Командир батальйону «Полтавщина»: не існує зброї сильнішої, ніж воля народу

УКРАЇНА
03.11.2014, 16:33
Командир батальйону «Полтавщина»: не існує зброї сильнішої, ніж воля народу

Командир батальйону «Полтавщина» Ілля Кива ділиться своїми очікуваннями, щодо завтрашнього огляду підрозділу, розповідає про свій сьогоднішній рапорт та те наскільки важливу роль в сьогоднішній війні займає інформаційний простір.

Про рапорт, який був сьогодні складений Іллею, щодо подовження терміну перебування в зоні АТО.

Сьогодні я підписав рапорт, у якому я зазначив, що вважаю своїм обов’язком залишитись в зоні антитерористичної операції до повного її завершення. На мою думку, командир не повинен залишати бойові позиції. Адже постійна ротація командирів вона тільки заважає і послаблює обороноздатність. І зараз, в таки складний період, коли ми знаходимось на рубежі чергового вторгнення з боку Російської Федерації – їхати звідси… це фактично зрада. Нова людина, яка сюди приїде, їй потрібно буде щонайменше кілька тижнів на ознайомлення з ситуацією. Натомість я вже знаю позиції, існують налагодженні комунікації і в мене є Батьківщина, яку я маю захистити. Зараз я не можу себе уявити сидячи вдома і дивлячись телевізор у той момент, коли небезпека надвисла над Україною з максимальною силою.

Щодо завтрашнього огляду батальйону «Полтавщина»

Сподіваємось, що командування оцінить і зробить вірні висновки. Завтрашній огляд має стати черговим поштовхом для розвитку боєздатності підрозділу. Адже підрозділ має постійно підвищувати і нарощувати свою силу, маневреність, свої професійні якості, а це можливо лише з отриманням додаткового озброєння, підсиленням зброєю. Неможливо вирішити основні завдання лише за наявністю автомата. Батьківщина ставить перед нами завдання не лише тримати позиції на блокпостах та проводити зачистки, а на сьогоднішній момент ми на одному рівні з ЗСУ – сидимо по окопах. До речі, наш батальйон вже був підсилений танковою ротою, ми повноцінний бойовий підрозділ, який потребує зовсім іншого військового оснащення. І завтрашній огляд, якраз дасть можливість зрозуміти, що ми не просто добровольці з патрульно-постовими міліціонерами, як деякі вважають, а повноцінна бойова одиниця, яка має можливість виконувати бойові завдання будь-якого рівня складності.

Коротко, щоб ви зрозуміли, той підрозділ, який ми отримали на початку і той батальйон «Полтавщина», що є зараз – це небо і земля. На даний момент, за результатами перевірки командувача сектору «М», батальйон «Полтавщина» є кращим.

Щодо іншого боку російської агресії – інформаційної війни.

Прикро, що інформаційна війна, з боку України, досі не ведеться в тому обсязі, у якому було б необхідно. В інформаційній війні – ми програли все що могли. На сьогоднішній день, ми повинні почати по крупинкам відновлювати, розпочати заповнювати ті голови, які до сьогодні залишились пустими. Це ще одна війна, дарма, що вона не так сильно відчувається, але її наслідки дуже помітні. Адже навіть зараз у зоні АТО продовжують транслюватися російські телеканали і це без перебільшення можна назвати саботажем з боку тих провайдерів, які це транслюють. Тим більш, коли інформація, яку видає російське телебачення, зроблене якісно, професійно і з легкістю спантеличує мирних мешканців, не даючи їм змоги згадати, зрозуміти, осягнути те, що вони досі знаходяться на Україні. Що вони українці. Я вже говорив, повторюсь ще раз, ми повинні, зобов'язані дати людям зрозуміти, що вони є громадянами України. Що вони живуть на українській землі. І коли ми почнемо про це говорити, коли ми почнемо їм це розповідати, повірте, ситуація зміниться кардинально. Адже не існує зброї сильнішої ніж воля народу. І якщо нам вдасться перевернути свідомість мешканців Донбасу, то закінчимо ми цю війну буквально у кілька днів. Коли ворог втратить «союзника», а ми відчуємо підтримку місцевого населення – наша сила не буде мати жодних перепон.