Контингент "Вагнера" буде розгромлений, якщо вторгнеться до Польщі, - Бен Ходжес

СВІТ
18.08.2023, 09:05
Контингент "Вагнера" буде розгромлений, якщо вторгнеться до Польщі, - Бен Ходжес

"Контингент "Вагнера" в Білорусі буде розгромлений польськими військами, якщо вони дійсно спробують перетнути кордон"

ПВК "Вагнер" наразі не має у достатній кількості озброєння та логістичних можливостей, необхідних для здійснення серйозної атаки з території Білорусі.

"Контингент "Вагнера" в Білорусі буде розгромлений польськими військами, якщо вони дійсно спробують перетнути кордон", – заявив колишній головнокомандувач сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес в інтерв'ю Newsweek.

Його оцінку значною мірою поділяють західні військові аналітики.

"російське міністерство оборони зажадало, щоб група "Вагнера" здала все своє важке озброєння, і все, що ми спостерігали, вказує на те, що вони це зробили. Немає жодних доказів того, що у них є польова артилерія, бойові машини піхоти, основні бойові танки або будь-яка інша техніка, необхідна для проведення серйозного наступу проти військових сусідньої національної держави", – сказав Джордж Баррос з Інституту вивчення війни.

Хоча бренд "Вагнера" залишається потужним, угруповання, позбавлене надійного доступу до техніки, боєприпасів, повітряної підтримки та інших ресурсів, вже не є тією бойовою силою, яка очолювала російські наступальні дії на Донбасі минулої зими.

"Російська армія не змогла взяти Київ 30-тисячним військом у 2022 році. Чотири тисячі значною мірою ізольованих військовослужбовців "Вагнера" не становлять серйозної загрози ні для кого в безпосередньому сусідстві з Білоруссю, будь то Польща, Литва чи Україна", – пояснив Баррос.

Втім, навіть якщо бійці "Вагнера" в Білорусі не пропонують Кремлю жодного реального потенціалу для подальших наступальних дій, їхня присутність для Москви та Мінська не буде там зайвою. Вони можуть бути задіяні в підготовці переважно недосвідчених білоруських збройних сил або використані Лукашенком як своєрідна гвардія на випадок, якщо всередині країни знову виникне протестний рух, подібний до того, що спалахнув у серпні 2020 року.

путін також може використовувати їх для тиску на режим Лукашенка в Мінську, погрожуючи узурпувати залишки білоруського суверенітету. І не виключено, що, навіть якщо вони не здатні фактично захопити і утримувати чужу територію, сили "Вагнера" можуть бути використані для перевірки того, як далеко можуть просунутись союзні росії війська, не порушуючи положення про колективну оборону за статтею 5 НАТО.

"Якщо сили "Вагнера" коли-небудь опиняться в якомусь зіткненні з військами НАТО, Росія намагатиметься відмежуватись від того, що станеться", – зазначив Ходжес.

Читайте також:
Світ
Включення скандинавського королівства зі столицею у Стокгольмі до Північноатлантичного альянсу руйнує плани Москви. Балтика на замку!
10 березня, 11:15
Війна
Північноатлантичний альянс вважає, що падіння «Шахеда» у Румунії не було наслідком навмисної атаки.
14.12.2023, 18:55
Війна
У Північноатлантичному Альянсі вважають, що Москва досі вірить у здатність перечекати колективний спротив українського народу
17.09.2023, 09:29
Опінії
Проте очевидно, що перемогу українці виборюватимуть самі. Захід в особі Північноатлантичного альянсу триматиметься осторонь.
05.09.2023, 18:35
Війна
Вночі російські "Шахеди" впали та здетонували в Румунії
04.09.2023, 11:07
Війна
Дати, місця, тривалість програми, все це ще в процесі розробки
27.07.2023, 08:05