КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

СВІТ
14 липня, 08:47
КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

Ґлобальна пандемія, спричинена коронавірусною інфекцією з комуністичного Китаю, допомогла Пекіну зміцнити ґеополітичні позиції.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав координатор Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик, передає "Останній Бастіон".

За словами вітчизняного аналітика, фактично КНР отримала широкі можливості для посилення власного впливу на міжнародній арені, надаючи вакцини за лояльність.

«Це означає успіх не лише китайського виробництва, але й "вакцинної дипломатії". Адже у прицілі такої політики — насамперед країни Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Африки, Південної Америки та Східної Європи. У першу чергу бідні країни, яким вчасно не дісталися вакцини так званого "першого світу", що нині зайнятий власними проблемами. Такою ситуацією користується Китай, посилюючи власний вплив у "третьому світі". Як і очікувалося, коронавірус був надзвичайно швидко монетизований», — стверджує Денис Москалик.

Координатор Центру політичних студій "Доктрина" додає, COVID-19 і дефіцит вакцин дозволили використати сильні сторони Пекіна, водночас вказавши на слабкості його суперників.

«Тема вакцин створює також додаткову можливість Китаю для пропаганди проти США. Понад сотня країн світу схвалили використання китайських препаратів. Власне пандемія, що розпочалася в Китаї, нині допомагає Китаю в реалізації його глобальних амбіцій», — підсумовує Денис Москалик.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі військово-політичної невизначеності в Афґаністані, комуністичний Китай активізувався у середньоазійському реґіоні.

Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
вибір редакції
Читайте також:
Кожного з викритих агентів Кремля змішаного етнічного походження позбавили волі на 4 роки. Тепер вони сушитимуть сухарі на "єврозоні".
16 листопада, 13:32
Японський воєнізований підрозділ радіоелектронної боротьби розмістили на острові Йонаґуні, що поруч із Китайською республікою.
15 листопада, 07:51
Незвичайні об'єкти, схожі на кораблі, здатних нести важке озброєння включно з винищувачами, зафіксували на північному заході КНР.
12 листопада, 10:24
Здається, на 8-му році неоголошеної російсько-української війни американці таки готові відкрито воювати з Кремлем.
06 листопада, 16:42
Москва намагається марно розхитати усталену державну систему у США. Вашинґтон натомість готується відповідати новими санкціями.
06 листопада, 12:15
Путінській Московії варто закрити доступ до західних ринків, заборонити продавати енергоносії та відібрати всі збереження олігархів.
30 жовтня, 09:42