Космос — це краса, а краса найповніше виражає ідею

МИСТЕЦТВО
28.10.2023, 18:30
Космос — це краса, а краса найповніше виражає ідею
Фото: Facebook

Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.

У красі є щось таке, що не пояснюється шляхом аналізу чи шляхом анатомії. Адже не в користі, не в якихось пропорціях, не в якихось математичних вимірах, ні в чому краса не міститься.

Тоді що змушує нас визнати ту чи іншу річ, ту чи іншу людину красивою, гарною, вродливою, прекрасною, чудовою, чарівною, благоліпною? Краса — це та річ, яка максимально повно виражає ідею.

На цьому й ґрунтується естетика — чуттєве сприйняття світу, виходячи з споглядання слідів божественного творчості, божественного мистецтва. Космос — це краса.

Бог творить світ як щось красиве, і краса є слід божественного. Тож, чим людина духовніше — тим більше здатна побачити ідеї в їх образах і впевнено сказати: «Це пряме відображення ідеї».

Але, чим людина грубіше — тим менше вона сприймає ідеї. Для такої людини речі перестають виконувати якусь функцію, бути образами невидимого світу, відбивати архетипи, а просто тотожні самі собі.

Відповідно вони перестають бути красивими. Якщо ж, наприклад, жіноче тіло за часів Античності чи Ренесансу означало вселенський принцип естетичного захоплення, як ідеального та чуттєвого, то у сьогоднішніх феміністок все символічне, привабливе, еротичне вигнане та вимагає триматися від нього подалі.

Тобто – «Я не об'єкт вашого захоплення, це буде harassment, якщо ви сприймете мене як те, про що ви подумали». Відповідно аби звільнитися від harassment'у, феміністки вибирають найбільш огидних представників жіночої статі.

Це і є війна потворного з прекрасним, коли нам нав'язують індивідуальну річ, тотожну самій собі, яка видає саму себе за себе. Бо не має нічого потворнішого ні ж те, що нічого не втілює в собі, крім самого себе.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Опінії
Шлях до свободи українців в умовах конкретного суспільства пролягає крізь мислення, осмислення навколишнього світу і нашого місця у ньому...
16 жовтня, 07:18
Життя
І це не маніфестація атеїзму, а як вважає Мартин Гайдеґґер, - «метафізичний вираз суті історичного завершення Заходу».
08 жовтня, 17:00
Історія
Цими словами завершується трактат «Про суспільну угоду, або принципи політичного права». Автором є французький мислитель Жан-Жака Руссó.
16 липня, 21:41
Економіка
Не можна сподіватися на дивá у майбутньому, знущаючися з того, від чого залежить твоє завтра. Почнімо змінюватися на краще вже сьогодні!
28 квітня, 13:54
Історія
«Буші» є одним із кількох термінів для позначення воїна давньої Японії. Перш за все, незламних, відданих і хоробрих самураїв.
06 лютого, 06:56
Політика
Вірити, що думки змінюють наше завтра — це магія. Майбутнє формує комплекс дій, які ми робимо сьогодні, аби бути до нього готовим...
08 січня, 08:18