Created with Sketch.

КНР має надмірні виробничі потужності — МінФін США

12 липня, 19:22

Попередні періоди надлишкових потужностей у комуністичному Китаї призвели до втрати робочих місць американців. А ще, до закриття низки фірм.

Такі невтішні відомості оприлюднив заступник міністра фінансів США пан Джей Шембоу. Зазначається, що Вашингтон прагне здорових економічних відносин із Пекіном на рівноправних умовах, які вигідні обом країнам.

Враховуючи поточні розміри Китаю, побічні ефекти від його економіки будуть ще більшими, проте не може покладатися на глобальне зростання, як це було у 1990-2020 роках. Урядовці США певні, що нині це просто надто велика економіка.

«Частка КНР у світовому виробництві становить 30%. Розміри Китаю означають, що його дисбаланси є ще більшим ризиком для світової економіки. Коли китайське виробництво зростає швидше, ніж його власний попит чи попит світової економіки, решта світу не може поглинути зростання промислового виробництва Китаю, не вимушене пристосовуватися. Таких умов не було б у нормальній ринковій економіці», — заявив Джей Шембоу.

Станом на тепер Китай витрачає приблизно 5% ВВП на промислові субсидії, що у 10 разів більше, ніж у США, Бразилії, Німеччині та Японії. У таких секторах, як виробництво напівпровідників, сталі та алюмінію, тільки на КНР припадає від 80 до 90% світових субсидій, що надаються цим галузям.

Приватний сектор Китаю діє не тільки коштом ринкових сил, але й отримує вигоду з державних керівних фондів, державних банків і державних підприємств. Вони-то й виступають фінансистами та клієнтами приватних фірм.

«Що ми маємо на увазі, коли говоримо про надмірні виробничі потужності в Китаї? Це виробничі потужності, що перевищують внутрішній попит та не прив'язані до світового попиту. І ми стурбовані моделями надмірних інвестицій та державної підтримки, які є його рушійною силою. Наприклад, виробничі потужності Китаю із виробництва літій-іонних акумуляторів та сонячних модулів у найближчі кілька років перевищать прогнозований світовий попит у 2-3 рази порівняно з тим, що необхідно для досягнення шляху до чистого нульового рівня викидів до 2050 року.

Аналогічно, плановані потужності із виробництва електромобілів у Китаї 2030 року становитимуть понад 70 мільйонів автомобілів, тоді як світові продажі електромобілів, за оцінками, досягнуть лише 44 мільйонів цього року. Фірми, які втрачають гроші, мають вийти з бізнесу, а не продовжувати виробляти та збільшувати пропозицію. Але, якщо субсидії чи інша підтримка з боку уряду підтримують фірму, вона може залишатися у бізнесі набагато довше», — додав Джей Шембоу.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, що диктатор Сі Цзіньпін контролює кожен крок свого кремлівського васала. Бункерному діду путіну дозволено робити те, що вигідно Китаю.

Читайте також
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії
Хижий вишкір дволикої московії
Війна
Проблема тиску на неугодних стосується не тільки преси.
Опінії
Блазня геть
Полтава
Тотальний відеонагляд
Політика
Чорне дзеркало - це про нас
Опінії