Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці
Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.
На цьому наполягають науковці з Ваґенінґенського Університету у Нідерландах, виклавши результати своїх кількарічних досліджень у виданні Nature Food. Вони створили унікальну глобальну базу даних про втрату харчів у 121 країні планети.
З'ясувалося, що на рік людство викидає сміття вагою до 1,92 мільярда тонн. У бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків — у них не вистачає холодильного обладнання і багато продукції занепадає ще на фермах, а у розвинених основні втрати відбуваються через надмірне споживання та утилізацію надлишків.
Наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій. Майже 20% сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов'язані із виробництвом їжі, яку в результаті викидають, а це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод. Найбільше потерпають жителі субрегіону Сахель на просторі від Сенеґалу до Еритреї.