Космічна місія Axiom Space Ax-2 запланована на 8 травня

СВІТ
12 квітня, 13:21
Космічна місія Axiom Space Ax-2 запланована на 8 травня

Це буде друга в історії приватна місія астронавтів на МКС

Якщо припустити, що серйозних невдач не буде, ми побачимо другу в історії приватну місію астронавтів на Міжнародну космічну станцію в травні 2023 року.

У рамках місії Ax-2, яку компанія Axiom Space з Х’юстона запустить 8 травня, чотири людини будуть подорож до орбітальної лабораторії на борту капсули SpaceX Dragon під назвою «Свобода».

Старт заплановано на 22:43 за східним часом 8 травня (0:243 вечора за Гринвічем 9 травня) за допомогою ракети Falcon 9, яка буде запущена з Космічного центру Кеннеді у Флориді NASA. Це буде другий космічний політ для “Freedom”, яка за дорученням NASA запустила місію астронавтів SpaceX Crew-4 до МКС, і перший для першого ступеня цієї ракети Falcon 9.

Після запуску, приблизно об 11:40 ранку за східним часом (15:40 за Гринвічем) 10 травня, майже через 37 годин, “Свобода” та його чотири пасажири повинні пристикуватися до МКС.

“Цей екіпаж буде пристикований до Міжнародної космічної станції через 10 днів”, – сказав Джоел Монтальбано, керівник програми NASA ISS, під час вчорашньої пресконференції Ax-2.

«Вони проведуть понад 20 дослідницьких експериментів, результатом яких буде близько 130 годин національної лабораторії».

Ax-2 стартує через 13 місяців після Ax-1, доставляючи повністю приватний екіпаж астронавтів на МКС для першого польоту.

Як і Ax-1, Ax-2 буде пілотувати колишній астронавт NASA співробітник Axiom Space – Пеггі Вітсон, яка провела в космосі 665 днів, більше ніж будь-який інший американець.

Що стосується інших пасажирів, Ax-2 напише свою частину історії разом із двома астронавтами Саудівської Аравії, Райяною Барнаві та Алі Аль-Карні.

Аль-Карні та Барнаві стануть першими жителями Саудівської Аравії, які відвідають МКС, а Барнаві увійде в історію як перша жінка з Саудівської Аравії, яка полетіла в космос.

Ax-2 є другою в серії приватних місій астронавтів, які Axiom запланувала на МКС перед встановленням серії комерційних модулів на станції. Ці модулі слугуватимуть ядром автономної космічної станції, яка відділиться від МКС до того, як МКС буде виведено з експлуатації приблизно у 2030 році.

У той час як Ax-1 літав з трьома приватними громадянами разом зі співробітником Axiom і колишнім астронавтом NASA Майклом Лопесом-Алегріа, майбутні місії слідуватимуть за прикладом Ax-2.

Читайте також:
Життя
Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери
01 грудня, 07:25
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Світ
Він знову вибухнув.
18 листопада, 16:57
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31