Конкурсна комісія рекомендувала призначити головою НАЗК Віктора Павлущика
Уряд має затвердити Віктора Павлущика на посаді Голови НАЗК
Конкурсна комісія з відбору голови НАЗК визначилася із переможцем. Ним став керівника підрозділу детективів НАБУ Віктор Павлущик.
Про це стало відомо із трансляції засідання конкурсної комісії.
Він отримав підтримку всіх 6 членів комісії: як міжнародників, так і урядової квоти.
Далі уряд має затвердити Віктора Павлущика на посаді Голови НАЗК.
Віктор Павлущик у 2015 році перейшов з СБУ до НАБУ, пройшовши перший конкурсний відбір до новоствореного органу.
Розпочав працювати детективом, потім став старшим детективом – заступником керівника відділу детективів, а у 2017 році – обійняв нинішню посаду керівника відділу детективів. Йому надано звання підполковника НАБУ.
Минулого року Павлущик, як і інший претендент Сергій Гупяк, брав участь у конкурсі на директора НАБУ, а також подавав документи на участь у конкурсі на посаду члена Вищої ради правосуддя за президентською квотою.
23 лютого 2023 року Комісія з відбору нового директора НАБУ почала співбесіди на доброчесність з Віктора Павлущика. У 2015 році він пройшов конкурсний відбір першого набору детективів до НАБУ на посаду детектива НАБУ.
В подальшому пройшов конкурсний відбір на посади старшого детектива-керівника відділу детективів, яку обіймає досі.
За участь до квітня 2022 року у заходах щодо протистояння збройній агресії російських окупаційних військ на території м. Київ та Київської області у травні нагороджений Почесною грамотою НАБУ.
Розлучений.
Основні питання стосувалися набуття майна батьками особи, з якою кандидат спільно проживає, Тетяною Водопʼяновою. Раніше ця особа була старшим детективом НАБУ (до цього вона працювала у податковій).
Зокрема виникли питання стосовно користування квартирою у Крюківщині Київської області.
«У даній квартирі я проживав з особою, з якою я проживаю.
Вона користувалася цим житлом з 2017 року. Вона всі відомості подавала у своїй декларації. Фактично я набув право користування на це майно, бо почав з нею проживати», зазначив кандидат.
«Ви безоплатно користувалися цим майном?» - уточнили у Комісії.
«Я користувався ним безоплатно, бо особа, з якою я проживаю, має право користуватися ним безоплатно, воно належить її тітці», відповів кандидат.
«В 2019 році Ви задекларували у 2018 році отримання кредиту в «Ощадбанку». Чому в декларації за 2018 рік Ви не вказали про це, та які причини збільшення залишку по кредиту?»
«Якщо коротко, то у 2018 році під час переоформлення зарплатної картки мною було оформлено договір кредитної лінії. Він не передбачає повідомлення про його використання відповідно до розʼяснень НАЗК, крім випадків, коли за кредитною лінією наявна заборгованість, яка перевищує визначені межі. В 2018 заборгованість була 9 тисяч грн, у 2019 році була заборгованість біля 200 тисяч грн, тому були внесені відповідні відомості.
У 2020 році була аналогічна ситуація», зазначив кандидат.
«В 2020 році мати Водопʼянової подарувала донці 280 тисяч грн. Чи йдеться про власні кошти?»
«Так, це були власні кошти матері особи, з якою я проживаю. Мати з 2011 отримає пенсію», відповів він.
«25 січня 2011 року Ви набули у власність авто Черрі М 11 за 102 500 грн. Ви придбали це авто за власні кошти?» - запитали у Комісії.
«Так, авто було куплено у кредит», відповів кандидат.
Також була низка питань стосовно придбань родини Водопʼянової. Як зазначив кандидат, родина особи, з якої він проживає, почала заробляти з кінця 70-х років, і у тому числі вони були на заробітках.
«З 2018 по 2023 рік Ви 18 разів виїжджали за кордон. Поясніть мету поїздок», - попросили члени Комісії.
«Мною максимальна детальна інформація надана у письмових відповідях. 5 з них були службові відрядження. Інші 13 поїздок це були або туристичного, або особистого характеру. Двічі під час ковіду їздив до Єгипту. Поїздки тривали від 2 до 7 днів» зазначив кандидат.
Кирило Легких задав питання стосовно виїздів кандидата після 24-02-2022.
«Я зробив 3 поїздки за кордон, одна тривала 18 годин, друга 7 днів, і ще одна була з 5 по 8 січня 2023 року. Зараз мої діти 4 та 10 років проживають у Румунії. Мною виїзди були здійснені для забезпечення можливості перебування моїх дітей за кордоном. Моя колишня дружина не може відвідати дітей, бо вона є військовослужбовцем. Ці поїздки не повʼязані з відпочинком», відповів Віктор Павлущик.
«Є два висновки НАБУ від 22.03.2022 та 05.01.2023, де вказано про відсутність підстав для притягнення Вас до дисциплінарної відповідальності»
«Підставою для проведення службового розслідування були записки одного з керівників у НАБУ щодо можливого неналежного здійснення службових обовʼязків підпорядкованим мені детективом. Службове розслідування було проведено автоматично щодо всіх керівників цього детектива. За результатами розслідувань дисциплінарна комісія ухвалила рішення про відсутність підстав для відповідальності», - зазначив кандидат.
«Наскільки відомо членам Комісії, Ваш брат працює у НАБУ та особа, з якою Ви проживаєте, теж працює у Бюро», - зауважили члени Комісії.
«Мій брат у 2018 році звільнився з НАБУ. Особа, з якою проживаю, 9 січня 2023 року звільнилася з Бюро, а з 10 січня працює в міжнародній організації під егідою ООН. Між ними не було жодних відносин підпорядкування.
Брат звільнився у звʼязку з тим, що після народження дитини вирішив піти працювати у приватний сектор», зазначив Павлущик.
«Чи складався у Львівській області щодо Вас адмінпротокол?» - поцікавилися члени Комісії.
«Так, 5 січня я транспортував своїх дітей до місця, де вони зустрілися з моєю колишньою дружиною. Я невірно розпізнав лінію виїзду із двору», - відповів кандидат.
«Мати Вашої дружини (особи, з якою проживає кандидат - прим. Ред.) виїжджала у 2020 році на тиждень до Москви, яка була мета цієї поїздки», - запитали члени Комісії
«Мені про це невідомо, я чую від Вас про це перший раз», відповів кандидат.
Олексій Савчук пояснив задане питання, чи не повʼязане це з тим, що її мати здійснює підприємницьку діяльність у РФ.
Як пояснив кандидат, він міг бути у 2020 році і не знайомий з її батьками, бо знайомство з його батьками взагалі відбулося у 2022 році.
«21.09.2005 Ваш батько набув у власність квартиру у Києві, яку продав у 2015 році. У 2014 році Ваш батько також набув ще одну квартиру у цьому будинку, в якій Ви проживала, і яка потім перейшла у власність Вашої дружини. Поясніть джерела доходів», - попросили члени Комісії.
Як пояснив кандидат, довідки про доходи батьків за 90-ті роки надати неможливо. Були певні доходи від продажу майна у Вінниці.
«Ми перевірили, що 2005 року ціна квартири була в кілька разів вище, ніж Ви зазначили. Була така практика, коли занижувалися ціни нерухомості, щоб знизити витрати на оформлення. Як Ви ставитеся до заниження ціни обʼєкта для того, щоб занизити рівень витрат учасників цих правочинів», - запитав член Комісії Олексій Савчук.
«У 2005 році мені було 19 років, я проживав «на казармі» у Національній академії СБУ. З приводу ринкової чи неринкової ціни я це питання ставив батькам, вони сказали, що це була дійсна вартість», зауважив кандидат.