Коротка історія кулемету ДШК

ВІЙНА
18.09.2020, 12:14
Коротка історія кулемету ДШК
Фото: 5 канал

ДШК — це грізна зброя, що розбирається молотком і зводиться зусиллям двох рук, час якої, проте, досі не минув.

Станковий великокаліберний скоростріл Дегтярьова-Шпагіна (ДШК) створювався для боротьби з літаками як мобільна зенітна установка. Але мінливість сучасних війн скорегувала цільове призначення — з середини ХХ століття його застосовують виключно у піхотних з'єднаннях.

Перші одиниці цієї совєцької розробки прийняті на озброєння Червоною армією в 1938 році. Невдовзі доля присудила ДШК виконати складні завдання під час Другої світової війни.

Фахівці військової справи зауважують, що за своїми характеристиками цей кулемет є справжнім монстром. ДШК різниться від аналогів дуже високою потужністю вогню при високій скорострільності.

Коротка історія кулемету ДШК_1

Кулемет використовує патрони калібру 12,7 мм, які здатні пробивати 15-мм сталеву броню на відстані до 500 метрів. У першу чергу ДШК розроблявся, як кулемет проти легкоброньованої техніки противника та авіації, бо під час ведення вогню по піхоті він демонстрував просто жахливу ефективність.

Скорострільність цієї зброї досягає 600-1200 пострілів на хвилину (в зенітному режимі). Початкова швидкість кулі при цьому становить близько 860 м/с, а сам боєприпас виробляє енергію пострілу в 19,2 кДж.

При довжині ствола 1070 мм, прицільна дальність кулемета становить 3500 метрів, а загальна +1625 мм. Важить така зброя 157 кг разом з колісним станком (саме тіло ДШК важить 33,5 кг).

Коротка історія кулемету ДШК_2

Масовий випуск кулемета прийшовся на 1940-1942 роки — до кінця Другої світової війни було випущено близько 9000 одиниць. Надалі нові зразки совєцької технології почали активно ставити на пересувні верстати (для використання їх піхотою), а також на техніку (в тому числі танки), як зброю підтримки.

Вже в 1945 році кулемет було вирішено поліпшити — модифікації додали до назви ДШК літеру "М". Зброя була доопрацьована згідно з отриманим у реальних бойових зіткненнях досвідом.

Через деякий час почався експорт кулеметів, переважно до країн "третього світу": Азія та Африка. До кінця XX століття ДШК-М перебував на озброєнні у понад 40 країнах світу.

Знаково, що з початку російської агресії цей скоростріл став у пригоді й захисникам України. Кулемети ДШК використовують до сьогодні вояки ЗСУ і НГУ під час спецоперацій проти окупантів на Донбасі.

Читайте також:
Морські піхотинці Великої Британії провели одиничні десантування з корабля на корабель озброївшися реактивним костюмом.
07 червня, 08:12
Путінський режим готується до воєнної провокації на півдні України, до якої можуть залучити механізовані підрозділи ЗС РФ.
31 березня, 13:57
Олег Уруський представляє інтереси вітчизняних лобістів у сфері оборонної промисловості, але Денис Шмигаль про це ні сном ні духом.
25 лютого, 08:18
Представники російського військового контингенту продемонстрували турецьким колегам "міць" БПЛА "Форпост" і "Орлан-10".
06 лютого, 10:48
Один з методів роботи МВС із суспільством — дезінформування.
28 січня, 19:24
При цьому не варто розраховувати на повернення окупованих районів Донецької та Луганської областей виключно воєнним шляхом.
13.11.2020, 13:17