Спочатку зонд доставить зразки на орбітальний апарат, а вже звідти вони відправляться на Землю.

Китай може стати третьою країною після СРСР та США, якій вдасться здійснити подібну місію. Востаннє місячний ґрунт доставляли на Землю 44 роки тому в рамках радянської місії «Луна 24», яка зібрала близько 200 грамів зразків.
 

Читайте також:
Інженери космічного центру Кеннеді взялися збирати ракету багаторазового використання "Artemis I" для подорожі на Місяць.
01.12.2020, 10:33
Йдеться про загрозу «мирному використанню космосу» та загрозу для супутників.
24.07.2020, 15:34
216 американських конґресменів із лав Демократичної партії США ухвалили закон про перетворення столиці країни на новий штат.
13:03
Державне управління контррозвідки Великої Британії, відоме за абревіатурою MI5, створило власну сторінку в Instagram.
11:26
Ерзянський лідер вперше виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу москви за етноцид корінних народів Росії
10:35