КНР як головний бенефіціар російсько-української війни

ПОЛІТИКА
27.06.2024, 19:24
КНР як головний бенефіціар російсько-української війни
Фото: The Atlantic

Диктатор Сі Цзіньпін контролює кожен крок свого кремлівського васала. Бункерному діду путіну дозволено робити те, що вигідно Китаю.

На цьому наполягають в одному із провідних західних видань The Atlantic після російського узурпатора до Пхеньяна і Ханоя. Прогнозується, що комуністичний Китай може стати головним переможцем у конфлікті в Україні.

Затяжна війна на європейському терені цілком відповідає інтересам товариша Сі Цзіньпіна, якому вигідне ослаблення Старого світу. Офіційно Пекін, як і раніше, наполягає на необхідності мирних перемовин, але дії диктатора КНР говорять зовсім про інше.

Чим більше ресурсна федерація московії стає залежною від торгівлі із Китаєм, тим більше важелів впливу на путіна виявляється у Сі. І тим більше він може тиснути на Москву, щоби вона підтримувала глобальні амбіції та інтереси Пекіна.

Вочевидь, Сі Цзіньпін планує вичавити все можливе із путінського режиму, який має мало інших варіантів. Досі позірна китайська підтримка росії є частиною значно масштабнішої довгострокової геополітичної стратегії щодо зміни теперішнього світового порядку, в якому домінують США та їхні союзники.

Сі Цзіньпін розглядає путіна за найважливішого партнера у своїй кампанії зі створення альтернативного блоку країн (режими Кім Чен Ина, Алі Хаменеї, Башара аль-Ассада та 6 середньоазійських деспотій), що розвиваються, який КНР може очолити проти західних держав. Україна — лише випробувальний полігон для потужнішого гібридного стрибка в Європу.

На погляд товариша Сі, ця мета може бути набагато важливішою, щоби заради неї відкладати дозволи віддаленої війни. Режим у Пекіні діє в іншому напрямку — і він виграє, підтримуючи російську економіку та продовжуючи війну Кремля на виснаження Заходу.

Важливість економічної підтримки Китаю важко переоцінити. Рішення Пекіна продовжувати співпрацювати з Москвою врятувало країну-загарбника від економічної та політичної катастрофи, вдалося обійти санкційні обмеження.

Таким робом, Сі Цзіньпін зможе створити проблеми для США та їхніх європейських партнерів і ще тісніше прив'язати до себе путіна з мінімальним ризиком для самого Китаю. Саме тому кремлівському бункерному діду дозволили здійснити вояж до КНДР і В'єтнаму.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як диктатор Сі Цзіньпін підпорядкував прошарок інтелігенції КНР Комуністичній партії. Інакодумців карають як за часів Мао Цзедуна.

Читайте також:
Політика
Ніхто достеменно не знає, як підуть події. В умовах невизначеності для збереження психічної рівноваги слід зосередитися на борні за Україну.
вчора, 13:47
Політика
В Білому домі давно панують настрої проти Зеленського і за вибори в Україні — NYP
вчора, 10:07
Новини
Понад 300 українських компаній з “російським слідом” перемогли у 22,5 тис. процедур публічних закупівель за останні десять років.
13 лютого, 16:36
Війна
Нам слід бути відвертими самими із собою. Жоден з уже реалізованих у сучасній Європі сценаріїв завершення конфлікту в Україні не спрацює.
10 лютого, 14:58
Війна
Залишається велике питання: що буде, якщо путін просто не підкориться?
08 лютого, 14:05
Війна
Що історія заморожених конфліктів може розповісти про майбутнє України?
30 січня, 16:01