Корупція у Київраді

ПОЛІТИКА
02.05.2023, 08:10
Корупція у Київраді

"Слуга неукраїнського народу" Трубіцин та начальник Оболонської РДА Фесик вимагали хабар з київського освітянина

Фігурант кримінального провадження про корупцію в Київраді "Слуга неукраїнського народу" Владислав Трубіцин і та очільник Оболонської РДА Кирило Фесик вимагали 100 тис. доларів та долю в бізнесі від київського освітянина Олега Попова.

Про це пише видання Regionews.ua, посилаючись на слова Попова та надані ним документи.

Видання зазначає, що Трубіцин уже давно щільно співпрацює з Фесиком.

Вони в рівних долях є співзасновниками Благодійного фонду «Рідна Оболонь» та часто проводять спільні піар-акції.

Корупція у Київраді_1
Корупція у Київраді_3

Олег Попов — директор та засновник освітньої території «MIDGARD» – приватної школи, освітні послуги якої є популярними серед мешканців столиці, розповів журналістам, що в 2021 році звернувся до Оболонської РДА з пропозицією взяти в оренду приміщення на вул. Олександра Архипенка, 10, яке уже кілька років стоїть і не використовується і дуже добре підійшло б для його освітнього проєкту.

Попов пропонував «вкласти туди гроші, побудувати необхідні приміщення для навчання, а також басейн та іншу спортивну інфраструктуру. За планами Попова, на цьому місці можна було б зробити цілий освітньо-спортивний комплекс».

«Проте в райдержадміністрації цю пропозицію розглядати не стали, а направили спілкуватися з таким собі Ігорем Сааковим, який формально не має до ДРА жодного відношення, але називає себе «представником депутата Київради Владислава Трубіцина», — пише видання.

За словами Попова, Сааков заявив йому, що «все рішає Трубіцин» і без нього отримати в оренду приміщення в Оболонському районі буде неможливо і саме тому він, як представник депутата може допомогти взяти в оренду і навіть потім викупити цю будівлю.

Видання наводить скріншоти переписки Попова з Сааковим, на яких Сааков стверджує, що «председатель Оболонской РДА – это квота Влада». Тобто, Фесик займає посаду в Оболонський РДА завдяки Трубіцину та зобов’язаний враховувати його інтереси в своїй роботі.

Корупція у Київраді_5
Корупція у Київраді_7

Також Сааков пояснював, що необхідно домовлятися про оренду будівлі саме з Трубіциним, оскільки «Влад закрывает вопросы по Оболонской администрации, комиссии Киевсовета, инвестиционного агентства… и может выбивать бюджетные деньги под строительство бассейна, залов и т.д.», натякаючи, що такі домовленості можливі у разі отримання чиновником «винагороди».

Після цієї розмови Попов зустрівся особисто з Фесиком, який заявив: «Давай нам 100 тис. доларів за рішення про передачу в оренду, а потім ми хочемо отримувати 30% від прибутків цього бізнесу».

«Я дуже шкодую, що не звернувся одразу до правоохоронних органів, але я був дещо приголомшений тим, наскільки нахабно від мене вимагали хабар та ще й претендували на «долю» у бізнесі, який я сам розпочинав з нуля. На моє зауваження, що мій освітній проєкт це більшою мірою соціальна ініціатива, ніж бізнес почув відповідь: «А чим ви відрізняєтеся від Макдональдса?» На мій погляд, таке ставлення до освіти та дітей – це уже за межами добра і зла», — розповів виданню Попов, додавши, що «зараз, коли правоохоронці викрили Трубіцина на хабарі та ще й затримали в кабінеті Фесика, я просто дивуюся, чому ці люди досі займають свої посади та продовжують реалізовувати такі схеми».

Нагадаємо, 9 лютого 2022 року НАБУ викрило Владислава Трубіцина на отриманні більше 1 млн грн хабаря. Наразі Вищий антикорупційний суд України розглядає кримінальне провадження, за яким Трубіцин та ще кілька київських чиновників звинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за надання підприємцю права розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.

Крім того, уже перебуваючи під слідством Трубіцин став фігурантом корупційного скандалу щодо можливого розкрадання грошей зібраних для допомоги ЗСУ.

Трубіцин провів 4 аукціони, на яких зібрав більше 14 млн грн, але ці гроші ЗСУ так і не отримали.

У жовтні 2022 року  у Полтаві пройшов благодійний аукціон «Перемога починається з тебе», де було зібрано 2,8 млн грн.

У ньому взяли 80 учасників – представників великого бізнесу, депутатів Київської, Полтавської міських рад та Полтавської обласної ради.

Долучилися зокрема й голова облради Олександр Біленький, очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, а також депутати з обласної фракції «Слуги народу».

Організаторами заходу стали БФ «Рідна Оболонь» (співзасновник Владислав Трубіцин), БФ «Культурні новації», БО «Благодійний Фонд «Княжа Україна», Полтавський художній музей ім. Віктора Бажана Віктора Бажана за підтримки начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна.

На полтавському аукціоні було представлено близько 80 лотів – імовірно старовинних ікон, книг, картин, предметів антикваріату.

Найдорожчим лотом став ультрапортативний квадрокоптер Parrot Anafi USА, який був спеціально розроблений для армії США.

За 320 тисяч гривень його придбав депутат обласної ради від "Слуги народу" Фахраддін Мухтаров (який був учасником ДТП зі "Слугою народу" Трухіним).

Трубу від РПГ-22 "Нетто" з підписом комбата 131-ого батальйону "Ведмедя" придбала дружина Дмитра Луніна за 1000 дол.

Чайну пару "З днем янгола" за 500 дол. придбав Голова правління Полтавського регіонального відділення Українського союзу промисловців Сергій Змієвець.

Рідкісну збірку з ілюстраціями творів Миколи Гоголя (9 томів), збільшивши первоначальну ціну майже в три рази - за 2200 дол. придбав очільник Полтавського ГЗК Віктор Лотоус.

Голова правління КВБЗ Максим Крамаренко придбав годинник каретний за 500 дол.

"Слуга народу" Сергій Іващенко придбав книгу М.Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки" за 1600 дол.

Схоже, що "Слуга народу" Владислав Трубіцин вирішив "кинути" своїх довірливих однопартійців та представників полтавської "иліти", застосувавши схему благодійних аукціонів.

Дивно, що Олександра Біленького, Дмитра Луніна та інших учасників і співорганізаторів аукціону не зацікавив бекграунд Владислава Трубіцина, адже крім корупційного скандалу у Київраді він мав за своїми плечима ще низку кримінальних історій.

На початку 2000-х Трубіцин притягався до відповідальності за шахрайство. Тоді суд визнав його винним, але звільнив від покарання через каяття та відсутність значних наслідків для суспільства.

Пізніше ЗМІ писали, що Трубіцин підозрюється у викраденні рідкісних старовинних книг з бібліотек, перепродажі викраденого антикваріату тощо. Є інформація, що нинішнього депутата Київради оголошували в розшук у Вірменії за співучасть у викраденні цінних книг.

Враховуючи зв'язки Трубіцина з ОП, він ще довго може гуляти на свободі та продовжувати вимагати гроші з підприємців.

Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
вчора, 13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
вчора, 11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
17 січня, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
17 січня, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
17 січня, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00