Полтавські госпідари

19 липня, 13:55
Полтавські госпідари

Частина перша

Епоха занепаду України розпочалася ще за часів регіоналів, які перші мали безпрецедентну повноту влади у країні на всіх рівнях. Саме вони розпочали знищувати українську культуру, українську самобутність, український спорт, та українську державу.

Естафету "Партії регіонів" по знищенню країни та знеціненню українців перехопили "Слуги неукраїнського народу", які з 2019 року фактично узурпували владу в країні, та продовжили знищувати українську державу.

Не викликає сумнівів,  що "Слуги неукраїнського народу" є банальною реінкарнацією "регіоналів", які сповідують ті самі принципи, та використовують ті самі ідеї. Основною їх ідеєю є знищення України.

На прикладі Полтави ми бачимо, як перефарбовані "регіонали" знищують архітектурну самобутність міста, перетворюючи пам'ятки архітектури на руїни.

На сьогодні  Архітектурний ансамбль "Круглої площі" пригнічує своїм постапокаліптичним виглядом. Тут і зруйнований "Кадетський корпус" і спалений "Будинок Дворянського зібрання".

 Петровський кадетський корпус
Петровський кадетський корпус
 Петровський кадетський корпус
Петровський кадетський корпус
Будинок Полтавського дворянського зібрання
Будинок Полтавського дворянського зібрання
Будинок Полтавського дворянського зібрання
Будинок Полтавського дворянського зібрання

Все це є наслідком системного знищення пам'яток архітектури міста Полтави.

Десятки років "регіонали" (які згодом "еволюціонували" в "Рідне місто" Удовіченка), Матковський, Мамай та приблуди Зеленського-Коломийського руйнували самобутню архітектуру міста Полтави.

Наразі дійшло до того, що "Слуги неукраїнського народу" вирішили позбавити Полтаву її символу - Монументу Слави.

У 2022 році Міністерство "культури", очолюване відвертим українофобом та слугою Коломийського Олександром Ткаченком, рекомендувало знести Монумент Слави та інші пам’ятники на честь Полтавської битви.

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала демонтувати у Полтаві пам’ятники, встановлені у часи Російської імперії та пов’язані з її перемогою у Полтавській битві 8 липня 1709 року над шведськими військами Карла XII.

Як ідеться у повідомленні відомства, рада "всебічно розглянула" питання щодо подальшого існування в публічному просторі цих пам'яток і надала відповідні рекомендації Полтавській обласній військовій адміністрації та Полтавській міській раді.

Йдеться про Монумент (колону) Слави, встановлений на честь 100-річчя перемоги армії Петра I; пам'ятник на місці відпочинку останнього, споруджений у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар; та пам'ятник славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановлений у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.

"Слуги коломийського народу", вирішили позбавити Полтаву її символів, її історії, та її культури, прямо як в тексті "інтернаціоналу", яким вони знищили російську імперію.

Вставай, проклятьем заклейменный,
Весь Мир голодных и рабов!
Кипит наш разум возмущенный
И в смертный бой вести готов.

Весь Мир насилья мы разрушим
До основанья, а затем

Мы наш, мы новый Мир построим:
Кто был ничем, тот станет всем.

Это будет последний
 И решительный бой.
 С Интернационалом
 Воспрянет род людской.

Довольно кровь сосать, вампиры
Тюрьмой, налогом, нищетой!
Для вас - вся власть, все блага Мира,
А наше право - звук пустой.

Мы жизнь построим по иному,
И вот наш лозунг боевой:
Вся власть - народу трудовому,
А дармоедов всех - долой!

Презренны вы в своем богатстве,
Угля и стали короли!
Вы ваши троны, тунеядцы,
На наших спинах возвели!

Заводы, фабрики, палаты -
Все нашим создано трудом.
Пора! Мы требуем возврата
Того, что взято грабежом.

Довольно, королям в угоду,
Дурманить нас в чаду войны!
Война таранам! Мир народам!
Бастуйте, армии сыны!

Когда ж тираны нас заставят
В бою геройски пасть за них,
Убийцы! В вас тогда направим
Мы жерла пушек боевых.

Никто на даст нам избавленья:
Ни бог, ни царь, и не герой.
Добьемся мы освобожденья
Своею собственной рукой.

Чтоб свергнуть гнет рукой умелой,
Отвоевать свое добро,
Вздувайся, горн, и куйте смело,
Пока железо горячо!

Лишь мы, работники всемирной
Великой армии труда
Владеть Землей имеем право,
Но паразиты - никогда.

И если гром великий грянет
Над сворой псов и палачей,
Для нас все так же солнце станет
Сиять огнем своих лучей!

Продовжуючи починання своїх "регіоналівських" попередників, які стали для них ідейними натхненниками, "слуги неукраїнського народу" знищили ще одну пам'ятку архітектури міста Полтави.

Теруправління ДБР у м. Полтаві долучилося до знищення Будинку Полтавського генерал-губернатора, де донедавна "квартирувалися" ДБРівці.

На початку серпня 2019 року у Полтаві розгорівся скандал щодо руйнування видатної пам'ятки історії, мистецтва та архітектури – Будинку генерал-губернатора.

У Територіальному управлінні ДБР, що базується в історичній будівлі, вирішили «осучаснити» пам'ятку кондиціонерами.

Після широкого розголосу у ЗМІ кондиціонери прибрали. Але пам'ятка сильно постраждала. На місці кондиціонерів лишилися понівечені та розколені стіни.

Незаконне втручання та проведення непогоджених ремонтних робіт ДБРівцями привело до руйнування історичної будівлі.

Вандали з ДБР за 4 роки знищили історичну будівлю у самому центрі міста Полтави, та передали її в управління Фонду державного майна.

Перед цим ДБРівці рейдерським шляхом захопили будівлю, де розташовувалося Державне підприємство "Державний проектний інститут містобудування "Міськбудпроект" (м. Полтава)".

Про переїзд з історичної будівлі ДБР почало заявляти ще у 2021 році.

Тоді влада Полтавщини заявляла про плани щодо ще однієї будівлі з Ансамблю Круглої площі.

Мова йшла саме про Будинок генерал-губернатора, що на вул. Соборності, 37. Область хотіла облаштувати там простір для розвитку дітей.

Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час презентації 7-річної Стратегії розвитку Полтавщини 24 березня 2021 року.

У цій будівлі, площею 2127,5 м², з 1,5 га землі, базувалося Територіальне управління Держбюро розслідувань, розташоване у місті Полтаві.

Від моменту «окупації» приміщення структура "планувала провести реставрацію", однак спромоглася лише виготовити проект. Самі роботи у 2020 році проектанти оцінили у понад 100 млн грн, але коштів на ці роботи так і не віднайшли.

Тоді очільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповідав, що ДБР підшукало собі іншу будівлю, а цією хоче опікуватися область.

— Ми провели перемовини. Є бачення, що Державне бюро розслідувань незабаром може переїхати до іншої будівлі. До якої — я поки казати не буду. Але головна мета, щоб ця будівля звільнилася. І, давайте будемо відверті, фактично вона зараз не відповідає за своїми технічними характеристиками, за своєю історією, тому органу, який там знаходиться зараз. І про це кажуть самі працівники цього органу, — пояснив Синєгубов.

За задумом Синєгубова,  у Будинку генерал-губернатора мав бути облаштований простір для дитячих гуртків: спортивних та ІТ.

Полтавські госпідари_9

Полтавські госпідари_11

Але все це лишилося лише у фантазіях Синєгубова та його наступника Дмитра Луніна.

Після рейдерського захоплення будівлі "Міськбудпроекту", до Будинку Полтавського генерал-губернатора заселили архітекторів, яких ДБРівці позбавили власного приміщення. І власного архіву.

Наразі Будинок Полтавського генерал-губернатора перебуває на балансі Фонду держмайна. Пам'ятка архітектури, яка колись була прикрасою міста, перебуває в аварійному стані, і якщо негайно не втрутитися в ситуацію, то її чекає доля Кадетського корпусу та Будинку Полтавського дворянського зібрання.

Вхід до Будинку Полтавського генерал-губернатора, де донедавна працювали варвари з ДБР
Вхід до Будинку Полтавського генерал-губернатора, де донедавна працювали варвари з ДБР

Про те, як влада міста та області дбає про розвиток та виховання дітей, можна побачити на прикладі ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна".

ДЮСШ "Авангард" розташована поруч з Будинком Полтавського генерал-губернатора, та являє разом з ним цілісний майновий комплекс.

ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна", як і сам Будинок Полтавського генерал-губернатора, перебуває в аварійному стані. У приміщенні не створено належних умов для того, щоб там могли повноцінно тренуватися діти.

Кілька років приміщення школи ремонтувалося коштом меценатів, до ремонтних робіт долучився і "Останній Бастіон". Ми разом з родиною Аранчій провели ремонтні роботи фасаду ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна". Поклали додаткову цегляну кладку та заштукатурили фасад будівлі. І школа перестала лякати мешканців та гостей міста своїм аварійним виглядом.

Ми виконали половину роботи, сподіваючись на те, що свої обіцянки виконають Синєгубов і Лунін.

Полтавські госпідари_15Полтавські госпідари_16Полтавські госпідари_17

ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА

Але це лише частково вирішило проблему. Діти не можуть тренуватися в обідраних приміщеннях, які більше схожі на конюшні, ніж на школу боротьби.

Будівля школи боротьби, як і весь квартал вулиць Соборності, Лідова та Ляхова, раніше перебувала у власності правління профспілок. У 2018 році Полтавська обласна прокуратура рейдернула весь квартал.

Школу боротьби у 2015 році передали до ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського.

17 листопада 2021 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив тендер на виготовлення проекту реконструкції будівлі  відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського, що на вул. Соборності, 37, у Полтаві.

Розробка проекту обійшлася обласному бюджету у 1,5 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, розробник має передбачити в реконструкції:

  • утеплення будівлі;
  • заміну горищного перекриття, кроквової системи, покрівельного матеріалу даху;
  • антисептування та вогнезахист дерев’яних конструкцій;
  • влаштування водовідвідної системи та блискавкозахисту;
  • відновлення вимощення навколо будівлі;
  • заміну дверей та вікон;
  • відновлення внутрішнього опорядження приміщень;
  • влаштування внутрішніх інженерних мереж;
  • встановлення сучасного спортивного і технологічного устаткування
  • комплексний благоустрій території з розміщенням воркаут зони та вуличних тренажерів, організацією під’їздів, влаштуванням зовнішнього освітлення території та місць для паркування.

Але реконструкція залишилася лише на папері, в реальності відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського не може використовуватися для тренування дітей.

ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА
ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА (відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського)

А ось як виглядає школа боротьби у розвинених країнах, де дбають про майбутнє нації. Відчуйте різницю.

Ситуація, що склалася навколо школи боротьби, вказує на системну проблему.

У 2015 році Полтавська ДЮСША "АВАНГАРД" ІМЕНІ І.В. ШЕМЯКІНА була приєднана до ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського, та стала відділенням боротьби.

Очолює ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського Дорош Сергій Петрович.

Тренерський склад та батьки вихованців  «ДЮСШ імені О.Бутовського» скаржаться на те, що директор ДЮСШ не належним чином виконує свої посадові обов'язки та нехтує інтересами школи та вихованців заради власних інтересів.

Директором організовано системні побори з вихованців школи, під виглядом ремонтів теплотрас, встановлення лічильників і т.д.

Батьки вихованців школи за 70 тисяч гривень відремонтували душову школи боротьби, в якій приймають душ близько 300 вихованців  хлопчиків і дівчат. Дорош навіть не спромігся зробити у школі окремі душові.

Прибиральниця у «ДЮСШ імені О.Бутовського» працює на гроші батьків та тренерів, попри те, що вона офіційно працевлаштована у ДЮСШ. Бачимо, що керівництво ДЮСШ та управління молоді та спорту Полтавської ОВА вирішили поживитися навіть тут.

Сергій Дорош
Сергій Дорош

Системні побори та здирництво здійснюються Сергієм Дорошем під прикриттям очільниці управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марини Трохименко.

Трохименко очолила управління у 2021 році, коли керівником ОДА був Олег Синєгубов. Залишилася вона на своїй посаді і під керівництвом Дмитра Луніна.

Після свого призначення Марина Трохименко досить швидко налагодила корупційну складову в ДЮСШ Полтавщини.

Марина Трохименко
Марина Трохименко

Управління перерахувало більше мільйону гривень на Демчука за човни, яких ніхто не бачив, але які були поставлені на баланс, і на протязі року амортизувалися.

Також ще свіжа в пам'яті корупційна історія з "Полтавським обласним центром фізичного здоров'я "Спорт для всіх", який підпорядковується Полтавській обласній раді.

У лютому 2023 року Полтавський ОЦФЗ "Спорт для всіх" замовив у ФОП Павлій Марини Валеріївни бланки грамот та медалі з кубками на понад 60 тисяч гривень.

Полтавські госпідари_42

Але підприємливих ділків грамоти, медалі та кубки жодної цінності не мають, тому очільник Полтавський ОЦФЗ "Спорт для всіх" звернувся до підприємиці з пропозицією передати йому грошові кошти замість замовленої продукції.

Схема розкрадання коштів була налагодженою, очільник ОЦФЗ "Спорт для всіх" сподівався, що Марина Павлій погодиться на його умови, за незначний %. Але тут він помилявся, підприємиця відмовилася і звернулася до управління СБУ.

Керівника одразу звільнили, але чомусь не посадили.

Полтавські госпідари_44

І такі схеми розкрадання коштів стали нормою для  очільниці управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марини Трохименко.

Але Олег Синєгубов та його наступник Дмитро Лунін воліють не помічати корупцію та розкрадання в управління молоді та спорту Полтавської ОВА (ОДА).

Таке ставлення до спорту стало нормою у Полтаві та на Полтавщині.

Проблему школи боротьби міг би вирішити обіцяний владою "Палац боротьби та боксу", який планували збудувати біля будівель  «Полтавської спеціалізованою дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2» та ДЮСШ № 3 «Дельфін».

Полтавська міська влада планувала на першому поверсі "Палац боротьби та боксу" розмістити 3 татамі діаметром 12 метрів, на другому — великий конференц-зал та роздягальні, на третьому — два татамі (12 м) із трибунами для глядачів, тобто залу для проведення спортивних змагань.

Окрім цього нова будівля мала б тренерські кімнати, великий тренажерний зал та медико-відновлювальний центр із сауною.

За 5 років влада міста спромоглася лише забити палі і почати облаштовувати фундамент. Наприкінці 2021 року будівництво було передано на баланс області.

Депутати Полтавської міськради проголосували за передачу довгобуду, а депутати облради — за прийняття на баланс об’єкту незавершеного будівництва на вул. Європейській, 11а, відповідно до проекту реконструкції КЗ «Полтавська ДЮСШ № 3 з плавання» з добудовою спортивної зали».

15 грудня 2021 року Департамент будівництва, містобудування й архітектури Полтавської ОДА замовив чергове коригування проекту. Розробку оцінили у 1,5 млн грн. За неї, як і в попередні роки, взялося ТОВ «НДПВІ «Полтаваагропроект». Оплата за виконану роботу була проведена менш як за два тижні — 28 грудня.

В той же день ТОВ «Експертиза ЗО» надало позитивний експертний звіт за відкоригованим проектом. Згідно з ним, кошторисна вартість реконструкції зросла ще на третину — до 80,2 млн грн. З них на саме будівництво піде 51,7 млн грн.

4,1 млн грн з кошторису місто уже використало і на будівельні роботи пішло 2,5 млн грн.

Станом на січень 2022 року будівництво вже коштувало платникам податків 5,6 млн грн, з яких близько 3 млн грн витратили на проектування та кілька коригувань проекту.

У 2021 році голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначав у, що Палац боротьби та боксу буде включений до програми президента «Велике годівництво Зеленського» для фінансування у 2022 році.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну кошти на будівництво виділені не були.

Наразі "Палац боротьби та боксу" виглядає так:

Полтавські госпідари_46
"Палац боротьби та боксу"
Полтавські госпідари_48
"Палац боротьби та боксу"

Проте, за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росії в Україну під "Велике годівництво Зеленського" потрапив і Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

На "реставрацію" музею була виділена субвенція з Державного бюджету – 105 млн грн, із обласного бюджету на першому етапі виділили понад 11,2 млн грн.

Ці кошти впевнено "освоїли" Катерина Бабіч, Олег Синєгубов та Катерина Рижеченко.


Дмитро Лунін мав би негайно звернути увагу на системну корупцію в управлінні молоді та спорту Полтавської ОВА, а Марина Трохименко, Сергій Дорош та інші особи, причетні до розкрадання бюджетних коштів, мали б бути негайно звільнені та притягнуті до відповідальності.

Але це стосується не лише Полтави, ця проблема стосується всієї країни. Останній Бастіон вже писав про системну корупцію в "Інваспорті", де тренери вимагають кошти у спортсменів з інвалідністю.

Знищення українського спорту стало однією зі стратегій державної політики Зеленського.

Саме Зеленський, Єрмак, Ткаченко та інші "Слуги неукраїнського народу" привели війну в України. Вони сумують за радянським союзом, розповідають нам про "один народ", та несуть нам чужу культуру - культуру московії, культуру окупантів.

Володимир Зеленський та його "95-й квартал" роками знущалися з України і всього українського.

Узурпувавши владу в Україні Зеленський, Єрмак та інші "Слуги неукранського народу" продовжують знищувати Україну та українців.

Свідченням вищенаведеного є агітаційний вояж колишнього позаштатного радника Офісу Президента Олексія Арестовича до Землі обітованої під особистою протекцією Посла Ізраїля у Києві Михайла Бродського.

«В Україні серед українців досі панує поділ на "західняків" і не таких "східняків. Отже, я роблю висновок, що у нас відсутня національна самоідентифікація. Самоідентифікація – це багатоповерхова система. У нас всі вимагають виключно одну самоідентифікацію, але так, на мою думку, не буває. Попри поверхову єдність ми всі один від одного відрізняємося: волиняни недолюблюють галичан, а тернопільці – іванофранківців.

Це нормально. Проте, той факт, що українці сильно зациклені на мові є проблемою, це політтехнологія ще з 2004 року. Хто такі, по суті, українці? – Це молода нація, ми робимо багато дурниць... Власне у нас у минулому захована потрійне коріння, бо попри те, що дали початок одразу трьом народам – полякам, євреям і росіянам, – ми маємо частину кожного з них. Тому, залишмо деяким людям право думати та говорити те, що вони хочуть такою мовою, яка їм подобається», – висловився Арестович у Тель-Авіві.

Цей виступ позаштатного ексрадника Банкової викликав чималий резонанс і справжній фурор серед російськомовної діаспори Ізраїлю, представники якої пообіцяли підтримку у разі висування Арестовича у народні депутати чи (не дай Боже!) президенти.

Пізніше Арестович заявив, що "Українці - суміш поляків і євреїв".

Заяви ручного пропагандиста Банкової Олексія Арестовича повністю повторюють риторику кремлівського бункерного щура владіміра путіна та російських пропагандистів, які заявляють що України та української нації не існує.

Як і країна агресор, Зеленський, Єрмак, Арестович та інші "Слуги єврейського народу", хочуть знищити Україну та українців, позбавивши їх власної культури, історії... та власної країни.

За найскромнішими прогнозами, еміграція відмінусувала 8,6 млн. українців. Це наче виїхала ціла Швейцарія.

Якщо війна проти російських загарбників не завершиться у найближчий рік-два на Україну чекає велика депопуляція населення.

Зеленські, Єрмаки та інші "Слуги єврейського народу" роблять все для того, щоб українці не поверталися до країни, а тікали з неї. Вони хочуть зробити з України другу Палестину.

Це є їхньою стратегічною ціллю.

Корупція в українському спорті та байдужість чиновників вбивають надію молоді на життя та повноцінний всебічний розвиток у власній країні. Вони змушують молодих людей задуматися над тим, щоб покинути власну країну. А ті хто виїхав за кордон, хочуть залишитися у країнах, де надаються можливості для їх всебічного розвитку, де вони можуть займатися спортом у нормальних умовах.

Українцям потрібно визначитися, чи потрібен їм барига президент, разом зі своєю свитою, який заробляє мільярди на крові українців, знищуючи державу, знищуючи все українське.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Навіть один проєкт може змінити настрій і економіку окремо взятого мегаполіса з негативу на позитив.
20 листопада, 08:22
Позиція
Захоплення від знищення пам'яток архітектури, історії, культури та мистецтва має закінчитися.
04 листопада, 15:01
Війна
Через засилля ліволіберальної ідеології у світі існує викривлений погляд на Україну і росію. Жертву й агресора намагаються примирити силою.
20 жовтня, 19:28
Позиція
Українська держава мусить переглянути підхід до своїх громадян — канадський дипломат Ващук.
16 жовтня, 06:45
Політика
Ефективна держава — це інституції, здатні працювати спокійно, впевнено, самостійно, довго й якісно.
29 вересня, 14:10
Блоги
Втім, кого це хвилює у феодальній країні, де єдиним джерелом права є завідувач монаршої канцелярії ?
28 червня, 11:23