КНДР здійснила третій успішний пуск міжконтинентальної ракети Hwasong-17

СВІТ
19.02.2023, 16:49
Запуск балістичної ракети КНДР
Запуск балістичної ракети КНДР

Схоже без росії не обійшлось

Оціночна дальність польоту Hwasong-17 складає близько 14-15 тисяч кілометрів, що дозволяє уражати будь-яку точку США.

КНДР офіційно повідомила, що здійснила черговий успішний запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17. Пуск був здійснений 18 лютого о 8 ранку за місцевим часом.

Для Пхеньяна це вже третій успішний запуск цієї ракети, яка має оціночну дальність до 14-15 тисяч кілометрів, що дозволяє їй уражати всю територію США, та взагалі більшу частину світу окрім більшої частини Південної Америки.

Hwasong-17
Hwasong-17

Успішність пуску була підтверджена у Південній Кореї та Японії. За оголошеними КНДР даними, які були підтверджені Сеулом та Токіо, траєкторія польоту Hwasong-17 мала наступні параметри: максимальна висота 5768,5 км, дистанція 989 км, загальний час польоту 67 хвилин.

Зазначимо, що висота польоту у майже 6000 км це значно вище за орбіту МКС, яка знаходиться на висоті 408 км, тобто вся енергетика ракети пішла на створення дуже високої балістичної траєкторії для того, щоб ракета впала на відносно незначній дальності у Японському морі.

Але така енергетика в цілому дозволяє, за всіма розрахунками фахівців, говорити, що Hwasong-17 має дальність у 14-15 тисяч км і нести доволі значну бойову частину. Мало того, форма носової частини ракети може говорити про можливість розміщення в ній й роздільної бойової частини.

Пуск Hwasong-17
Пуск Hwasong-17

В цій ситуації звісно цікавіший той прогрес, який за останні роки досягла КНДР у створенні дійсно далекобійних балістичних ракет. Ще й надто, з доволі стислим циклом випробувань.

Зокрема перший пуск Hwasong-17 був зафіксований лише у лютому минулого року, у наступному місяці ще два 16 та 24 березня, останній з яких був успішним, згодом ще один 18 листопада. І це доволі показові з точки зору відпрацьованості технології показники, навіть враховуючи те, що ця ракета є подальшим розвитком Hwasong-15, яка здійснила один пуск у 2017 році.

Hwasong-15
Hwasong-15

Але увагу в цій ситуації слід приділити двигунам першого ступеня. На Hwasong-15 вони двокамерні, а на Hwasong-17 - чотирьохкамерні.

Hwasong-17
Hwasong-17

Зазначимо, що Hwasong-17, як і її попередня версія - двоступеневі рідиннопаливні ракети. А самі двигуни першого ступеня, на думку фахівців, доволі сильно нагадують РД-250. Але зазначимо, що зараз рф використовує їх модернізацію під назвою РД-264 від НПО "Енергомаш" для своєї нової ракети РС-28 "Сармат" і ці самі двигуни встановлювались й на попередню версію ракети Р-36М2.

Пуск
Пуск "Сармата"

РД-264 також є чотирьохкамерним двигуном, який забезпечує старт цієї доволі важкої ракети. На противагу тяги РД-250, який встановлювався у першу версію Р-36, було недостатньо й на ній розміщувалось одразу три двокамерні РД-250.

Водночас дійсні успіхи КНДР у доволі стислих часових межах у створенні нової міжконтинентальної балістичної ракети цілком можуть бути свідченням активно співпраці Москви з Пхеньяном. І звісно вона може не обмежуватися лише двигунами першого ступеня. Тому що балістична ракета, це не тільки двигуни, а й цілий комплекс інших високотехнологічних рішень із наведенням, навігацією, блоком роздільний бойових частин та врешті-решт самими ядерними зарядами.

Джерело

Читайте також:
Політика
Російська агресія вже спонукала зростання витрат на оборону в Європі.
19 листопада, 10:22
Політика
Слідом за Дональдом Трампом поговорити із кремлівським бункерним щуром зголосився голова уряду Німеччини. Олаф Шольц пнеться у миротворці.
12 листопада, 19:22
Війна
Польща витратить 750 млн доларів на збільшення виробництва боєприпасів — Reuters
05 листопада, 16:49
Світ
В Альянсі хочуть показати оборонні можливості НАТО в регіоні Північної Європи.
04 листопада, 17:34
Світ
Сі Цзіньпін опинився на роздоріжжі. Воювати з усім світом, навіть західною частиною, у Китаю бракує засобів і загально народного бажання.
22 жовтня, 14:51
Світ
14 жовтня НАТО розпочне щорічні ядерні навчання Steadfast Noon.
03 жовтня, 17:06