Корупційні схеми Полтавської облради в призначенні керівників комунальних підприємств

ПОЛТАВА
02.11.2016, 07:09
Корупційні схеми Полтавської облради в призначенні керівників комунальних підприємств

Олександр Лещенко, голова ГО «Громадський Майдан Полтавщини»

Усі напрацювання та ініціативи про проведення фахових конкурсів на посади керівників комунальних підприємств планомірно знищуються новоствореними «робочими групами» облради. Повертаються схеми партійних квот при проведені так званих «конкурсів».

Оскільки був в числі ініціаторів щодо розробки нового положення про проведення конкурсів на керівників комунальних підприємств, мабуть саме тому і потрапив до складу першої «робочої групи» з розроблення положення. Хочу визнати, що склад цієї групи був досить фаховим. Кожен зміг викласти свої бачення нового положення (в першу чергу, щоб це були конкурси програм, а не резюме), а юристи ці вимоги привели у відповідність з чинним законодавством.

Та коли ми виклали напрацювання, почалося… Першим «прискакав» Сергій Сагайдачний (начальник управління майном Полтавської облради). Прибіг, бо згідно з розробленим положенням він втрачав можливість впливу на результати конкурсу. Юристи, що працювали в групі, фахово пояснили, в чому він помилявся, коли висловлював висмоктані з пальця претензії. І тоді підтяглася «важка артилерія» у вигляді депутатки Ірини Степаненко від «БПП» Солідарність». Вона, за підтримки голови «робочої групи» Валерія Прядка, образила юристів, які зробили величезний об’єм праці. Більше того, їх (юристів) змусили вийти зі складу групи.

Зрозуміло, що все керівництво облради та депутатський корпус лякала неможливість впливати на результати конкурсу, тим паче, що дехто з депутатів сам планував посісти посади. Вплив на результат конкурсу їм був конче необхідним!

Позбавившись юристів, Степаненко/Прядко/Сагайдачний почали перекраювати положення «під себе». Перше, вони прибрали представників від громадських організацій в майбутніх комісіях, яких за законом повинно бути 50%, заявивши що вони є вище громадськості! Мені важко було одним голосом проти десяти повернути їх до тями… Потім мене зовсім перестали повідомляти про засідання комісій… Коли «робочу групу» Прядко передав Калюжному, положення було вже повністю «перекроєним» під потреби «зацікавлених». У нового керівника просто не залишилось часу для виправлення цих корупційних правок, які він одразу побачив, бо положення затвердили на сесії…

Зараз свої «напрацювання» депутати «відшліфовують» на менш значущих підприємствах, щоб переконатися, що «схеми» запрацювали. Та вже згодом почнуть «протягувати» своїх ставлеників на ключові підприємства «з гарантією»! Саме цим і викликане затягування з призначенням конкурсів на «Полтавафарм» і «Полтававодоканал» – це надто ласі шматочки, щоб ризикувати без попередніх приготувань!

Але саме положення продовжують «шліфувати» новостворені «робочі групи»! На цих групах пропозиції про зміни розглядають не фахівці (як це було спочатку), а представники політичних партій. З чим боролись – на те і напоролись!

І вже бачимо результати! Головою комісії на посаду заступника Сагайдачного був заступник голови облради Анатолій Ханко. І, о чудо! Виграв представник партії «Свобода»! Бачимо також перемогу на керівника психдиспансеру (не дивлячись на корупційний шлейф) представника «Рідного Міста»!

Отже, ми знов отримуємо не фахівців, а партійних ставлеників!

Я вже мовчу про те, що деяких «красивих» продовжують протягувати поза конкурсами!

Це «реформи» від нових «реформаторів»? Чи вмонтування в «Систему», яку вони всі обіцяли зламати?

Вимагаємо повернути перший, фаховий склад «робочої групи» для виправлення корупційних змін, які спаплюжили саму ідею проведення прозорих, чесних конкурсів на посади керівників комунальних підприємств!

Нам на цих посадах потрібні фахівці, а не політичні ставленики! 


Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18