КРАДІЖКИ ГАЗОКОНДЕНСАТУ НА ПОЛТАВЩИНІ

ПРОБЛЕМИ
09.10.2015, 09:44
КРАДІЖКИ ГАЗОКОНДЕНСАТУ НА ПОЛТАВЩИНІ

Трагікомедія в 2 злоДІЯХ «КОНДЄРИ І МІСТИЧНА МАШИНА»

злоДІЙОВІ особи:

Півень полтавський, він же Романко – крадій, колишній працівник УБОЗУ, інтегрований у міліцію, щоб виявляти «мусор» у кримінальній сфері;

Сербин Віктор – друг Романка по УБОЗУ, начальник Решетилівського райвідділу міліції;

Водій «Газелі»;

«Газель» - таємничо-містична «пасажирська» машина, що містить вбудовану цистерну на 3 куба для крадіжок газоконденсату;

Автівка Романка – невловима машина

Масовка – міліція, судді, які нічого не бачать;

Інтродукція

Вітер змін повіяв і на Полтаву: з провінційного міста до княжого «попросили» головного прокурора Полтавської області Стрелюка. Той зібрав усі мільйони, що були нажиті «чесною» працею й поїхав собі. Навздогін Генпрокуратура й МВС України проти Стрелюка порушили дві кримінальні справи.

І злоДІЯ

«Кондєри»

Близько 3 тижнів тому від сьогоднішнього дня

Події відбуваються в мальовничому с. Лобачі Решетилівського району Полтавської області. «Стрелюка вже нема, та справа його – живе», - подумав собі Півень полтавський Романко, узяв водія та улюблену диво-авто «Газель» з родзинкою (родзинка – цистерна, ємністю 3 куба) та й прибув на місце злоДІЇ.

Врізавшись у газову трубу, Півень за доброю звичкою почав наповнювати цистерну краденим газоконденсатом.

Та, мабуть, дух Стрелюка на цей раз не допоміг при темних трудах і на місці злоДІЇ з’явилася міліція.

Увімкнувши агента Джеймса Бонда, Романко тікає з місця злоДІЇ, прихопивши водія «Газелі» (згодиться ще), сідає з ним у своє персональне невловиме авто і зникає безвісти. Міліція в шоці спостерігає, як її розвели.

Коли заціпеніння минуло, а Півень із водієм були далеко, міліція арештовує й опечатує «Газель», відвозить її на штрафмайданчик.

Міліція обурена, вона хоче розібратися й покарати винних, але щось (хтось) їй заважає це зробити.

ІІ злоДІЯ

«Таємне зникнення»

З часу І злоДІЇ минуло 3 тижні

На це раз локація – с. Велика Рублівка. Туман стелиться над землею. Наморені селяни сплять. Спить і міліція, і судді, решта масовки також.

Не спить тільки… Півень полтавський! Не можна відпочивати, доки всі сплять, каже він, і знову, як кліщ, впивається в газову трубу і сосе з неї газоконденсат у «Газель». Ту саму «Газель», що її 3 тижні тому міліція затримала, опечатала й відвезла до себе під сім замків. І водій заодно згодився.

Як так?, - спитаєте ви. Чому нестиковка в сюжеті, адже Півень не може бути з тою самою таємною машиною.

Але ж Півень Романко, як і Джеймс Бонд – засланий агент, корні якого тягнуться з УБОЗу, де він і познайомився з іншим агентом - Віктором Сербиним.

Мабуть, коли розформовували УБОЗ, усіх «найздібніших», зробили засланцями. Сербин зараз – начальник Райвідділу міліції Решетилівки. А ми знаємо, що старий друг кращий нових двох. Навіть у «мєнтів». Сербин по великій приязні (або за долю з магічної цистерни) відпустив таємничу «Газель» (фактично, відпустив авто суд, але ми ж розуміємо всю силу засланих агентів) назад до Півня, щоби той міг розширювати географію своїх подвигів і не забував ділитися і пам’ятати тих, хто його виручає.

ЧАСТИНА ІІ

У ніч з 08.10.15 на 09.10.15 неподалік с.Лазьки, Котелевського району, було затримано автомобіль "Газель" з цистерною, ємністю на 3 куба та двох чоловіків, які намагалися скоїти крадіжку газоконденсата із трубопповода за допомогою відводу, довжиною 500 м.

Слідчі органи повідомили, що в не вбачають у цій справі ознак злочину.

Слід зазначити, що затримана "Газель" - це та сама машина, на якій летючій голандець Романко протягом тривалого часускоював крадіжки газоконденсату. Півтора місяці тому в Решетилівському районі працівники міліції цю "Газель" затримали, опечатали й відвезли на штрафмайданчик. Але завдяки начальнику Решетилівського райвідділу УМВС Віктору Сербину, автівку Романкові віддали, щоб той продовжував свою справу. І "Півень полтавський" Романко її продовжив.

І не тільки продовжив, а й досі залишився непокараним. Чому?

Нам відомо, що Максим Шапошников, працівник карного розшуку, відділу боротьби з організованою злочинністю, за незаконну винагороду "зливає" Романку інформацію, щоб той міг вчасно покинути місце злочину, щойно туди вирушили правоохоронні органи. Також Шапошников робитиме все можливе, щоб золота "Газель" знову була повернута Романку.

У зв'язку з цим "Останній Бастіон" ставить питання:

1) Чому досі непокараний Романко, який тривалий час виконує крадіжки газоконденсату на Полтавщині?

2) Чи притягнуть до відповідальності Віктора Сербина, який відпустив "Газель"? Куди дівся газоконденсат із цистерни після затримання машини?

3) Чому слідчі органи не зацікавленні у розкритті злочинів полтавських "кондєрів" і не вбачають ознак злочину в діях крадіїв газоконденсату? Хіба розкрадання майна в особливо великих розмірах і пошкоджені магістральні газопроводи не є вагомими доказами?

4) Чому СБУ, УМВС України в Полтавські області та прокуратура Полтавської області не зацікавлена у припиненні злочинної діяльності Романка та інших крадіїв газоконденсату?