Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці

11 лютого, 12:04
Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці
Фото: Nature Food

Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.

На цьому наполягають науковці з Ваґенінґенського Університету у Нідерландах, виклавши результати своїх кількарічних досліджень у виданні Nature Food. Вони створили унікальну глобальну базу даних про втрату харчів у 121 країні планети.

З'ясувалося, що на рік людство викидає сміття вагою до 1,92 мільярда тонн. У бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків — у них не вистачає холодильного обладнання і багато продукції занепадає ще на фермах, а у розвинених основні втрати відбуваються через надмірне споживання та утилізацію надлишків.

Наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій. Майже 20% сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов'язані із виробництвом їжі, яку в результаті викидають, а це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод. Найбільше потерпають жителі субрегіону Сахель на просторі від Сенеґалу до Еритреї.

Читайте також:
Життя
Людство ризикує догратися своїм системним безвідповідальним ставленням до Землі. Наша планета може помститися дуже скоро.
вчора, 08:18
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21