Компанія ICU могла обслуговувати і теперішню владу, і оточення Януковича, – Васильєв

ПОЛТАВА
11.01.2018, 12:36
Компанія ICU могла обслуговувати і теперішню владу, і оточення Януковича, – Васильєв

Екс-голова НБУ Валерія Гонтарева свого часу очолювала раду директорів компанії ICU (Investment Capital Ukraine), щодо якої видання «Al Jazeera» провело розслідування. Журналісти з’ясували, що ця компанія причетна до виведення Віктором Януковичем 1,5 млрд. доларів з України. Але можна припустити, що ця ж компанія обслуговувала і Порошенка.

Про це говорив політичний консультант Дмитро Васильєв.

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі дав свою оцінку щодо документу, оприлюдненого в результаті розслідування видання «Al Jazeera» щодо коштів вкрадених президентом-втікачем Януковичем та його оточенням. Зокрема, у повідомленні ідеться про причетність до справи про викрадення 1,5 мільярда доларів Олександра Онищенка, Павла Фукса, Сергія Курченка та ряду інших українських олігархів та політиків.

«Українські олігархи та політики забрали гроші через Пасенюка та Гонтареву. Потім частково гроші віддали Косюку, бізнес-партнеру Порошенка та латифундисту. Далі кошти потрапили у кишені інших бізнес-партнерів ICU (Investment Capital Ukraine), а це якраз Порошенка та Гонтаревої. Але через декілька місяців, надіюсь, що цієї влади вже може не бути, і кошти треба буде повертати. Хоча вони обов’язково візьмуть свій «відкат» з їх повернення, тому що там важко буде щось довести», – вважає Саакашвілі.

Те, наскільки можна покладати відповідальність на Петра Порошенка, прокоментував політичний консультант Дмитро Васильєв.

«Міхеїл Саакашвілі говорить про те, що компанія має відношення до Порошенка і екс-голови НБУ Гонтаревої. Але, наскільки я розумію, і те що говорили у ЗМІ, Гонтарева передала компанію у керівництво та власність Паценюку, а Петро Порошенко не є власником цієї компанії. Інша справа, що ця компанія могла обслуговувати як інтереси Порошенка, так і колись інтереси інших осіб, в тому числі людей, пов’язаних з Януковичем», – сказав Васильєв.

Він також розповів, що ICU (Investment Capital Ukraine) брала участь у передачі в сліпий траст корпорації «Рошен».

«Так, ICU брала участь у передачі в сліпий траст корпорації «Рошен». Але якраз такі фінансової компанії як «Investment Capital Ukraine» працюють з грошима, така їхня специфіка роботи. На жаль, українські реалії є такими, що величезна кількість грошей в Україні виводиться закордон. Тому, яким чином сьогодні впливає на Президента компанія, яка до нього не має якоїсь юридичної прив’язки, я не знаю», – прокоментував він.

Також політичний оглядач Олеся Яхно додала, що дуже дивним є той факт, що Саакашвілі дає оцінку щодо того, які гроші в кого були вкрадені і куди були переведені.

«Якщо сам Саакашвілі, якого звинувачують в тому, що він мав розмови з Курченком про гроші, відмовляється надавати фрагменти свого голосу, але при цьому дає такі чіткі оцінки, хто там що вкрав – то це трохи дивно виглядає. Тому що його звинувачують у тому, що він взяв гроші у Курченка. А він звинувачує у тому, що в Курченка відібрали незаконно незаконні гроші», – вражає Яхно.

Нагадаємо, Українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) причетна до виведення Віктором Януковичем 1,5 млрд. доларів з України. Екс-голова НБУ Валерія Гонтарева свого часу очолювала раду директорів цієї компанії. Про причетність до виведення грошей свідчать матеріали розслідування, проведеного журналістами арабського видання Al Jazeera.

Генеральна прокуратура України не підтверджує і не спростовує справжність тексту вироку суду щодо спецконфіскації 1,5 мільярда доларів оточення екс-президента Віктора Януковича, оприлюдненого Al Jazeera.

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35