Команда Зеленського по повній деморалізує ЗСУ

Опінії
28.09.2020, 14:32
Зеленський на місці авіатрощі АН-26 у Чугуєві
Зеленський на місці авіатрощі АН-26 у Чугуєві
Фото: Google

Українська армія повертається у часи Януковича — немає фінансування і технічного оновлення.

Фізична особа-підприємець, журналіст

Навздогін минулому тижню – назустріч прийдешньому.

1. Минулого тижня на засіданні комітету з питань національної безпеки та розвідки заслухали представників міністерства оборони. Зокрема, з приводу сумновідомого наказу 330 (котрий, я так розумію, перетворився на наказ 430).

З’ясувалося: в оборонному відомстві не бачать нічого дивного в тому, щоби бійців, котрі виконують бойові завдання, преміювали за невідкриття вогню. І депреміювали – за вогонь у відповідь.

Після цього прагнення викликати міністра Тарана до Ради перетворилося на непереборне. Після трагедії з АН-26 – тим більше.

Проблема забезпечення армії – проблема комплексна. І питання не тільки в тому, що військо недофінансовується (хоча бюджет МО вперше за останні роки зменшився).

Питання в пріоритетах фінансування, своєчасності виділення грошей та ефективності використання коштів. З усім цим величезні проблеми.

Відтак – проблеми зі станом техніки, із виробництвом і модернізацією озброєнь, із закупівлею боєприпасів. До породження цих проблем долучилися всі потроху – від влади в цілому до конкретних державних органів. Але до міністерства оборони питань найбільше.
І від того, наскільки аргументованими будуть відповіді міністра Тарана, багато в чому буде залежати його доля.

Якщо почуємо традиційне «питання опрацьовується», терпець може урватися навіть у провладної частини депутатського корпусу. Так, що НАЙБЛИЖЧОЇ П’ЯТНИЦІ ВИМАГАТИМЕМО ВІД ПАНА ГЕНЕРАЛА ЗВІТУ.

2. Численні повідомлення у ЗМІ на кшталт:

- профільний комітет Ради підтримав створення ТСК щодо «вагнерівців»;
або (тим більше);

- парламентський комітет з питань безпеки і оборони вимагає від ВР створити ТСК щодо «вагнерівців»;

- не відповідають дійсності.

Позаяк:

1) парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки –

а) такого рішення не ухвалював;

б) такого питання не розглядав;

2) проте 24 вересня на момент проведення засідання «безпекового» комітету –

а) проєкт постанови щодо створення тимчасової слідчої комісії щодо «вагнерівців» був УЖЕ зареєстрований депутатом від «Голосу» Романом Костенком;

б) рішення про створення тимчасових слідчих комісій приймається Верховною Радою, але це питання ЩЕ не потрапило до порядку денного сесії.

Минулого четверга наш комітет розглядав не питання створення ТСК, а (на доручення керівництва ВР) петицію громадянки В. Тарасової, що містила вимогу створити ТСК щодо «вагнерівців».

Розглянувши петицію, комітет вирішив:

- повідомити громадянку Тарасову, що постанова про створення комісії вже зареєстрована;

- рекомендувати Раді визначити долю ТСК шляхом голосування (що важко назвати зобов’язальною вимогою).

Так само не мають нічого спільного з дійсністю припущення про те, що заходи протести, котрі відбувалися під стінами комітету, мали вплив на рішення комітету чи на долю постанови щодо ТСК. Тому що ПОСТАНОВА ЩОДО СТВОРЕННЯ ТСК БУЛА ЗАРЕЄСТРОВАНА ЗАДОВГО ДО АКЦІЇ 24 ВЕРЕСНЯ. А проєкт рішення комітету був підготовлений напередодні, коли про акції ніхто не знав.

Підсумовуємо.

Ініційований фракцією «Голос» проєкт постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо «вагнерівців» був поданий ще позаминулого тижня. На початку минулого тижня остаточно зареєстрований.

22 вересня, тобто за 2 дні до засідання комітету, на мою вимогу як керівника фракції, нам передали бланки підписних листів ЩОДО СКЛИКАННЯ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ Верховної Ради. Запропонований нами порядок денний ПС ВР – створення ТСК щодо «вагенрівців.

Отже, для того, щоб комісія нарешті змогла запрацювати, мають бути зроблені наступні кроки: проєкт постанови щодо створення ТСК:

- має бути розглянутий регламентним комітетом;

- має бути підтриманий Верховною Радою.

Як швидко запрацює ТСК, сказати важко. З одного боку, не бракує крикунів, які все ще вимагають розпочати процес створення комісії. Вперто ігноруючи ту обставину, що він уже давно розпочався.

З іншого, – противників комісії теж до біса. Будемо лупати сю скалу!

Читайте також:
Війна
Його історія — приклад незламності духу, любові до Батьківщини та готовності до самопожертви. Іван Лютий-Лютенко знову у строю.
06 грудня, 21:42
Війна
Ви – наші захисники і міцна опора держави
06 грудня, 09:15
Війна
Також за цей період одного військового вищого офіцерського складу було прийнято на військову службу.
27 листопада, 11:34
Війна
Чисто математично крапка не має власних вимірюваних розмірів. Ані довжини, ані ширини, тільки координати...
22 листопада, 13:41
Політика
Як полковник Валерій Залужний опинився на гауптвахті.
20 листопада, 18:00
Війна
Українські захисники палять окупантів навіть у хащах, використовуючи розвідувальні дрони для наведення цілей. Ворогу не дають сховатися.
18 листопада, 21:49