Компанія Маска SpaceX просить Пентагон профінансувати роботу Starlink в Україні, - CNN

СВІТ
14.10.2022, 11:05
Компанія Маска SpaceX просить Пентагон профінансувати роботу Starlink в Україні, - CNN

SpaceX повідомила Пентагон, що більше не може фінансувати роботу систем Starlink в Україні

У компанії Маска повідомили, що до кінця року необхідно буде витратити близько 120 мільйонів доларів.

Фінансування на 2023 рік оцінюється у 400 мільйонів доларів. SpaceX пропонує Пентагону взяти фінансування на себе.

Про це повідомляє CNN.

"Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу", - йдеться у листі до Пентагону.

Документи, що опинилися у розпорядженні CNN, показують, що минулого місяця SpaceX надіслала листа до Пентагону, в якому сказано, що вона більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink в Україні. У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе це фінансування, яке, як стверджує SpaceX, коштуватиме понад 120 млн доларів до кінця року та може коштувати близько 400 млн доларів протягом наступних 12 місяців.

Серед документів SpaceX, надісланих до Пентагону, є раніше невідомий прямий запит, надісланий Маску в липні командувачем Збройних сил України генералом Валерієм Залужним щодо ще майже 8 тисяч терміналів Starlink.

В окремому супровідному листі зовнішній консультант SpaceX написав:

«SpaceX стикається з жахливо складними рішеннями. Я не думаю, що вони мають фінансову можливість надати якісь додаткові термінали чи послуги, як просив генерал Залужний».

Листи надійшли на тлі нещодавніх повідомлень про масштабні збої в роботі Starlink, оскільки українські війська намагаються повернути окуповані росією території в східній і південній частинах країни.

Ознайомлені з ситуацією джерела CNN стверджують, що вони раптово вплинули на всю лінію фронту станом на 30 вересня.

«Це вплинуло на всі зусилля українців пройти цей фронт, – сказав на умовах анонімності один із знайомих з відключеннями людей. – Starlink – це основний спосіб спілкування підрозділів на полі бою».

Не було жодного попередження українським силам, сказав другий співрозмовник, додавши, що тепер, коли Україна звільняє територію, необхідно подати запит на ввімкнення послуг Starlink.

Відколи супутникові інтернет-термінали Starlink, виготовлені компанією SpaceX Ілона Маска, вперше почали прибувати в Україну, вони стали життєво важливим джерелом зв’язку для української армії.

Вони дозволяють воювати та залишатися на зв’язку, навіть коли мобільний телефон та інтернет-мережі зруйновані. Наразі близько 20 тисяч терміналів Starlink було передано Україні.

Пропозиція SpaceX про припинення фінансування Starlink також з’явилася на тлі зростання занепокоєння в Україні щодо прихильності Маска.

Нещодавно Маск опублікував у Twitter суперечливий мирний план, який передбачає відмову України від Криму та контролю над Луганською та Донецькою областями.

Попри те, що Маск отримав широке визнання та подяку за те, що він відгукнувся на запити про надання послуг Starlink Україні на початку війни, насправді переважна більшість із 20 000 терміналів отримали повне або часткове фінансування із зовнішніх джерел, включаючи уряд США, Великобританії та Польщі.

Прохання SpaceX, щоб американські військові заплатили, розлютило вище керівництво Пентагону.

Один високопоставлений чиновник із оборони сказав CNN, що SpaceX має «нахабство виглядати героями» тоді, коли інші платять так багато, а тепер виставляти їм рахунок на десятки мільйонів на місяць.

Згідно з даними SpaceX, наданими Пентагону, близько 85% із 20 000 терміналів в Україні були повністю або частково оплачені США та Польщею та іншими країнами. Вони також платили приблизно третину за підключення до Інтернету, яке, за словами SpaceX, коштує 4500 доларів щомісяця за один термінал.

Читайте також:
Опінії
Республіканці нарешті вириваються з бульбашки Fox News
14 січня, 13:46
Опінії
Люстрація – замість крапки поки кома. Поступового руху як не було, так і немає, але є фрустрація чи навіть нівеляція наявних досягнень.
01 січня, 20:04
Світ
Родина експрезидента США незаконно збагатилася на чверть мільярда доларів
22.09.2022, 16:58
Опінії
Дія цього закону фактично переводила всю конфіскацію майна олігархів та і будь-кого у ручний режим
06.05.2022, 14:10
Війна
На місці призвідників війни, замість однопартійців Адольфа Гітлера, сидітиме кремлівський "бункерний щур" із власним оточенням.
15.02.2022, 06:51