КНР, РФ і КНДР сподіваються скористатися хаосом у Південній Кореї

ПОЛІТИКА
06.12.2024, 20:33
КНР, РФ і КНДР сподіваються скористатися хаосом у Південній Кореї
Фото: CNN

Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.

Про це із південнокорейської столиці сповістили журналісти американського телеканалу CNN. КНДР, РФ і КНР спостерігають за розвитком тривалої кризи у ключового союзника США в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Позаминула ніч політичних потрясінь у Сеулі порушила відносно демократичну стабільність, викликавши шок у регіоні та у Вашингтоні зокрема у момент гострої глобальної напруженості. Приголомшливий розвиток подій на Корейському півострові — лише одна із ланок тривожної реальності.

У Пентаґоні та Білому домі стурбувалися раптовим рішенням президента Юн Сук Йоля оголосити у країні надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в антидержавній діяльності. Для Армії США, котра має у Південній Кореї майже 30 000 військовослужбовців та найбільшу закордонну базу, політичні струси не віщують нічого доброго.

Ця база є захистом від войовничої тоталітарної Північної Кореї та противагою агресивному комуністичному Китаю у стратегічно важливому регіоні. Минулі заворушення неодмінно матимуть серйозні наслідки у момент поглиблення геополітичних розломів в Азії, де КНДР і КНР зміцнюють зв'язки із РФ та Іраном.

Лідери у Пхеньяні, Пекіні та Москві спостерігають за розвитком подій у Сеулі, враховуючи, що вони можуть підірвати ключовий форпост сили США у регіоні — і вся увага тепер прикута до Корейського півострова. КНДР може захотіти використати політичний хаос у власних інтересах.

Союз Вашинґтона і Сеула, у тіні яких перебуває ще й Токіо, вже давно розглядається як наріжний камінь миру в регіоні, де Північна Корея затято продовжує загрожувати Південній і за разом США своєю незаконною програмою озброєнь. Тому будь-яка нестабільність у Південній Кореї має серйозні наслідки для нашої політики в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

«Американські війська у цій азійській країні підготовлені до сценарію «боротися тут і зараз» проти Північної Кореї. Чим менше стабільності та контролю Сеулу за ситуацією, тим гірше нам виконувати свої політичні завдання», — заявив полковник Армії США у відставці Седрик Лейтон в інтерв'ю телеканалу CNN.

Попри запевнення США, що союз залишається «непохитним», несподіваний крок президента Юн Сок Йоля може поставити під сумнів це партнерство, а також послабити японо-південнокорейське співробітництво, що розвивається. Політичні негаразди відкривають перед Кім Чен Ином потенційну можливість отримати вигоду з цього хаосу.

Відомо, що північнокорейський диктатор обирає відповідні політичні моменти для великих випробувань своєї зброї. Наприклад, запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети за кілька днів до президентських виборів у США минулого місяця.

«Ми знаємо, що Північна Корея любить висміювати демократичну систему Південної Кореї, коли в Сеулі відбуваються будь-які, навіть найменші та не політичні, заворушення... Ми не повинні дивуватися, якщо Пхеньян використовує внутрішню кризу в Південній Кореї у своїх інтересах, або риторично, або якось інакше. КНДР пильно стежить і може використати хаос на свою користь», — переконаний старший науковий співробітник кафедри міжнародної політології Оксфордського університету сер Едвард Гавелл.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що НАТО прагне побудувати практичну співпрацю із Південною Кореєю щодо України. Флагманський проєкт частково стосується медичної освіти наших захисників.

Автор : Ярослав Панкратенко
Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
вчора, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43