Кліматичні зміни прискорили урагани у всьому світі — науковці
Людство ризикує догратися своїм системним безвідповідальним ставленням до Землі. Наша планета може помститися дуже скоро.
Про це невтішно сповістили науковці, виклавши приголомшливу розвідку у галузевому виданні Environmental Research: Climate. З їхніх слів, за минулі 6 років швидкість вітрів атлантичних штормів критично збільшилась у середньому на 29 км/год.
Західні «вчені уми» дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють бурі, які стає все складніше спрогнозувати. Це пов'язано з потеплінням океанських вод, що призводить до більш частих і потужних ураганів, особливо на американському узбережжі.
Так, упродовж 2019-2023 років 40 ураганів піднялися на одну категорію за шкалою Саффіра-Сімпсона через збільшення швидкості вітрів. Температура Атлантичного океану зросла на 2-3°C, а місцями — і до 4°C.
«Урагани підживлюються теплом води, що посилює їхню руйнівну міць. Скажімо, ураган п'ятої категорії завдає приблизно у 400 разів більше збитків, ніж ураган першої категорії. Серед найбільш руйнівних ураганів цього року — Беріл, Хелен та Мілтон, які посилилися на 26-39 км/год через зміни клімату», — пояснив науковець Деніел Ґіффорд.
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що танення льодовиків змінює тривалість доби. Планетарні кліматичні зміни відсунуть необхідність появи однієї додаткової секунди у 2029 році.