Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах

КРИМІНАЛ
14.06.2023, 14:00
Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах

Гендиректору бюро і двом його підлеглим повідомлено про підозру в пособництві державі-агресору.

СБУ викрила масштабну схему обходу антиросійських санкцій, організовану Київським центральним конструкторським бюро арматуробудування.

Це монополіст у сфері розробки, серійного виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій.

Про це 14 червня повідомила пресслужба СБУ.

За даними правоохоронців, до лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до росії через власного дилера у Москві.

Основним замовником була російська державна корпорація “Росатом”, яка використовує українську трубопровідну арматуру для будівництва енергоблоків на 5 атомних електростанціях у різних країнах світу.

Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах_1

“Київське бюро продовжило цю співпрацю навіть після повномасштабного вторгнення, заборони вивезення товарів на митну територію рф і введення санкцій проти “Росатому”. Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень. Фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні зарубіжні фірми”, – заявили в СБУ.

При виїзді з України товар “переоформлювали” на фактичних отримувачів – підконтрольні “Росатому” компанії, які будують АЕС. Тобто після перетину кордону він їхав “за новим маршрутом”. А сертифікацію трубопровідної арматури, виготовленої в Києві, представники “Росатому” здійснювали у режимі онлайн.

Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах_3

СБУ з’ясувала, що з початку повномасштабного вторгнення бюро провело здійснили 16 експортних операцій на користь РФ на суму близько 42 млн гривень. Під час обшуків у фігурантів вилучили документи, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами незаконної діяльності.

Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах_5
Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах_7
Київська компанія допомагала “Росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах_9

Гендиректору бюро і двом його підлеглим повідомлено про підозру в пособництві державі-агресору. Зловмисників затримали та взяли під варту без права внесення застави. Їм загрожує до 12 років тюрми.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що  Служба безпеки заблокувала у Полтавській області схему нелегального постачання до росії товарів критичного експорту.

До організації оборудки причетний керівник місцевого підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес на території рф.

Фігуранти налагодили механізм прихованого переправлення продукції, яка використовується також підприємствами військово-промислового комплексу країни-агресора.

Читайте також:
Політика
Фінансова установа планує розширити клієнтську базу
16 квітня, 10:11
Війна
Компанія PepsiCo запустила виробництво чипсів Lay's під Новосибірськом
03 квітня, 10:37
Війна
Західні компанії виробляли нітроцелюлозу, та попри санкції поставляли її до московії
29 березня, 15:04
Економіка
Найбільша у світі корпорація із перероблення «чорного золота» оголосила про намір залишитися на російському ринку. Війна виторгу не завада.
26 березня, 08:18
Світ
Російська металургійна компанія експортувала 15 тисяч тонн титану на 370 мільйонів доларів, більшість було відправлено до західних країн.
21 березня, 16:20
Політика
В Криму запрацювала мережа зарядних станцій, виготовлених у Харкові на заводі з орбіти «слуги народу» Куницького
07 березня, 09:46