Кліматичні зміни прискорили урагани у всьому світі — науковці

08:18
Кліматичні зміни прискорили урагани у всьому світі — науковці

Людство ризикує догратися своїм системним безвідповідальним ставленням до Землі. Наша планета може помститися дуже скоро.

Про це невтішно сповістили науковці, виклавши приголомшливу розвідку у галузевому виданні Environmental Research: Climate. З їхніх слів, за минулі 6 років швидкість вітрів атлантичних штормів критично збільшилась у середньому на 29 км/год.

Західні «вчені уми» дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють бурі, які стає все складніше спрогнозувати. Це пов'язано з потеплінням океанських вод, що призводить до більш частих і потужних ураганів, особливо на американському узбережжі.

Так, упродовж 2019-2023 років 40 ураганів піднялися на одну категорію за шкалою Саффіра-Сімпсона через збільшення швидкості вітрів. Температура Атлантичного океану зросла на 2-3°C, а місцями — і до 4°C.

«Урагани підживлюються теплом води, що посилює їхню руйнівну міць. Скажімо, ураган п'ятої категорії завдає приблизно у 400 разів більше збитків, ніж ураган першої категорії. Серед найбільш руйнівних ураганів цього року — Беріл, Хелен та Мілтон, які посилилися на 26-39 км/год через зміни клімату», — пояснив науковець Деніел Ґіффорд.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що танення льодовиків змінює тривалість доби. Планетарні кліматичні зміни відсунуть необхідність появи однієї додаткової секунди у 2029 році.

Читайте також:
Життя
Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.
11 лютого, 12:04
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21