Корупційна схема розкрадання облрадою державної ветлікарні в Полтаві

ПОЛТАВА
31.08.2017, 13:25

Депутат районної ради Київського району в м. Полтава Ковальчук Діяна

До мене, як до депутата Київської районної у м. Полтаві ради, звернулись небайдужі жителі Київського району з тривожною новиною. Нібито Полтавська міська державна лікарня ветеринарної медицини, (вул. Покровська, 86а) припиняє свою діяльність. А будівлю, що розташована за цією ж адресою приватизують. Більше того, відома і особа, яка приватизує і навіть «чорна» ціна питання – 200 000 грн за 210 кв.м.


Оскільки, ця споруда є комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, я як довірена особа народу зацікавлена у прозорості та законності дій, що чиняться із комунальним майном. Щоб розібратись детально у цьому питанні та з’ясувати чи плануються будь – які дії щодо даного об’єкту нерухомого майна, я звернулась до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, до керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадія Пікуля та керівника БТІ «Інвентаризатор» Володимира Корчаки.

Відповіді керівників вражали своїм нахабством. Складається враження, що вони взагалі не бояться жодної відповідальності за розкрадання комунального майна.

Пікуль надав відповідь зазначивши, що даний об’єкт є комунальною власністю територіальної громади в особі Полтавської обласної ради, яка надана Полтавській міській державній лікарні ветеринарної медицини на праві оперативного управління (договір оперативного управління з правами і обов’язками сторін відсутній). Подання щодо включення даного об’єкту до програми приватизації на 2016 – 2020 рр. не надходило. В кабінеті ж при свідках, дав пояснення, що клініка згортає свою діяльність у зв’язку з недофінансуванням із бюджету. В той же час письмово надав відповідь, що ветеринарна клініка і в подальшому буде працювати без змін за тією ж адресою.

Голова обласної ради направив моє звернення до керівника Управління майном Полтавської області Сергія Сагайдачного, звідки прийшла відповідь ідентична із додаванням акту на право постійного користування земельною ділянкою та неповною (з пропущеними сторінками, де зазначені заголовки додатків) копією рішення третьої сесії Полтавської обласної ради двадцять третього скликання від 17.11.1998 р. Не зважаючи на те, що звернення були до голови обласної ради, Біленький жодного разу не поставив свій підпис під відповіддю на звернення, чи то не знаючи правил ділового етикету, чи то розуміючи відповідальність за приховування та надання недостовірної інформації.

Згідно відповіді що надали з БТІ, на даний об’єкт не зареєстровано права власності, але 2 березня 2011 р. проведена інвентаризація.

Розуміючи всю складність і недоступність інформації не лише громадянам, а й депутатам, змушена повторно звернутись до голови обласної ради 11.08.2017 року.

Відповідь знову надає управління майном 23.08.2017р. із порушенням термінів для надання відповіді на депутатське звернення (10 днів). І це ще не головне, відповідь я отримала лише при особистому зверненні 28.09.17 р., мене запевнили, що відповідь надіслана поштою. Однак на поштове відділення до 28 серпня 2017 року лист не надходив. «Містика», – подумала я. Та розвіяв всі здогадки зміст відповіді: «Засідання конкурсної комісії відбудеться 29.08.2017 р. за адресою м. Полтава, вул. Воскресенський узвіз, 7, актова зала. Початок о 09.00 год. Тобто наступного дня, відбудеться засідання конкурсної комісії на право оренди приміщень Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини. Листа, щоправда, я теж отримала абсолютно чітко 29.08.17 р. в другій половині дня (на моє поштове відділення лист не потрапляв). Дуже завбачливо, надіслати відповідь так, щоб вона надійшла саме після засідання комісії, а не напередодні. Розуміючи, що Біленький та Пікуль затіяли та ведуть нечесну гру з обману громадян територіальної громади і розкрадання майна комунальної власності, дізнавшись про засідання комісії, заручившись підтримкою громадськості, засобів масової інформації, прийшли на засідання комісії. І тут почалась вистава «хто куди заховається». В той час, як громадськість чекала в призначений час в актовій залі, члени комісії на чолі із Катериною Голбан Катериною http://poltava.to/news/41530/ (згідно положення про комісію не мала права головувати на засіданні) зачинилися в сусідній кімнаті і намагались імітувати засідання, оскільки хто і на яких умовах отримає право оренди відомо вже давно, залишається технічне питання - прописати умови конкурсу так, щоб тільки «потрібний Дмитро» претендент відповідав умовам конкурсу. До слова, сумнозвісна Ірина Степаненко (рейдер за призванням – головна діюча особа в захопленні і подій Арки, та ще й права рука Сашка Браслета) теж у складі комісії від обласної ради «і щуку кинули у річку»; прийшла зі своїм особистим юристом, присутність якого на засіданні комісії не має юридичного обґрунтування. Однак, жодні двері, навіть зачинені, не встоять перед правдою. Громадськість, зайшла до кімнати де «засідали, творили чорну справу» члени комісії, жоден член комісії не представився, більше того навіть голова комісії не назвала адресу об’єкту щодо якого відбувалось засідання. Приховування істини, порушення законодавства на всіх етапах процедури надання об’єктів комунальної власності в оренду, відсутність прозорості навіть на етапі формування конкурсних умов свідчить про упередженість та намір розкрадання комунального майна, що є злочином. Враховуючи причетність вищого керівництва області до даної корупційної схеми, змушені звернутись до генпрокуратури та НАБУ.

Друга частина розслідування незабаром.

Читайте також:
Візит запланований на вівторок, 25 лютого.
вчора, 18:15
Згідно з повідомленням, у жінки сталося загострення хронічної гастроентерологічної хвороби.
вчора, 13:32
В однієї з жінок, що перебувають на карантині, підвищилася температура.
вчора, 13:15
22 лютого всі охочі полтавці мали змогу відвідати мотиваційну лекцію Тетяни Воротіліної.
вчора, 13:10
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
22 лютого, 13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
21 лютого, 11:47