КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

СВІТ
14.07.2021, 08:47
КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

Ґлобальна пандемія, спричинена коронавірусною інфекцією з комуністичного Китаю, допомогла Пекіну зміцнити ґеополітичні позиції.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав координатор Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик, передає "Останній Бастіон".

За словами вітчизняного аналітика, фактично КНР отримала широкі можливості для посилення власного впливу на міжнародній арені, надаючи вакцини за лояльність.

«Це означає успіх не лише китайського виробництва, але й "вакцинної дипломатії". Адже у прицілі такої політики — насамперед країни Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Африки, Південної Америки та Східної Європи. У першу чергу бідні країни, яким вчасно не дісталися вакцини так званого "першого світу", що нині зайнятий власними проблемами. Такою ситуацією користується Китай, посилюючи власний вплив у "третьому світі". Як і очікувалося, коронавірус був надзвичайно швидко монетизований», — стверджує Денис Москалик.

Координатор Центру політичних студій "Доктрина" додає, COVID-19 і дефіцит вакцин дозволили використати сильні сторони Пекіна, водночас вказавши на слабкості його суперників.

«Тема вакцин створює також додаткову можливість Китаю для пропаганди проти США. Понад сотня країн світу схвалили використання китайських препаратів. Власне пандемія, що розпочалася в Китаї, нині допомагає Китаю в реалізації його глобальних амбіцій», — підсумовує Денис Москалик.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі військово-політичної невизначеності в Афґаністані, комуністичний Китай активізувався у середньоазійському реґіоні.

Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
Читайте також:
Політика
Російська агресія вже спонукала зростання витрат на оборону в Європі.
19 листопада, 10:22
Політика
Слідом за Дональдом Трампом поговорити із кремлівським бункерним щуром зголосився голова уряду Німеччини. Олаф Шольц пнеться у миротворці.
12 листопада, 19:22
Війна
Польща витратить 750 млн доларів на збільшення виробництва боєприпасів — Reuters
05 листопада, 16:49
Світ
В Альянсі хочуть показати оборонні можливості НАТО в регіоні Північної Європи.
04 листопада, 17:34
Світ
Сі Цзіньпін опинився на роздоріжжі. Воювати з усім світом, навіть західною частиною, у Китаю бракує засобів і загально народного бажання.
22 жовтня, 14:51
Світ
14 жовтня НАТО розпочне щорічні ядерні навчання Steadfast Noon.
03 жовтня, 17:06