Комітет Палати представників США підтримав проєкт резолюції щодо спецтрибуналу проти московії

СВІТ
17.05.2023, 09:45
Комітет Палати представників США підтримав проєкт резолюції щодо спецтрибуналу проти московії

росія порушила всі положення Женевської конвенції

У вівторок, 16 травня, комітет закордонних справ Палати представників США підтримав проєкт резолюції H.Res.81 "Щодо заклику до Президента підтримати створення Спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України".

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Укрінформ.

Як зазначається, документ буде відправлений зі схвальною рекомендацією на загальне голосування Палати представників.

"Я вніс (на розгляд Конгресу. – Ред.) резолюцію H.Res 81, яка, на мою думку, є важливою для того, щоби притягти росію до відповідальності за її наміри в цій незаконній війні", - зауважив перед голосуванням у комітеті автор документа конгресмен Білл Кітинг.

Він наголосив, що ця резолюція розглядається в критично важливий момент, коли міжнародні союзники й партнери обговорюють можливі шляхи для встановлення справедливості для жертв російської агресії в Україні.

Голова комітету конгресмен Майкл Маккол, зі свого боку, перед голосуванням також висловився на підтримку цієї ініціативи.

"Ми чули від генпрокурора України про жахливі звірства. Мені довелося побувати з ним у Бучі та побачити місця масових поховань і розстріляних у потилицю дітей", - зауважив конгресмен.

Він також навів приклади інших звірств росіян на тимчасово окупованих українських територіях, наголосивши, що росія порушила всі положення Женевської конвенції.

"Я вважаю, що створення Спеціального трибуналу є доцільним", - додав голова Комітету у закордонних справах.
Читайте також:
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
15 червня, 15:00
Війна
Кремлівський бункерний дід має понести відповідальність за скоєні ним та його ордою злочини. Голодомор українців Маріуполя — один із них.
14 червня, 06:01
Світ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.
08 червня, 13:10
Війна
У День захисту дітей російські окупанти вчинили черговий акт тероризму проти українців.
01 червня, 10:56
Війна
Загарбані ворогом міста і села Херсонщини перебувають під цілковитим контролем Кремля. Найменш захищені верстви — підлітки.
31 травня, 19:23
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
26 травня, 10:26