Танення льодовиків змінює тривалість доби — науковці
Планетарні кліматичні зміни відсунуть необхідність появи однієї додаткової секунди у 2029 році. Це станеться на 3 роки пізніше від прогнозу.
Нове дослідження показало, що танення льодовиків уповільнює обертання Землі. Про це на шпальтах впливового міжнародного видання Nature розповіла доктор наук, фахівець у галузі фізики та кліматології Елізабет Ґібні.
Дослідниця стверджує, що вказані процеси можуть позначитися на синхронізації годинника та збоїв у роботі комп'ютерних систем у всьому світі. Швидкість обертання Землі змінюється і без зміни клімату, тому раз на кілька років до тривалості доби додають секунду, що завдає безліч проблем.
«Уповільнення обертання ядра нашої планети разом із таненням льодовиків на полюсах призведе до того, що людству доведеться знову переглянути тривалість доби. Додаткові секунди викликають хаос в обчислювальній техніці та синхронізації всіх систем, які залежать від точного часу.
Як відомо, його зараз обчислюють атомний годинник. На жаль, ми не знаємо, як упоратися зі втратою однієї секунди. Ось, чому метрологи стурбовані не менше за кліматологів. Це повністю переважує всі негативні аспекти», — зауважила Елізабет Ґібні.
Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», інтенсивне заліснення посилює нагрівання поверхні Землі. Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід.