Космос — це краса, а краса найповніше виражає ідею

МИСТЕЦТВО
28 жовтня, 18:30
Космос — це краса, а краса найповніше виражає ідею
Фото: Facebook

Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.

У красі є щось таке, що не пояснюється шляхом аналізу чи шляхом анатомії. Адже не в користі, не в якихось пропорціях, не в якихось математичних вимірах, ні в чому краса не міститься.

Тоді що змушує нас визнати ту чи іншу річ, ту чи іншу людину красивою, гарною, вродливою, прекрасною, чудовою, чарівною, благоліпною? Краса — це та річ, яка максимально повно виражає ідею.

На цьому й ґрунтується естетика — чуттєве сприйняття світу, виходячи з споглядання слідів божественного творчості, божественного мистецтва. Космос — це краса.

Бог творить світ як щось красиве, і краса є слід божественного. Тож, чим людина духовніше — тим більше здатна побачити ідеї в їх образах і впевнено сказати: «Це пряме відображення ідеї».

Але, чим людина грубіше — тим менше вона сприймає ідеї. Для такої людини речі перестають виконувати якусь функцію, бути образами невидимого світу, відбивати архетипи, а просто тотожні самі собі.

Відповідно вони перестають бути красивими. Якщо ж, наприклад, жіноче тіло за часів Античності чи Ренесансу означало вселенський принцип естетичного захоплення, як ідеального та чуттєвого, то у сьогоднішніх феміністок все символічне, привабливе, еротичне вигнане та вимагає триматися від нього подалі.

Тобто – «Я не об'єкт вашого захоплення, це буде harassment, якщо ви сприймете мене як те, про що ви подумали». Відповідно аби звільнитися від harassment'у, феміністки вибирають найбільш огидних представників жіночої статі.

Це і є війна потворного з прекрасним, коли нам нав'язують індивідуальну річ, тотожну самій собі, яка видає саму себе за себе. Бо не має нічого потворнішого ні ж те, що нічого не втілює в собі, крім самого себе.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Історія
Філософія вчить не лише любові до мудрості, а й вишколює мужність. Яскравий тому приклад — творчість давньоримського мислителя Луція Сенеки.
17 листопада, 20:12
Історія
Тож лише націоналізм і озброєна спільною ідеєю нація допомагають решті людству не звалитися у глобалістський маразм. Слід згадати класиків.
22 вересня, 19:34
Історія
У цьому твердженні зосереджена і мета влади. Людям узагалі притаманно 2 речі: панувати та підкорятися...
05 вересня, 21:31
Блоги
Коли заходить мова про вітчизняну економіку і незалежність України, – здебільшого виникає якийсь когнітивний дисонанс.
04 вересня, 17:28
Політика
Українське суспільство звикло до господаря і господарювання, пов'язаного з обов'язком. Тоді як на Заході власність є юридичним правом.
28 липня, 17:57
Життя
Одна з споконвічних проблем філософії – чи існує Бог. Вона привертала увагу найбільших розумів усіх філософських традицій.
07 липня, 11:37