Дружба диктатур: КНР і Туркменістан посилять співпрацю

СВІТ
13 липня, 12:17
Дружба диктатур: КНР і Туркменістан посилять співпрацю
Фото: Twitter

На тлі військово-політичної невизначеності в Афґаністані, комуністичний Китай активізувався у середньоазійському реґіоні.

Пекін оголосив про зміцнення дружніх відносин з Ашґабатом, передає "Останній Бастіон" із посиланням на державну китайську інформаційну аґенцію "Xinhua".

Відомо, що обидві країни домовилися інвестувати чималі кошти у розвиток масштабних інфраструктурних проєктів задля відродження стратеґії так званого Великого шовкового шляху.

«Ми пропонуємо Туркменістану створення нових сфер економічного зростання. Зокрема, йдеться про цифровізацію народного господарства, транскордонну електронну комерцію, впровадження взаємопов'язаної мережі в аґрарному секторі. Також не забуваймо і про науково-технічне співробітництво, розширення культурного та міжлюдського обміну. Китай розглядає Туркменістан як справді надійного стратеґічного партнера у реґіоні», — прокоментував ситуацію міністр закордонних справ КНР Ван Ї.

Крім того, китайський дипломат запевнив свого туркменського колеґу Рашида Мередова у відмові від посягань на усталені національні пріоритети та нейтралітет Ашґабату, які навпаки мають сприяти постійному дружньому діалоґу з Пекіном.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вітчизняні оліґархи — головні ініціатори розвороту України обличчям до комуністичного Китаю.

Рашид Мемедов і Ван Ї
Рашид Мередов і Ван Ї
Читайте також:
США і ФРН як партнери-ґаранти суб'єктності України підготували нам нову роль. Вона нагадуватиме розтерзану ґвалтівниками жертву.
23 липня, 13:02
"І не дивуйтеся діям Німеччини і США. Вони завжди так робили, особливо демократи"…
22 липня, 19:38
“Кожна маленька пожертва у спільній національній підтримці зробить те саме, що ми зробили з фільмом "Незламні" – кіно побачить світ!”
21 липня, 15:30
Святкування 30 років відновлення Незалежності: індикатором ставлення до України буде рівень представництва держав.
20 липня, 21:04
На головну посаду у Північноатлантичному альянсі нині претендують Даля Ґрибаускайте, Керсті Кал'юлайд і Колінда Ґрабар-Кітарович.
19 липня, 14:00
Несподіваний ґеополітичний розворот Зе-команди у бік КНР може зіграти лихий жарт не так із владою, скільки з Україною у цілому.
19 липня, 10:16