Корупційні схеми Полтавської ВА

Позиція
18.11.2023, 15:35

Віртуальні човни за понад мільйон гривень та оновлення автопарку під час війни.

6 жовтня 2023 року Полтавський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» розмістив на майданчику державних закупівель Prozorro оголошення про намір придбати автомобіль моделі «FIAT TIPO».

У тендерній документації, серед іншого, зазначено, що автомобіль має бути обладнаний:

  • Бортовим комп'ютером;
  • Цифровою РК-панеллю приладів TFT з кольоровим дисплеєм 7";

  • Магнітолою Vp2, 7" кольоровий сенсорний екран (tablet) + DAB + Bluetooth™, без CD;

  • Функцією підключення смартфона з підтримкою APPLE CARPLAY та ANDROID AUTO;

  • Управлінням функціями радіо та телефоном на рульовому колесі;

  • Шкіряною оббивкою керма та ручки коробки перемикання передач;

  • Дверними ручками з хромованим покриттям.

Очікувана вартість закупівлі 900 000 грн. На торги заявилося одне підприємство: ТОВ «АВТОСЕРВІС-АЛЬЯНС», яке запропонувало ціну на 100 грн меншу від очікуваної вартості закупівлі. З ним і було підписано договір від 27 жовтня 2023 року.

Прикметно що автомобіль з ідентичними характеристиками нам з легкістю вдалося знайти на сайті офіційного дилера за акційною ціною 723 тис. ₴, при рекомендованій ціні 773 тис. ₴.

Придбавши автомобіль у  ТОВ «АВТОСЕРВІС-АЛЬЯНС» (який зробив ставку на 100 ₴ нижчу за очікувану вартість) Полтавський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» переплатив за автомобіль мінімум 126 900 ₴.

Прикметно, що  ТОВ «АВТОСЕРВІС-АЛЬЯНС» у 2023 році проводив ТО автомобіля Комунального закладу дитячо-юнацька спортивна школа «Олімпійські надії» Полтавської обласної ради.

Корупційні схеми Полтавської ВА_1

Тобто управління молоді та спорту Полтавської ОВА свідомо обрало це підприємство для обслуговування автомобілів підпорядкованих закладів.

Нам незрозуміло нестримне бажання Центру «Спорт для всіх» розширювати власний автопарк під час війни, закуповуючи автомобілі зі значною переплатою.

Можливо на цьому автомобілі будуть возити на роботу начальницю управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марину Трохименко?

Корупційні схеми Полтавської ВА_3

Саме її департаменту підпорядковуються Полтавський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та Комунальний заклад дитячо-юнацька спортивна школа «Олімпійські надії». Вони останнім часом дуже часто стають фігурантами корупційних справ.

Зауважимо, що ексдиректор «Олімпійських надій» Анатолій Демчук нещодавно став фігурантом кримінального провадження.

Як встановило слідство, у листопаді 2021 року на той час директор «Олімпійських надій» Анатолій Демчук (за вказівкою Трохименко) дав завдання одному із тренерів-викладачів підписати накладну про нібито отримання від ФОПа Фурдик Катерини Володимирівни 56 човнів:

  • спортивних байдарок-одиночок;
  • спортивних каное-одиночок;
  • надувних човни «Колібрі»;
  •  спортивних каное С-1 «Nelo»;
  • спортивних Байдарок К-1 «Nelo».

Після того, як тренер підписав накладну про отримання човнів, Анатолій Демчук дав розпорядження головному бухгалтеру оплатити за «поставлені» човни в повному обсязі на загальну суму 1 млн 280 тис. грн.  

Директор «Олімпійських надій» Анатолій Демчук підписав підроблені акти прийняття-передання відповідно яких ФОП Фурдик Катерини Володимирівни прийняла на зберігання нібито виготовлені 56 човнів:

  • 25 спортивних байдарок-одиночок;
  • 25 спортивних каное-одиночок;
  •  спортивну байдарку К-1 «Nelo»
  • спортивне каное С-1 «Nelo»;
  • 4 надувних човни «Колібрі».

З цієї кількості через 3 тижні спортивній школі доставили 7 човнів загальною вартістю 300 тис. грн, а саме:

  • спортивна байдарка К-1 «Nelo»;
  • спортивне каное С-1 «Nelo»;
  • спортивне каное;
  • 4 надувні човни «Колібрі».

Враховуючи, що решта човнів у кількості 49 шт. за умовами договору № 63 до 31.12.2021 не поставлено, у січні-лютому 2023 року, точної дати слідством не встановлено, директор КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії» Анатолій Демчук, з метою приховування свого злочину, підписав завідомо неправдивий офіційний документ, а саме акт передачі — приймання матеріальних цінностей на відповідальне зберігання до договору відповідального зберігання б/н від 01.01.2023 із долученням договору відповідального зберігання із ФОП  від 01.01.2023 та, відповідно до яких КЗ «ДЮСШ Олімпійські надії» в особі директора Демчук передає, а ФОП Фурдик Катерини Володимирівна нібито приймає на зберігання виготовлені 49 човнів, а саме: човен спортивний байдарка одиночка у кількості 25 шт.; човен спортивний каное одиночка у кількості 24 шт.  

Після того, як «Останній Бастіон» звернувся до правоохоронних органів, у лютому 2023 року в «Олімпійських надіях» відбулася перевірка комісії Управління молоді та спорту Полтавської ОВА, яка зафіксувала факт нестачі придбаного майна, а саме 49 човнів загальною вартістю 980 тис. грн.

Із ухвали суду відомо, що під час перевірки Анатолій Демчук використовував підроблені документи.

Прикметно, що перевірку Марина Трхименко розпочала лише у 2023 році, хоча про факт відсутності закупленого обладнання їй було відомо раніше.

Нагадаємо, що Трохименко очолила управління у 2021 році за квотою зрадника Киви, коли керівником ОДА був партнер Киви Олег Синєгубов. Залишилася вона на своїй посаді і під час керівництва Дмитра Луніна.

Принагідно буде нагадати, як Олег Синєгубов біг, збиваючи ноги, на день народження до Киви.

Корупційні схеми Полтавської ВА_5

Після свого призначення Марина Трохименко досить швидко налагодила корупційну складову в ДЮСШ Полтавщини, організувавши системні побори та здирництво у «ДЮСШ імені О.Бутовського», здійснювані директором спортшколи Сергієм Дорошем.

Схеми розкрадання коштів стали нормою для Марини Трохименко.

Нагадаємо про мільйонні виплати Трохименко на неіснуючі збори, зали для тренувань, відмова від проплачених кубків і медалей в обмін на гроші. Неіснуючі байдарки і гроші, які здирали з вихованців і батьків школи ім. Бутовського, очолюваної Дорошем, лише вершина айсберга.

 Сергій Дорош
Сергій Дорош

Нагадаємо про побори з дефлімпійців, де свою долю теж отримувала Трохименко.

Про мертвих душ, чию зарплату нараховувала і отримувала Трохименко, теж не буде зайвим згадати. Лише після втручання Заслуженого тренера України Петра Бутрія і Геннадія Сікалова у школі Авангард Трохименко «випадково» знайшла оплачувані ставки прибиральниці, електрика, і завгоспа, на діяльність яких Дорош систематично з батьків і тренерів збирав кошти.

І питання закупівлі під час війни автомобіля задля перевезення власної дупи вказує не на відсутність професіоналізму у прийнятті рішень, вона прямо вказує на те, що як Трохименко, так і Філіпу Проніну глибоко байдуже на все, що стосується розвитку спорту на теренах Полтавщини.

Три роки спортивна спільнота Полтавщини слухала дитячий лепет Синєгубова і Луніна про неможливість фінансування поточних ремонтів конюшні для дітей під назвою Авангард у зв'язку з відсутністю права власності на будівлю і землю під нею.

Три роки Полтавою вирували пристрасті відносно побудови на місці конюшні офісно-житлової багатоповерхівки.

Три роки діти і тренери могли тільки втішатися ремонтами, які за власний кошт робили батьки та полтавські меценати.

Влітку 2023 року Петро Бутрій і Геннадій Сікалов провели лікбез для Дороша, Трохименко і Луніна відносно можливостей фінансування поточних ремонтів будівель, які перебувають на балансі Управління.

Після якого останніми відразу були знайдені кошти на поточний ремонт, на купівлю обладнання для залу.

Але, читаючи отримані коментарі очільника Полтавської ВА Філіпа Проніна відносно подальшої долі конюшні для дітей, чесне слово, хочеться висловитися ненормативною лексикою.

Філіп Пронін

«Ми працюємо над тим, щоб отримати у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області нежитлове приміщення – будівлю спортивної школи. Відповідне рішення має погодити Міністерство економіки України.

Управління молоді та спорту ПОВА як балансоутримувач підготувало пакет документів та направило відповідний лист Мінекономіці.

Після того, як зазначений обʼєкт передадуть у власність, буде сформована профільна комісія спільно з ДСНС, яка обстежить стан обʼєкта. На основі результатів такого обстеження будемо приймати подальші рішення» — Філіп Пронін, начальник ПОВА.

Філіп Пронін слово в слово повторює виверти Синєгубова і Луніна, підготовлені Трохименко.

Які комісії, які ДСНСники?

Владна бездіяльність за 30 років імітованої незалежності знищила все, що ми отримали у спадок від срср.

Заводи, фабрики, освіту, науку, медицину, спорт. Той список нескінченний. Не країна, а суціальна руїна.

І не тільки війна тому причина.

Тотальна корупція, тотальна безграмотність, тотальне холуйство задля якихось дешевих преференцій.

Риба гниє з голови.

Який очільник, такі і підлеглі.

Останній Бастіон ініціював питання звільнення креатур колаборантів з обласної ради та  зрадника киви Трохименко, Дороша, Котьмана, та інших, які своїми корупційними діями вбивають спорт Полтавщини.

А відносно коментарів пана Філіпа Проніна про подальшу долю конюшні для дітей, а також долі будівель Дворянського зібрання, Петровського кадетського корпусу, Будинку генерал-губернатора, підготовлених йому прохвесіаналами своєї справи, єдине, що можу, то тільки йому поспівчувати.

Розуміючи бажання владної верхівки Полтавської ОВА будь-якою ціною виселити дітей з конюшні колишнього генерал-губернатора з метою побудови на її місці нового офісно-житлового комплексу, усвідомлюючи те, що задля цієї мети так звана влада зробить все, щоб це відбулося, маємо гуртуватися задля майбутнього малечі, яка знаходить свій шлях розвитку не у наркотиках, алкоголі, тощо, а саме у такому спортивному залі.

І цій малечі, підліткам, і дорослим спортсменам байдуже, що Дорош, Трохименко і Синєгубов не займалися контактними видами спорту, що в цьому залі стеля, стіна, мати і підлога просочені різноманітними лишаями та грибками, гроші на прибирання та санобробку яких систематично розкрадаються.

Але, цим дітям, їх батькам, тренерам і нам не байдуже на майбутнє нашої країни.

Спілка розумних людей Останній Бастіон з 2014 року вирішувала і набагато складніші справи.

Вирішимо і цю!
 

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Політика
Полтавське КП «Декоративні культури» із «заточками» замовило засіб проти амброзії на 3,6 мільйона
вчора, 15:37
Кримінал
За даними слідства, у 2020-2021 роках депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн
вчора, 15:00
Політика
Теща Котіна придбала будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 млн грн, і там оселився сам держпосадовець з родиною
вчора, 09:29