Конґресмени погодилися передати Україні заморожені російські активи

ПОЛІТИКА
08.11.2023, 15:21
Конґресмени погодилися передати Україні заморожені російські активи
Фото: YouTube

Комітет із закордонних справ Палати представників 40 голосами «за» підтримав відповідний законопроєкт. Далі — розгляд документа у Сенаті.

Як вдалося з'ясувати, законопроєкт покликаний унеможливити повернення конфіскованих активів назад до росії, поки вона не виплатить усі репарації Україні. Проти такої ініціативи виступило всього 2 конґресмени.

Комітет із закордонних справ Палати представників рекомендує вповноважити державного секретаря надавати допомогу Україні та на інші цілі, використовуючи конфісковані у Центрального банку росії та інші суверенні російські активи. Про які саме «суверенні активи» йдеться — не уточнюється.

Згідно із документом, держсекретар Ентоні Блінкен разом з Агентством США із міжнародного розвитку повинні протягом 180 днів після набрання чинності закону представити оцінку найбільш нагальних потреб України відвідним комітетам Конґресу. Тобто план має містити покрокове повоєнне відновлення, допомогу у галузі безпеки та гуманітарну допомогу.

Насамкінець додамо, що минулого місяця американський лідер Джозеф Байден виступив із промовою, в якій наголосив, що США здатні побудувати новий світовий порядок. Власне, президент закликав американців зробити те, що раніше пропагував його опонент Дональд Трамп.

Читайте також:
Світ
Опитування свідчать про напружену боротьбу в хитких штатах, - The Hill.
29 серпня, 18:05
Політика
Камала Гарріс напередодні офіційна заявила, що балотуватиметься в президенти.
26 липня, 15:02
Світ
ЇЇ відомство не змогло запобігти замаху на кандидата у президенти Дональда Трампа.
23 липня, 18:35
Опінії
Все залежати від того, наскільки Гарріс зможе переконати виборців, що її президентство стане рішучим.
23 липня, 18:15
Світ
Ексрадник 45-го президента США з питань національної безпеки вважає позірними гасла висуванця від республіканців посприяти миру в Європі.
22 липня, 21:45
Війна
Вони вважають, що досі підтримка Києва Вашингтоном не була достатньо рішучою і це потрібно виправляти.
20 липня, 11:28