Кому належать гроші платників податків у США?

ЕКОНОМІКА
26.12.2023, 08:27
Кому належать гроші платників податків у США?
Фото: Facebook

У Вашинґтоні існує приватна структура, декількох відомих династій ґешефтярів. Ці люди не ховаються і відомі, бо ж з єврейства.

110 років тому, 23 грудня 1913 року, Конґрес США проголосував, а президент Вудро Вілсон того ж дня підписав закон про заснування організації під назвою «Федеральна резервна система». Фактично, було створено Центральний банк США.

Але ця фінансова установа має досить нестандартну назву. Власне, більшість людей помиляються не тільки з приводу цієї назви, проте і з функціями ФРС США.

Отже, по-перше, слово «Федеральна» створює ілюзію, що це орган федеральної влади. Насправді це приватна установа і фактично непідконтрольна державі.

По-друге, слово «резервна» породжує відчуття, що гроші, які випускає ФРС, забезпечені якимись «резервами», які гарантують стійку купівельну спроможність. Як ми знаємо, такими можуть бути дорогоцінні метали чи якісь інші ліквідні товари.

Насправді резервів у вигляді золота у цієї системи вкрай мало (стосовно грошової маси). До того ж, золото, як повідомляється в офіційних документах, знаходиться на балансі казначейства США, а не ФРС.

Основний «резерв» Федерального резерву — облігації казначейства США або іпотечні папери, емітовані напівдержавними іпотечними агентствами Америки. Проте ж це не товари, а порожні зобов'язання; тобто такі ж папірці, як і банкноти.

Йдемо далі: слово «система» у назві ФРС не відбиває справжнього становища. Формально ФРС була задумана як сукупність 12 Федеральних резервних банків (ФРБ) – для того, щоб у законодавців, які брали у 1913 році голосуванні за закон, виникла ілюзія, що створюється децентралізована мережа установ.

Насправді ж, із 12 ФРБ головним є Федеральний резервний банк Нью-Йорка, на який припадає переважна частина всіх активів ФРС та всієї грошової емісії. Фактично, він і є центральним банком Америки.

У будь-якому випадку діяльність усіх 12 ФРБ знаходиться під жорстким наглядом з боку Ради керуючих ФРС (штаб-квартира знаходиться у Вашинґтоні). А за Радою керуючих, у свою чергу, доглядають головні акціонери ФРБ Нью-Йорка.

Виникає питання: то кому ж усе-таки належить приватна корпорація ФРС США?

Відповідь може бути така: ФРС США є приватною структурою декількох відомих династій міняйл з Юдиного коліна, заснованої внесенням невеликої частки попервах живими грошима, а потім під ці ж гроші завдяки банківському мультиплікатору випущені кредитні (паперові) ресурси, які й поклали до повної суми внесення в засновний фонд. Провести аудит не спромігся жоден президент, а всі, хто настирно лізе у це діло, доживають віку у «жовтих домах» у глушині, або ж повиходили із вікон хмарочосів.

Міністерство фінансів США підпорядковується ФРС, а персональна охорона президента, яка охороняє у тому числі й усіх щойно прибулих з офіційними візитами до Америки перших осіб інших держав, фінансується вказаним відомством. Тобто ФРС, так би мовити, приглядає за президентом.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
вчора, 20:38
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
вчора, 06:00
Економіка
Два азійські деспоти із Пекіна та Москви не стидаються мити руки кров'ю поневолених народів і дурити Захід. Їхній бізнес приносить плоди.
16 квітня, 12:23
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36