Варто визнати, що США більше не світовий жандарм і не осердя демократії. У Вашинґтоні тхне деградацією та корупцією гірше ніж у Києві.
До такого висновку дійшли в європейській редакції впливового американського видання Politico. Зазначається, що Дональд Трамп може змусити союзників по НАТО відмовитись від допомоги Україні, інакше загрожує відкликати гарантії безпеки від США.
На сьогодні український (і ширше: європейський) напрямок у команді 45-го президента курують Елбрідж Колбі та Ричард Ґренелл. Саме вони формуватимуть зовнішню політику США у разі, якщо Трамп знову посяде президентське крісло в Овальному кабінеті Білого дому.
Ймовірно, що пан Колбі — потенційний майбутній радник діда Дональда із питань національної безпеки. Він бачить головну загрозу у Китаї та вважає, що «Україна відтягує ресурси США від потенційного протистояння із КНР».
Натомість пан Ґренелл — імовірний майбутній державний секретар, який має намір залишити за РФ окуповані території українського Сходу і Півдня. Вони не будуть офіційно визнані, але м'яко називатимуться «спірні автономні зони».
Своєю чергою, видання Bloomberg зауважило, що на нещодавньому з'їзді Республіканської партії (там, де Трамп призначив Джеймса Венса кандидатом у віцепрезиденти — прим. ред.) Ричард Ґренелл прямо сказав: «Україну за жодних умов не можна приймати до НАТО». Цей підхід отримав позитивний відгук Венса.
Ймовірний державний секретар США у майбутній адміністрації Трампа закликав європейських союзників по НАТО «бути чесними щодо приймання нових членів». Зі слів Ґренелла, проблемою є не виконання свого цільового плану витрат на оборону у 2% від ВВП дійсними державами-учасницями Альянсу.
Водночас навіть, якщо Європа захоче продовжувати підтримку України після відмови Трампа, він спробує відкликати гарантії безпеки США за договором НАТО. Все для того, щоби змусити Європу «не ескалювати конфлікт постачанням озброєнь Україні».
Така загроза спонукатиме деякі європейські держави зменшити чи повністю припинити постачання допомоги, опинившись перед вибором: конфронтація з РФ без гарантій захисту від США чи конфронтація із Трампом. Третього варіанту не дано.
Ймовірно, Європі доведеться укласти угоду із дідом Дональдом, щоби він дозволив продовжити підтримку України. У рамках такої угоди Трамп спробує вимагати заборонити Україні завдавати ударів по території РФ західним озброєнням; при цьому ще не факт, що Трамп погодиться на таку угоду.
Фактично, реальність саме така, а не як її малюють Борис Джонсон чи Майк Помпео у своїх фантазіях. Наміри найбільш наближених до Трампа радників, які обіймуть вищі керівні посади, остаточно перетворять США на західний аналог РФ, де панують узупатори-популісти
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як американці вкотре збрехали із приводу терміну потрапляння літаків F-16 на український фронт. Адміністрація президента Джозефа Байдена хоче уникнути «зайвої ескалації».