КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

СВІТ
14 липня, 08:47
КНР — світовий лідер з експорту вакцин проти COVID-19

Ґлобальна пандемія, спричинена коронавірусною інфекцією з комуністичного Китаю, допомогла Пекіну зміцнити ґеополітичні позиції.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав координатор Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик, передає "Останній Бастіон".

За словами вітчизняного аналітика, фактично КНР отримала широкі можливості для посилення власного впливу на міжнародній арені, надаючи вакцини за лояльність.

«Це означає успіх не лише китайського виробництва, але й "вакцинної дипломатії". Адже у прицілі такої політики — насамперед країни Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Африки, Південної Америки та Східної Європи. У першу чергу бідні країни, яким вчасно не дісталися вакцини так званого "першого світу", що нині зайнятий власними проблемами. Такою ситуацією користується Китай, посилюючи власний вплив у "третьому світі". Як і очікувалося, коронавірус був надзвичайно швидко монетизований», — стверджує Денис Москалик.

Координатор Центру політичних студій "Доктрина" додає, COVID-19 і дефіцит вакцин дозволили використати сильні сторони Пекіна, водночас вказавши на слабкості його суперників.

«Тема вакцин створює також додаткову можливість Китаю для пропаганди проти США. Понад сотня країн світу схвалили використання китайських препаратів. Власне пандемія, що розпочалася в Китаї, нині допомагає Китаю в реалізації його глобальних амбіцій», — підсумовує Денис Москалик.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі військово-політичної невизначеності в Афґаністані, комуністичний Китай активізувався у середньоазійському реґіоні.

Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
Основні споживачі вакцин проти коронавірусу, виготовлених КНР
Читайте також:
Американський флот проведе широкомасштабні навчання в акваторії одразу двох океанів; це попередження Москві та Пекіну.
30 липня, 15:11
Американська влада попереджає про ризики ведення підприємницької діяльності в Особливому адміністративному районі Гонконґ.
17 липня, 18:57
Сатрапи “залізного щура” зовсім “пустилися берега”.
23 червня, 14:44
У Швеції є далекобійна зброя, яка дає можливість уражати бази в Росії.
17 червня, 22:12
Раніше нейтральні Швеція та Фінляндія заявили про плани створити двосторонній військовий союз.
21 травня, 16:33
Всі заарештовані раніше воювали проти України в складі російських банд на сході країни.
23 квітня, 21:16