Конгресмени США закликали Байдена передати Україні заморожені активи Центробанку рф

СВІТ
24 травня, 14:05
Конгрессмены Адам Шифф и Брайан Фіцпатрик
Конгрессмены Адам Шифф и Брайан Фіцпатрик

"Міжнародній спільноті зрозуміло, хто є агресором, і хто має нести витрати цієї незаконної війни – росія".

Група демократів і республіканців на чолі з Адамом Шиффом та Браяном Фіцпатріком закликала президента США Джо Байдена передати Україні заморожені у зв’язку з санкціями активи російського Центробанку.

Про це повідомляє Голос Америки.

Члени Палати представників Шифф та Фіцпатрік, посилаючись на можливості, передбачені в Законі про міжнародні надзвичайні економічні повноваження, і минулі прецеденти, такі як переказ президентом Джорджем Бушем-молодшим $1,7 млрд із коштів уряду Іраку для компенсації жертвам тероризму, у листі міститься заклик до Байдена перепрофілювати активи російського Центробанку, заморожені відповідно до американських санкцій, для надання такої необхідної допомоги Україні.

"У цей критичний момент, коли кожен долар може допомогти, ми закликаємо вас використовувати свої повноваження для переведення активів російського Центрального банку вартістю в мільярди доларів, заморожених відповідно до американських санкцій, для задоволення невідкладних військових та гуманітарних потреб в Україні", – йдеться у зверненні законодавців.

Вони наголосили, що "міжнародній спільноті зрозуміло, хто є агресором, і хто має нести витрати цієї незаконної війни – Росія".

Згідно з нещодавньою оцінкою, поточні бюджетні потреби України оцінюються у $5 млрд на місяць, а відновлення стане масштабним заходом, який, як очікується, коштуватиме $411 млрд протягом 10 років.

Читайте також:
Економіка
Московія продовжує набивати свій державний бюджет валютою, продаючи Заходу і Сходу вкрадені у поневолених корінних народів ресурси.
15 вересня, 20:28
Війна
Йдеться про компанії, які беруть участь у ремонті кораблів, пов'язаних із Міністерством нападу Московії
15 вересня, 13:28
Світ
Єврокомісія підтвердила, що московити не мають права ввозити до ЄС особисті автомобілі, а також смартфони, ноутбуки та інші речі
10 вересня, 12:47
Опінії
Міжнародні бізнеси мають розуміти всі ризики від співпраці з росіянами
07 вересня, 09:05
Економіка
Західна стратегія зі стримання експорту "чорного золота" з РФ на міжнародний спрацювала лише наполовину, але могло бути гірше.
03 вересня, 20:58
Політика
Її екстрено забрали з Німеччини перед вторгненням в Україну і доробляли на росії вже під час війни
23 серпня, 08:34