Конкурсна комісія розглянула скарги кандидатів на посаду Директора НАБУ

ПОЛІТИКА
12.01.2023, 18:06
Конкурсна комісія розглянула скарги кандидатів на посаду Директора НАБУ

13 січня має відбутись тестування загальних здібностей учасників

В Україні триває конкурс на директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 13 січня має відбутись тестування загальних здібностей учасників.

До участі в ІІІ етапі конкурсна комісія допустила 50 осіб. Загалом конкурс на директора НАБУ дещо відрізняється від конкурсу на головного антикорупційного прокурора.

13 січня конкурсанти будуть складати іспит із загальних здібностей. Далі буде кілька співбесід, одна з яких щодо доброчесності. До фінального етапу має залишитись 20 фіналістів.

У конкурсі на керівника НАБУ перемагають три фіналісти. Але Кабінет Міністрів обирає одного з трьох.

Загалом на посаду директора Національного антикорупційного бюро подавалось 78 кандидатів.

Сьогодні НАБУ виступило із заявою щодо скарг кандидатів.

Після проведення тестування на знання законодавства у конкурсі з обрання Директора НАБУ, Комісія отримала 7 скарг/запитів, - зазначили у пресслужбі Бюро.

Комісія НАБУ інформує: щодо запитів конкурсантів про тестування на знання законодавства.


29 та 30 грудня 2022 року відбулося анонімне тестування на знання законодавства кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України.

За результатами тестування комісія отримала запити 7 кандидатів щодо тестів та процедури тестування і надає пояснення:

Щодо тестів

Перелік запитань тестування було затверджено і оприлюднено за 2 тижні до проведення тестування, тобто на тиждень раніше, ніж цього вимагали правила проведення конкурсу. Усі кандидати мали змогу ознайомитися із запитаннями завчасно.

Кандидати, які беруть участь у конкурсі чи інші особи, які слідкують за проведенням конкурсу, мали можливість звернути увагу комісії на некоректні або дискусійні запитання тесту для відповідного реагування. Таких звернень комісія не отримала. Перша скарга надійшла 9 хвилин після того, як перша група кандидатів мала розпочати тестування.

Щодо процедури тестування

Після проходження тестування усі кандидати могли ознайомитися із “логом” проходження тестування, тобто подивись перелік запитань, які у них були, які відповіді вони надали і чи зарахувала система цю відповідь як правильну чи ні. Також кандидати мали змогу виписати “логи” чи іншими словами інформацію з питаннями-відповідями.

Щодо оскарження результату тестування

На засіданні комісії, яке відбулось 30 грудня 2022 року, було встановлено триденний термін для подання запитів чи скарг кандидатами щодо результатів тестування на знання законодавства.
7 кандидатів звернулися із скаргами або запитами. Усі скарги/запити були перекладені на англійську мову та надіслані членам конкурсної комісії. Робоча група комісії надала усю вихідну інформацію для членів конкурсної комісії для належної оцінки скарг/запитів та прийняття відповідних рішень.

У результаті розгляду скарг було додано 2 бали одному кандидату та один бал іншому кандидату. У решті випадків - відсутні підстави для зміни кількості балів.

Важливо, що ці зміни не вплинули на список із 50 кандидатів, які допускаються до наступного етапу конкурсу – тестування загальних здібностей.

Крім того, за результатами розгляду скарг було встановлено наявність помилок у 4 запитаннях з 2679 тестування, що становить 0,15%.

Конкурс є багаторівневим, складним для всіх учасників та відбувається в часи війни. Комісія працює оперативно і відкрито, щоби забезпечити розгляд усіх запитів, діяти згідно правил проведення конкурсу та бути прозорою у своїй роботі.

Всі кандидати, які подали скарги чи запити, отримують персональну письмову відповідь комісії на електронну пошту, а представники ЗМІ зможуть поспілкуватися із представниками комісії під час наступного етапу конкурсу в пʼятницю, 13 січня 2023 року.

Читайте також:
Полтава
Детектив вказав, що квартира нібито обійшлася дружині у 670 тис. гривень.
20 лютого, 09:48
Політика
Руслан Сафроняк у 2023 році завершив будівництво будинку площею 138,6 кв. м.
17 лютого, 15:10
Політика
Детективи НАБУ купують квартири та будинки за мільйони гривень.
16.12.2023, 09:19
Політика
Ось і добігає кінця фарс під назвою «Конкурс на посаду директора НАБУ».
02.03.2023, 13:23
Політика
Кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, як накопичив за час навчання 15 тисяч доларів
23.02.2023, 11:21
Політика
Комісія з відбору директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосила 22 кандидати, які дійшли до етапу співбесід
17.01.2023, 09:45