Комбата “Купола” з 46-ї бригади ДШВ понизили в посаді

Опінії
16 березня, 19:32
Анатолій "Купол"
Анатолій "Купол"

Одного з кращих комбатів ЗСУ знімають з посади за інтерв'ю "Вашингтон пост", де він наголошує на покращенні підготовки мобілізованих солдат

Журналіст, оглядач

Командир батальйону 46-ї аеромобільної бригади з позивним "Купол" воював з 2014-го року, і блискуче проявив себе після російського вторгнення.

"Купол" став єдиним кадровим військовим у батальйоні, повністю складеному з резервістів.

З 500 бійців першого складу загинуло 100, поранено майже 400.

У батальйоні "Купола" - найвищого рівня мотивація, висока довіра до командира, якісне управління - під час боїв у Соледарі у них було багато обморожених і  бійцям ампутували пальці на ногах, тому що вони тримали позиції до останньої можливості, без змін та навіть забезпечення, тому що такі були важкі умови, саме з цього батальйону один з десантників втратив 10 пальців від обмороження.

Вони відступили за наказом коли ворог фактично оточив Соледар.

Тому сказати, що "Купол" шукає зраду або це людина, яка намагається ухилитись від відповідальності неможливо - цей офіцер бере відповідальність на себе. "Купол" дав інтерв'ю одному у з найвпливовіших видань США "Вашингтон Пост", ось його цитати з тексту про організацію та підготовку української армії до майбутнього наступу:

"Ми тільки даємо інтерв'ю і розповідаємо людям, що робимо все, що можемо. Це схоже на те, що все, що ми робимо, це даємо інтерв'ю і говоримо людям, що ми вже перемогли, ще трохи, два тижні, і ми переможемо.

Я отримую 100 нових солдатів. Мені не дають часу на підготовку. Вони кажуть: "Веди їх у бій".

А ці солдати просто кидають все і біжать. І все. Розумієте, чому? Тому що солдат не стріляє. Я його питаю, чому, а він каже: "Я боюся звуку пострілу". І чомусь він ніколи не кидав гранату. ... Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших навчальних центрах, а наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони не впоралися зі своїм завданням.

Найцінніше на війні – це бойовий досвід. Солдат, який пережив пів року боїв, і солдат, який прийшов з полігону – це два різних солдати. Це небо і земля.  А солдатів, які мають бойовий досвід, дуже мало. На жаль, багато вже загинули або поранені.

Завжди є віра в диво. Або це буде кривава м'ясорубка і трупи, або це буде професійний контрнаступ. Є два варіанти. У будь-якому випадку буде контрнаступ".

Все це правда.  І все це обговорюють в армії. Цей реалізм потрібен для формування об'єктивної картини в українському та американському суспільстві.

Ми маємо усвідомити недостатність зусиль для підготовки та організації наших військ.

На жаль, реакція на ці важливі слова успішного командира стала неприємною. "Купола" збираються знімати з посади.

За що? За те, що командир піклується за життя солдат та вимагає зробити зміни у підготовці, щоб провести успішний контрнаступ, бо без змін у підготовці ніякі слова не прорвуть фронт?

Так це ж єдиний можливий шлях для перемоги.

Якщо відсторонення відбудеться, значить діюча армія втратить якісного командира, буде суттєво знижена боєздатність батальйону та бригади у цілому, буде підірваний злагоджений колектив, а замість чесного аналізу та реальних змін, розбору помилок, переможе в армії російщина, де будь-які справедливі зауваження заперечують, а тих хто їх робить - гноблять,  тим самим унеможливлюючи необхідні зміни.

Сподіваюсь, керівництво розгляне ситуацію, і "Купол" буде збережений на посаді, відзначений належними за його бойовий шлях нагородами, а його слова отримають справедливу оцінку. Ми маємо перемогти росію і на фронті і у своїй свідомості - і  замість затикати рот треба почати думати та діяти, щоб щоденно вдосконалювати самих себе.

Читайте також:
Опінії
Війна виснажує. Морально та медично. Люди не можуть воювати роками.
14 вересня, 08:45
Блоги
Нині в Україні відсутня комплексна і системна психологічна реабілітація для всіх учасників бойових дій. Влада взагалі ігнорує ветеранів.
09 вересня, 16:58
Блоги
«Хочете похвалити міністра оборони під час війни, запишіть йому відео з фронту»
07 вересня, 10:45
Блоги
Він був звільнений з посади голови СБУ, але ж ніяк не з військової служби
21 серпня, 13:15
Війна
Українські генерали провели зустріч із американськими та британськими партнерами у розширеному форматі
17 серпня, 07:05
Війна
Початок Q-курсу заплановано на початок жовтня 2023.
10 серпня, 06:45