Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці

11 лютого, 12:04
Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці
Фото: Nature Food

Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.

На цьому наполягають науковці з Ваґенінґенського Університету у Нідерландах, виклавши результати своїх кількарічних досліджень у виданні Nature Food. Вони створили унікальну глобальну базу даних про втрату харчів у 121 країні планети.

З'ясувалося, що на рік людство викидає сміття вагою до 1,92 мільярда тонн. У бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків — у них не вистачає холодильного обладнання і багато продукції занепадає ще на фермах, а у розвинених основні втрати відбуваються через надмірне споживання та утилізацію надлишків.

Наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій. Майже 20% сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов'язані із виробництвом їжі, яку в результаті викидають, а це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод. Найбільше потерпають жителі субрегіону Сахель на просторі від Сенеґалу до Еритреї.

Читайте також:
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Життя
Це явище не повториться протягом десятиліть
06 квітня, 11:34
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33